• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Skineš broj, odeš na miliciju, za svaki slučaj, da vidiš da ga neko ne potražuje ko ima papire i ako je sve čisto (kaj vjerujem da je) odeš s svjedocima kod bilježnika pa se upišeš kao vlasnik.
Vodi računa da ga uvedeš kao 539 (godinu proizvodnje prilagodi svrsi) da nebuš imal problema na tehničkom.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ako nisi siguran u porijeklo traktora, bolje popričaj s nekim ako imaš u policiji da neslužbeno provjeri traktor, da ne bi ispao lopov. Ako nikad nije bio na cesti, onda možeš sa svjedocima riješit papire i reći da si ga kupio novog ako si rođen prije 196...g. Ako je bio reg, onda moraš pronaći onoga što se u policiji vodi kao vlasnik. Ako nije živ, onda moraš s njegovim nasljednicima dogovorit postupak naknadno pronađene imovine (500kn troška) i onda da oni nasljede traktor pa s njima radiš kupoprodajni ugovor. I tu ovisis o njihovoj dobroj volji. Dalje, igrati se sa modelom i godinom proizvodnje ne bih preporučio jer ne vidim benefita (motor je potrošni dio) a može te to zezanje samo možda ugristi za guzicu na tehničkom ili u policiji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Motor je potrošni dio ali mora bisti istih performansi..... Ako hočeš ugraditi nekaj bolje onda može, ali za tu preinaku treba atest, a to košta.
Po mojem je sad prilika to mukte odraditi, ionak nemaju gdje provjeriti....
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Pa neće im reći da je 539 unutra, a ako bude spominjao motor onda mora muljati sa godinom proizvodnje jer je 539 noviji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ti misliš da su baš svi bedaki na tehničkom, najde se i poneki koji se razumije u izgled motora.
Pošto nema papira na traktoru ionak ne piše iz kojeg je desetlječa, znači, ko što rekoh, godina se prilagodi svrsi a niko mu ne može dokazati da je muljal. Jednostavno čovjek nije znal pa je napisal okvirno.
Ko zna, možda nema ni broja natučenog a onda je pjesma.
Te pogodnosti treba iskoristiti dok se neko ne dosjeti pa ih onemoguči, onda mnogi peju u šrot ili za dijelove.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Ima, na kutiji mjenjača piše 1963 naopako, ali nije problem otići sa svjedocima nego sam čuo da moram priložiti nekakav dokument da je bio registriran prije '83 ako želim registrirati ga bez kabine. Dosta je uloženo u taj traktor pa ne želim daljnja ulaganja u kabinu i arnjeve. A što se tiče nasljedstva, ja poznajem unuka od originalnog vlasnika i oni svi znaju za tu prodaju. Tražio mi je papire od te 533-ice u sebe u kući ali ih nije našao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ako je proizveden prije 1.1.1983 (ili '84) ne treba niti luk niti kabina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ima, na kutiji mjenjača piše 1963 naopako
To nije važno, bitno da nisu brojevi natučeni. Ovi kaj su na odljevu ništ ne znače, zadnji dio se isto da naknadno zamjeniti.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
E sad, pošto sam ga ofarbao i sredio pa je sada pic pic trebalo bi staviti naljepnicu pa vidim da bi moglo biti problema na tehničkom hoću li staviti 533 ili 539. Samo ne bih volio upasti u probleme, a kaže mi ovaj jedan prijatelj na policiji da u su u zadnje vrijeme zaplijenili dosta traktora jer ljudi neznaju da se za njim traga i naivno odu u policiju ga upisati.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ako je proizveden prije 1.1.1983 (ili '84) ne treba niti luk niti kabina.
Može on biti proizveden 1956 ali ako nije REGISTRIRAN prije 1984 treba luk.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
To je bilo prije. Sad je po godini proizvodnje, koliko znam.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ma šta ne može?
 

Prilozi

  • IMG_20190608_150150.jpg
    IMG_20190608_150150.jpg
    254.6 KB · Pregleda: 49

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Imam problem sa uključivanjem drugog stupnja kvačilla. Naime, ako je reduktor u položaju za brzu vožnju, jako teško mogu uključiti kardan i neki vrag rošta unutra. Kada je reduktor u neutralnom položaju uključim ga bez problema. Lamela je nova i zazor je dobar i vidio sam odozdo da odvaja tako da je problem negdje unutra. Što napraviti? Traktor koristim za sitne radove, kardan samo za cirkular i možda špricu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nedavno si mjenjal i štelal kvačilo?
Kad je traktor ugašen a kardan uključen dali možeš rukom kardansku okrenuti kad je kvačilo stisnuto?
Isto tak, kad uspiješ uključiti a reduktor je u brzima dali kad stisneš kvačilo kardanska stane kad motor radi?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kupio sam prije par dana prvi IMT 539 malo za učenje i naravno da zeza struja. Najjednostavnije mi je promijenit komplet sve kablove i miran sam neko vrijeme, kakvi su oni setovi za 200 kn i koja je preporuka za zamjenu?
Gdje se može pronači radionički priručnik za 539?


Ja sam sve kod jozića kupio gle nekad imaš sreće bekad ne.
Složeno sce radi nije puno došlo danas regan i to je to.
Kod jozića je dobro na web shopu gledam pa biram šta mi se sviđa.
Sve novo i miran
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Nedavno si mjenjal i štelal kvačilo?
Kad je traktor ugašen a kardan uključen dali možeš rukom kardansku okrenuti kad je kvačilo stisnuto?
Isto tak, kad uspiješ uključiti a reduktor je u brzima dali kad stisneš kvačilo kardanska stane kad motor radi?
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Traktor nakon generalke ima 250 sati i do sada je uključivanje vratila dobro šljakalo. Kada je traktor ugašen vratilo se može okretati ali samo na jednom položaju kvačila jer kada ga stisnem do kraja onda opet blokira. Isto tako dok traktor radi i kada pritišćem kvačilo u jednom trenutku stane i ako ga stisnem do kraja počne se ponovo okretati i nešto rošta u mjenjaču.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Zazor je na kvačillu za drugi stupanj 1,4 mm tako da ne znam u čemu je problem. Najviše me brine to roštanje u mjenjačkoj kutiji kada stisnem kvačilo do kraja
probati ću povećati zazor na dva mm pa ćemo onda vidjeti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Mislim da su vam šarafi na capicama ostali predugački.
Jel drhti pedla (osjetiš po nogom) kad pedalu pritisneš do kraja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh