• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj ne šarafcigerom naravno ako je skinut feder i vračen nakon provlačenja i ako bude semerg lizal po cijelom dijelu radilice a ako bude po kanalu onda :x:,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma ja sam htel odnesti zamajac i ploču tokaru, zamijeniti lager u zamajcu, zamijeniti druklager, staviti obje nove lamele, nove capice, sve to fino oprati Ivasolom, i tak. Ali ništ od toga "ne treba", i sve radi. Za sad.
Željko- da, federi su išli poslije gore, a kak je semering legel, to budemo vidjeli. Mislim da za sad ne curi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Zakaj ne šarafcigerom naravno ako je skinut feder i vračen nakon provlačenja i ako bude semerg lizal po cijelom dijelu radilice a ako bude po kanalu onda :x:,
Zato jer nema potrebe za tim, to ide rukama.
Opruge je jasno da treba skinuti i nakon ugradnje ih staviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Svaka mu čast, kak mu se samo dalo, mora da je i to jedan od majstora u rukavicama :(rofl):

A i taj gazda, kak mu je samo to platil:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kak god bilo, sad kad sam malo bolje pogledam meni se čini da je taj napravil puno više od 200 sati prije nego je bil otvaran.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ima čak i manje od 200 sati od generalke.Tu je definitivno majstor kriv a ne gazda.Taj je majstor na zaribanom traktoru promijenio sam taj sklop koji je jako zaribao.Na ovom 539 nije promijenio uljnu pumpu jer mu se činila dobra iako je gazda kupio novu.I sad kaže gazda da mu je na leru pritisak malo više od pola bara i da će opet netko drugi morati otvarati motor da promjeni pumpu.Čovjek je tražio generalku da bude kako treba jer koristi traktor svaki dan.Kaže da sad svaki dan mora točiti ulje jer mu gore na glavi negdje curi i masti motor.Procijenite jel kriv majstor ili gazda,u svakom slučaju taj majstor nas je davno davno koštao lamele na torpedu.Stavio je novu naopačke i nije vratio šipku od kvačila niti išta podesio.Jedno vrijeme se šaltalo ko na autu uz nekakvo struganje kod puštanja kvačila.I onda je samo proklizala i to je bio kraj.Majstor za 5
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Svaka mu čast, kak mu se samo dalo, mora da je i to jedan od majstora u rukavicama :(rofl)::

Nego što da si pogodio,njegova izjava je bila "dečki prodajte to i kupite fendta.To je tak lijepo posloženo da sve radiš u rukavicama,a ne ko ovo što bez čekića i pajsera nemožeš ništa"
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A to je kad idete kod fuš majstora, a ne pravog mehaničara za traktore.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Mi smo samo jednom radili sa njim,i to je to.Ali ne možeš znati dok ne probaš.Kak ti možeš znati za mehaničara kojeg vidiš prvi put u životu jel dobar ili ne?Nije baš da možeš naći profesionalnu radionicu za imt i torpedo.Koga ćeš zvati za 539?Novoccomerc možda?Lako je biti general poslije bitke
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kak ne, naročito za njega.
A i Puknutovog sam čini mi se uspel skupa s njim začepiti? Jedino ako se nekaj pošemurilo ili nije 200 vur od onda napravil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nego što da si pogodio,njegova izjava je bila "dečki prodajte to i kupite fendta.To je tak lijepo posloženo da sve radiš u rukavicama,a ne ko ovo što bez čekića i pajsera nemožeš ništa"

Takvo je vrijeme došlo i meni ponekad kažu kaj još nisi to ,,,,,, prodal ciganima a i jedan cigan kad sem mu u šali ponudil IMTa je rekel da ni cigani neće IMTa :(sweat):
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
533 i 539 uvijek trebaju bez obzira na veličinu gospodarstva.Ja nemam imt uopće ali to su traktori ko stvoreni za kultivaciju,prskanje,prekretač i ostale poslove gdje veliki traktori nemaju što tražiti.Ali mehaničari vole slagati skupe traktore,jer tu je prava zarada.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Sve je manje posla za njih, preporodio sam se od kad s velikim traktorom spricam, sijem, kultiviram. Ferguson je tu i uvijek ce biti ali proslo mu je vrijeme.
Najradije bi ga stavio pod stakleno zvono, posto je zaradio velikog, no upalim ga s vremena na vrijeme kad treba odradit nesto gdje veliki ne moze doc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh