• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Promijeni si pumpu hidraulike pa nebu lupala, ugradi radio i slušaj muziku i ti :icon_super:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Po blatu kod mene delamo svi koji imamo više toga.Jbg dok je puno zemlje posao se rastegne i nemože se sve po lijepom vremenu.Mi dok počemo brati 45 rali kukuruza i mljeti to traje skoro dva tjedna.I uvijek u tom periodu naiđe kiša i napravi sranje.Ista stvar i sa silažom,tu moj susjed ima 700 bikova u tovu i on dok silira stabiljku to traje po 10 dana jer mu silokombajn nije baš naj naj i silira se velika količina.I svake godine naiđe kiša i onda se navlačimo po poljima sa sajlama.Powershift dođe do izražaja meni najviše kod silaže,dok se vozi uz silokombajn a frajer njega šalta svaki čas sa joystickom i to u brijeg a ja sa punom prikolicom nemogu ubaciti u veću jer čim stisnem kvačilo traktor krene u nazad.I onda moram krenuti sa malom brzinom i nekad idem na leru a nekad moram puni gas stisnuti da ga mogu pratiti,to kak se njemu u kombajnu hoće.Da je power nebi se nitko od nas patio tako,uostalom nije bezveze to napravljeno.Kvare se i obični mjenjači,john deere je još 70-tih imao powershift mjenjač jer je ljudima trebalo a treba i danas.Uglavnom,da ne odemo sada u off topic bezveze.Onaj tko ima par rali zemlje i to sve na ravnom će isto reći da je traktor sa prednjom vučom najveća glupost na svijetu.Ili naletna kočnica,isto po njemu glupost jer mu ne treba.To je sve do situacije,nekom ne treba a nekom vrijedi više od ičega.
Željko,to je istina.Neusporedivo brže i lakše,da ne spominjem da taj drugi ni ne čuje da mu je traktor upaljen
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Promijeni si pumpu hidraulike pa nebu lupala, ugradi radio i slušaj muziku i ti :icon_super:

Pumpa više puta slagana a lupala i dok je bila nova a muzika se more slušati dok motor ne radi :icon_axe:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Zvuk Cat motora je muzika za uši i dušu.A ne ko ovi neki što zvuče ko mikseri za kolače
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dobar je to traktor koji ne može ispratiti silokombajn bez stalnog šaltanja, ko da kombajnu varira brzina +- 20km/h... To je zato jer nema sape, a ne powershift!
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Joj evo njega opet.Samo da znaš radi se o više marki traktora koji na tim poljima imamo isti "problem".Nije problem što varira brzina 20 kilometrija na vuru nego je problem kad vučeš par tona tereta u brdo po blatu a kombajn tamo gdje su manji kukuruzi ubrza za duplo.Naravno da si to radio znao bi o čemu pričam.U brdo bez tereta svi šaltamo bez powershifta,jer kako mu ime kaže "powershift" mjenjanje brzine pod stalnim opterečenjem bez zaustavljanja.Vidim ja otkad ti je tema zaključana tražiš svađu drugdje.Ovdje je tema 533 i 539,mi smo slučajno otišli malo u off ali nema potrebe da idemo opet.Odoh ja odavde,nisam danas za bezvezna prepiranja.Čao bella
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vozio sam silažu par sezona, tako da bajke pričaj nekom drugom. Očito vama tamo ni vario ne pomogne.
Ma ja ne tražim svađu, nego si mi se ti baš dopao sa svojim nebulozama, pa čak i kad pišeš o 539...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Koje su to price.... Ja ne znam kak uopce više živim bez spomenutih blagodati na traktorima.... Ljudi su stvarno postali cendrave placipizde, zato nam valjda i je poljoprivreda u takvom stanju... Možda da razimislite da si i vozace uz traktore kupite pa nebute imali problema s nicim...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Dajte najte više...
Jel treba i ovu temu zatvoriti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ pa može malo pjesničke slobode mislim da postoje dvije vrste traktorista jedno se vole znojiti a drugi se vole čuvati dok rade a jedni drugima ne vjeruju .
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Zna li netko hoće li doći dan kad budu poljoprivrednici (ovi naši nazovimo ih traktoristi) shvatili da izvor zarade, profita i blagostanja nije traktor nego ono kaj nose na ramenima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Još jedna tema koju treba zaključavati.

Možete li vi kulturno razgovarati???

Za prepucavanje imate telefone, mailove, FB i ostale načine.
Ovdje toga neće biti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Tema je otključana i diskusiju možete nastaviti, ali vrijeđanje i svađu ne.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Pratim skoro svaku temu i zaključio sam da moderatori glume šerife na forumu. Sad će vjerojatno opomena bit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Puknutom i Seatu zahvalite za ponovno zatvaranje teme.

Ni jedan koristan komentar, već obično provociranje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Em ti temu kak da je spojena na automat za žmigavce (rekla bi plavuša radi neradi) iskreno neznam kaj se smije a kaj ne ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Serete bez veze, kaj je naj gorje od svega serete bez veze, neki s ciljem da nabijaju broj postova ( kao i u večini ostalih postova), neki jer im je dosadno, a neki se samo šale.
Na kraju krajeva ili je svađa ili uvreda nekom od forumaša.

Uglavnom, ako vam ne paše odjebite i produžite dalje. Ili moderirajte sami svoje postove u glavi prije nego ih napišete.....
Podržavam ZJ-a u ovom.

Tolko od mene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh