• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Da ja njihovu bravicu kontakta već dobrih 5 godina imam i još radi ali sve ide novo.
Alternator je nov iskirn sad struja sve da bude opet mir.
U zadnje vrijeme im bude dobri ti prekidači .
Kutije osigurača nisu nešto brzo je otišla pa sam ove uzeo za probu da vidimo kakve će biti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Gdje se može pronači radionički priručnik za 539?
Može se pronaći uputstva i održavanje ali radionički nisam ni ja našao, može ali treba platiti.

Evo za moga malo servis pred tehnički struja zeza pa ide sve novo.
Pecho bravice ,bosch filtere,struja i sitnice.
Bogme, Vi kupili pola traktora, čak dva ventilatora, jedan rezervni. Koliko ste to platili ?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
Da ja njihovu bravicu kontakta već dobrih 5 godina imam i još radi ali sve ide novo.
Alternator je nov iskirn sad struja sve da bude opet mir.
U zadnje vrijeme im bude dobri ti prekidači .
Kutije osigurača nisu nešto brzo je otišla pa sam ove uzeo za probu da vidimo kakve će biti.

Di si nabavio ovu bravu za žmigavce i koja mu je cijena? Ja muku mučim sa tim prekidačima, ili ih ja loše zašerafim ili su šrot..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Jozić trgovina nije puno dva ulja ina super maks 4 filtera nafte ,dva od ulja nosač retrovizora za 539 , kabel rastezljivi za priključke , 4 gumice dva ventilatora , kutije osigurača , prekidač bravica i nezz jel to sve 1350 kn plus dostava skoro pa džaba .
Ferguson je zakon to mu je to za 5 godina opet :p:p:p
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Imam problem sa 533...na 500-700 okretaja se motor zalijeće, spušta i daje gas sam od sebe. Na većim okretajima ne mogu primjetit ništa. Pali dobro i snage ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Možda je prešla membrana ili je cijev od sauga preglodala poluga kojom daješ gas.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Dovod goriva uredan,pvp i dizne bili kod bošiste veli sve uredno,ac pumpa uredna,ventili se otvaraju i zatvaraju uredno.šta još može biti,jel moguće da je lanac preskočio na razvodu paljenja.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Masiva bjelovar vam ima djelove skoro pa badave,ventilator mislim 15 kn.sklop motora 195 kn.itd za 533
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Meni pecho prekidač za žmigavce radio pola sata. Poslije iskopao iz smeća onaj stari koji ima skoro 40 godina i evo radi i dan danas bez greške.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
137
Promijenio sam dio instalacije na 539 ali nemogu riješiti štop svjetlo , gdje se nalazi sklopka?
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
137
Čini se da je isparila, pa čemo po novu. Koja je cijena generalke jer mu ne gine i koje kvalitetnije dijelove uzimati? Ove sitnice dosada sam uzimao u Masivi, npr. kontakt brava, remen i kutija sa osiguračima 40 kn.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
155
Čini se da je isparila, pa čemo po novu. Koja je cijena generalke jer mu ne gine i koje kvalitetnije dijelove uzimati? Ove sitnice dosada sam uzimao u Masivi, npr. kontakt brava, remen i kutija sa osiguračima 40 kn.
Oko 1000 evra ako radis pumpu ,dizne,klipove,cilindre,radilicu i jos sta se nabere... u servisu gde obradjuju blok i radilicu i sklapaju polumotor daju garanciju na indijske delove, na turske ne
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
137
Dobio je malo pranje da vidimo gdje pušta, zamijenio sam loše dijelove instalacije, kontakt bravu i kutije osigurača, sada još čekam auspuh jer mi više odgovara gore nego ispod kabine i očekujem da če biti tiši? Promijenio sam ulje i sve filtere, 15w40 su mi dali pa je valja to u redu.
Malo mi je problem što ga se može upalit bez ključa , da li je normalno da prolazi struja sa 30 na 30 i bez ključa?
 

Prilozi

  • 20190527_080357.jpg
    20190527_080357.jpg
    149.5 KB · Pregleda: 22

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Malo mi je problem što ga se može upalit bez ključa , da li je normalno da prolazi struja sa 30 na 30 i bez ključa?
Kad je sve u redu sa instalacijom, mora se staviti ključ u kontakt bravu, malu ručku od brzina u neutralni položaj a onda startanje. Ako tako ne radi tada nešto nije u redu sa kontakt bravom ili spajanju instalacije.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Imam 533 1963 godiste sa motorom od 539. Nema papire a traktor kupljen 1982 i od tada nije bio registriran. Sada mene zanima kako mogu saznati je li bio registriran ikad prije 1982 jer bi ga htio registrirati bez kabine
 

Najnoviji postovi

Na vrh