• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Gajtan sa svime se slažem kaj ste napisali, ali sjedalo jednostavno mora biti dobro i fino podešeno da amortizira a ne da izletiš kroz kabinu van ko da te je neko s katapultom šiknal.
Ja na 567(stara limarija) imam originalni sic s kakvim je došal iz fabrike i samo sam si ga podignal da nemam osjećaja ko da sam u kadi i stavil sam neke spužve na čicak i ja protiv tog sjedala nemam apsolutno ništa dapače čvrsto je i jako i ima kakvu takvu amortizaciju.
Najbitnije od svega toga je da sjedalo ima dobar naslonjač da nakon 3-4sata rada u IMTu kad ti sve pripizdi da se imaš de nasloniti...
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kak sam odlucil farbati 533 jucer sam ga rastavil, skinul kabinu(i prodal), skinul haubu, rezervar i sic. Neke dijelove sam zmenjal, desno rame od hidraulike, vintu ispušnu granu i komplet auspuh presložil da bude dole i tak..

I reko, ajde kad je vec rezervar dole da i poklopac ventila maknem i naštelam ventile.

Kad ono iznenađenje:

fIBqh.jpg


Dobro, kaj je tim ljudima? Pa ja to ne bi takvo metnul gore, nema šanse..

Sad izgleda ovak:

fIIBG.jpg



A danas smo otvorili glavu volana da vidimo kak to nutra zgleda.

Natrpal sam masti koliko je stalo a da mi ne ispada van dok zatvaram:

fIkw9.jpg


I nakon zatvaranja natocil hipenol 140:

fItoP.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kaj sam onda bolje trebal ostaviti ono onakvo povareno? Ono kaj se ne vidi na slikama je još jedan veci problem a to je lajtung od pritiska ulja. Ne znam kak je inace na 533 ali ovde je imal onak rupu u glavi ko 558 di se lajtung ušarafi nutra,, i dok je bilo ušarafljeno lajtung se je klimal 2 - 3 milimetra nutra van. Znaci teško da je tu mogel biti nekakav normalan pritisak.. Onda se desil problem jer nova klavijatura nema takav sistem nego onaj s maticom kaj se šaravi na nešto, a ne u nešto, pa mi niš nije pasalo. Pa sam i to moral pripasati, odrezal sam kraj lajtunga pripasal da sve paše i odnesel k coveku da oko gore zalota.. Samo se divim majstorima kaj su i kak slagali... U glavnom bivši vlasnik je bil jako maštovit z švas aparatom, kaj god je puklo on je samo švasal, a izgleda da je bil i jako sposoban za polomiti nekaj..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa jel delalo , ?- je , onda ?

tak i kad bude netko iza tebe otvaral volan bude se čudil kakvi je to majstor napunil kučište puno masti i nekog gustog čušpajza
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako klavijatura nije bila poderana u odnosu na novu bi još duplo vozila.
To kaj je lajtung išel nutra van, falel je prsten na lajtungu, to je dobro kaj si rešil.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to s klvaijaturom , to sad više nije orginal ...a ti si zagovornig orginala , koliko se sječam
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ako klavijatura nije bila poderana u odnosu na novu bi još duplo vozila.
To kaj je lajtung išel nutra van, falel je prsten na lajtungu, to je dobro kaj si rešil.

Nije falel prsten, bil je na lajtungu ali žali bože, nekaj je kemijano po toj glavi hiljadu posto..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Onda je falela gumica ispod. To je tak na svakoj orginalnoj glavi, matica do kraja a lajtung ko babin zub.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nemrem ja trpit da to tak bude, mislim da je ovo kaj sam složil daleko bolje rašenje. I po pritisku se vidi odmah
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Sad su nove gume pokopčale i odmah je lamela popustila?
Kaj mečeš, špagu ili semering?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Stare gume su bolje vukle, radijalne s dobrom ripnom, samo jako popucale...

Najedanput sam ostal bez kuplunga, otpal je jedan šaraf s capice, ostali su bili potrošeni, oni šarafi oko srca lamele su bili pojedeni, a i odavno nije odvajal kak treba... Ide gumeni semering s onim velikim rubom, jebo ga ko ga izmisli, duplo je manji od radilice pa ga treba kuhati...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa veli mi majstor da na taj motor ne može špaga, drukčiji su utori, baš sam ga pital...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ja još nisam videl gumu koja je grijanjem omekšala

Ma koja to guma ne omekša? Ja kad sam metal nove gume od pedale kočnice i mjenjača na APNu malo sam ih skuhal i ušle su samo tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh