• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
probaj ako znaš direkt na anlaser ...ako zavrti onda traži dalje po instalaciji
Hm,nisam nikada tako palio...vjerovatno spojiti "veliku i malu žicu" šrafcigerom?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Suknem mu friško, žuto ulje, upalim ga na par sekundi da napuni filter i digne pritisak, već je crno ko noć...

 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovaj ima 312 sati, ali sat je stao valjda '73... :icon_smile:
 

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
Da..ali nemoj sjebat šerafcigar.uzmi komad žice...izolirani
Upalio ga s žicom i radi :icon_e_smile:.Instalaciju sam pregledao,sve žice su na mjestu.E sad,pošto sumnjam na bravicu...koja je otišla :icon_confused: za kontakt ili paljenje? Kod kontaktne položaji za svjetla i žmigavce rade uredno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Kad okrećeš ključ u start bravici, ugase li se kontrole ulja i alternatora?
Ako ne, onda najvjerojatnije ne valja start bravica.
Prije toga provjeri jesu li žice pritegnute i nije li koja otpala s bravica.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Upalio ga s žicom i radi :icon_e_smile:.Instalaciju sam pregledao,sve žice su na mjestu.E sad,pošto sumnjam na bravicu...koja je otišla :icon_confused: za kontakt ili paljenje? Kod kontaktne položaji za svjetla i žmigavce rade uredno...

kad bi ja to znao s ovog mjesta ja bi bil bahat i bogat , ovak sam sjeban ko i svi
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Starr probajte dotegnuti kontakte(kleme) na akumulatoru prije toga bi ih bilo dobro malo počistiti ak su oksidirale. Meni se tak znalo desiti da nije htio anlašovati 549 i kad sam stegnuo kleme vrti ko novi...
 

starr

Novi član
Tu od
19 Svi 2018
Poruka
10
Kad okrećeš ključ u start bravici, ugase li se kontrole ulja i alternatora?
Ako ne, onda najvjerojatnije ne valja start bravica.
Prije toga provjeri jesu li žice pritegnute i nije li koja otpala s bravica.
Kontrole ulja i alternatora? Ovo mi zvuci tako futuristički 9:icon_e_biggrin: nemam kontrolki...
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Pozdrav
Imam IMT 539 1999 god, 700 RS, roto pumpa
Već neko vrijeme ponekad prilikom opterećenja motor gubi snagu i da ne stisnem kuplung on bi stao, ali ali ako tada dodam gas on gas primi kao iz puške i normalno dalje radi bez problema kao da ništa nije bilo.
Prvo sam mislio da je problem u dovodu goriva, promijenio sam sve filtere goriva, pali na prvu, ne dimi ali opet sada češće počinje gubiti snaga ja dodam malo gas i sve opet radi normalno.
Sumnjam na roto pumpu iako motor pali i radi normalno
Molim vas savjet gdje bi mogao biti problem i kako ga eventualno sam mogu riješiti
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Niko se još ne javlja.
Princip rada pumpe neznam, ali kvar može biti jednostavan, pogledaj dali ti se u tom momentu kad (počme gubiti snagu) ručica gasa vrati nazad i padnu okretaji a ti to definiraš kao gubljenje snage?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pozdrav
Imam IMT 539 1999 god, 700 RS, roto pumpa
Već neko vrijeme ponekad prilikom opterećenja motor gubi snagu i da ne stisnem kuplung on bi stao, ali ali ako tada dodam gas on gas primi kao iz puške i normalno dalje radi bez problema kao da ništa nije bilo.
Prvo sam mislio da je problem u dovodu goriva, promijenio sam sve filtere goriva, pali na prvu, ne dimi ali opet sada češće počinje gubiti snaga ja dodam malo gas i sve opet radi normalno.
Sumnjam na roto pumpu iako motor pali i radi normalno
Molim vas savjet gdje bi mogao biti problem i kako ga eventualno sam mogu riješiti

Jel ima sito u rezervaru? Provjeri i cep na rezervaru da slucajno ne stvara vakum..
 

Najnoviji postovi

Na vrh