• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pa veli mi majstor da na taj motor ne može špaga, drukčiji su utori, baš sam ga pital...
Ja nisam takvog motora na kojeg se ne moze špaga ugraditi.
Inače za semering nisu potrebni nikakvi utori vec glatka površina.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Koju kutiju osigurača kupit jel valjaju od jakopića one s ubodnim osiguračima.
Svako malo kontakt izgube već mi na živce ide.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Ako već ideš na tu soluciju uzmi ili napravi ako znaš indikaciju pregorjelih osigurača. To može ušparati koju minutu pošto ne moraš vaditi i tražiti koji je izgorio.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ja imam takve osigurače na tri traktora i nisu loši(odličan im je kontakt i bolja im je zaštita od prljavštine nego od onih starih keramičkih), ali nisam zadovoljan što se žice spajaju na osigurače preko stopica, one se s vremenom olabave al to sve zavisi o kvaliteti stopica. Meni je nekako draži spoj preko vijaka..
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupiš stopice koje se nedaju izvuči . Najbollje ako nađeš Češke kutije (stari tipovi Zetora).Na jednom starom Stejeru sam to rešil rednim stezaljkama i licnom nije estetski ali jeftino i više nije bilo problema .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma jedna je kutija bila orginal a druga losa zamjenska i električar skine orginal.
I sad problemi .
Gubi spoj pa prestane filat pa gledam koja bi najbolja nova bila stavit i miran
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pusti električaru neka odluči koja je dobra a tebi neka da garanciju na posao .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako si u mogučnosti nabaviti tekuču mas, utoči ju.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Hm moram se raspitat imal li u mojoj okolici.
Volan mi je dosta tezak u pitanju je imt 549.
Novi su lezajevi na rukavcima,uredno sve podmazano ali je potezak
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pusti električaru neka odluči koja je dobra a tebi neka da garanciju na posao .

Je pa super je napravi dobra dva dana su radili žmigavci a sad i filanje izgubilo kontakt.
Sad ca sam da zamjenim jer ovo žali bože kako osigurači gube kontakt.
Par puta skidaj filter neće traktor da upali.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja nisam takvog motora na kojeg se ne moze špaga ugraditi.
Inače za semering nisu potrebni nikakvi utori vec glatka površina.

Jbg sad, tako je on meni rekao, ja se u to ne kužim. Semering je bio unutra, zamijenili smo ga skupa s onim aluminijskim okvirom. Inače je tu curilo otkad ja pamtim, i to tako da je ulje izbijalo na spojevima međuploče. Uglavnom, kuplung radi, samo se moram priviknuti na to da sad ima i drugi stepen, kod okretanja uvijek preveč stisnem pedalu, pa stane hidraulika... :smile:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To je njima bolest, to curnja na radilici, nemoj imati prevelika ocekivanja od toga, moguce da ti se posreci pa nebu curelo neko vreme, a moguce bu za mjesec dana slinil... Moj ujak je radil generalku na 533 prije dosta godina( ne znam sad tocno ali ima više od 10) i nevjerojatno ali ne curi na radilici dok je 558 pocel curiti nakon 4 godine. Moj 558 na primjer sad niš ne curi, a kak bu dugo, budemo vidli.. IMTu je to bolest, on je navek zarigan ko prasica, ako ne od ulja onda od nafte(malo karikiram naravno)
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je motor dobar ne pušta na špagi meni nijedan IMT nije puštal na špagi . No bitno je pravilno ugraditi .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma nije mi to uopće bitno, ne bih to ni popravljal, ali kad je već širom, onda bi bil grijeh ne zamjeniti. Inače, i ovaj majstor kaže da neki motori nikad nisu curili, a neke ni Bog nije mogao zadihtati. Još priča kako su nekad imali na ormarima sve puno flaša s uljem gdje su se namakale špage i čekale ugradnju, ali su onda odustali od njih.
 

Traktorista

Novi član
Tu od
15 Srp 2014
Poruka
5
Imam problem sa traktorom IMT 539 Delux
Traktor remontovan prije 3 godine,

Zasto mi gubi pristisak ulja ?
Temperatura vode normalna ali mi pritisak uvijek u crvenom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ma nije mi to uopće bitno, ne bih to ni popravljal, ali kad je već širom, onda bi bil grijeh ne zamjeniti. Inače, i ovaj majstor kaže da neki motori nikad nisu curili, a neke ni Bog nije mogao zadihtati. Još priča kako su nekad imali na ormarima sve puno flaša s uljem gdje su se namakale špage i čekale ugradnju, ali su onda odustali od njih.
Ti motori koji su tak jako rastepali ulje su uglavnom, kak veli Željac, nakon nekog vremena propustili zbog viška kompresije u karteru, a one kaj ni dragi bog nije mogel zadihtati nisu cureli na špagi, samo majstori nisu došli na ideju gdje cure pa im je bilo jednostavnije reči da su to masni motori i da to tak mora biti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ko će ga znat.
Pitaj Boga i kakva je obrada materijala bila u vrijeme masovne produkcije dok nisu stigli štancati traktore. Ako su blok ili radilica imali feler, možda ga i nisu mogli zadihtati.
Kad su krajem 60-ih počeli ovamo dolaziti prvi traktori, kovači i bravari su postali mehaničari silom prilika, bez znanja i bez alata. To im se more oprostiti. Problem je kaj se nisu usavršavali s vremenom, pa su svi naučeni dan-danas samo krpariti i sve raditi odokativno, tak su navčili i svoje nasljednike a i nas vlasnike traktora. Sreća pa te starudije to podnose i idu...
Kaj misliš kak smo mi sad ovaj zahvat obavili?
Traktor na pol, korpa, zamajac i međuploča van. Čiščenje benzinom i minivašem. Novi semering smo namazali tovatom i šarafcigerom ga nategli prek radilice. Vučna lamela proč, stara ali dobra unutra. Novi šarafi na capicama, novi bolcni i federi. Šmirglom se poravna potisna ploča i zamajac, sve na hrpu i to je to. Evo, već je napravil više sati nego netko godišnje napravi...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Pa tu drugačije majstorije ni nema nego tak kak si i napisal. Tak je i na vrednijim traktorima.... jedino kaj nije bas po mom je ugradnja stare lamele i ugradnja semeringa šerafcigerom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh