• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Prednost, nemaš buke i smrada pod nosom, a mana kad treba zakopčati priključak otpadaju oči od dima i ostavlja trag u travi za sobom.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Na 533 mi ne radi desni žmigavac, ni prednji ni zadnji. Lijevi radi sasvim normalno. Dal netko zna u čemu je problem?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Imam onaj ispitivač sa žicom i kopčom na kraju. Jel mogu s njim provjeriti dali dolazi struja i kako to izvesti?
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Prije svega provjerite osigurače. Ako su svi osigurači u redu tada kontakt, uključiti desni žmigavac. Sa tim ispitivačem kopču prikačiti negdje na metalni dio traktora (gdje nema boje ni hrđe) u blizini žmigavca a sa ispitivačem na žicu koja dolazi sa strane prekidača. Ako je sve u redu tada ispitivač mora da svijetli. Ako ne svijetli tada bi mogao, kako kaže Muha, prekidač biti u kvaru ili spoj žice (stopice) sa prekidačem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ja predpostavljam da je osiguraće gledal, a ako nije nek provjeri. Tam su one nikakve žice pa se možda i koja otpohila s osigurač kutije.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Riješeno, osigurač bio u pitanju. Mislio sam da su obadvije strane na istom osiguraču, ali su ipak posebno svaka.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kad nemaš problema oni odmah dođu. Jučer frezao sa 539 i osjetim kako nejednako ide, bolje rečeno cuka s frezom u 1. sporom. Uvečer doma idem u garažu cuka i 1 brzom na malom gasu. Što bi to moglo biti. Unaprijed hvala.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Zanima me da li problem kod 533 pritisak 5 bara i kasnije u punom gasu 5,5 bara ali kada smanjim gas bude oko 4 bara. Od kada sam zamijenio AC pumpu malo se povisio pritisak.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kad nemaš problema oni odmah dođu. Jučer frezao sa 539 i osjetim kako nejednako ide, bolje rečeno cuka s frezom u 1. sporom. Uvečer doma idem u garažu cuka i 1 brzom na malom gasu. Što bi to moglo biti. Unaprijed hvala.
Jel motor radi normalno, nema nekih anomalija sa njim?
Konusno tanjurasti zupčanik, ak se otpuste vijci koji ga drže onda zna imat takve simptome.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Zanima me da li problem kod 533 pritisak 5 bara i kasnije u punom gasu 5,5 bara ali kada smanjim gas bude oko 4 bara. Od kada sam zamijenio AC pumpu malo se povisio pritisak.
Nije problem taj pritisak nego mi nije kakve veze ima AC pumpa sa pritiskom ulja
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Motor radi normalno. Čak sam frezao cijelo popodne i mislio sam da su problemi nestali. Putem do doma nikakvih problema.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
@LAKI ne znam kakve veze ima pritisak ulja sa AC pumpom nego do tada je uvijek na maksimumu bio na 5 bara na kraju zelenog, nakon zamjene AC pumpe mi skočilo na 5,5 do 5,7 u punom gasu, kada smanjim gas u normali je. Ili je baš tada odlučio dignuti pritisak za 1 bar, u svakom slučaju ne vidim neke probleme nego me zanima zašto je tome tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh