• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Za 533 bude dijelova dok ih ima i za 539 jer su to isti trakktori sa sitnim razlikama na motoru ali (ko što je več napisano) u taj blok idu pikse od 539. Glave se rade i dan danas jer su kalupi ostali na životu, a s boš pumpom se uvjek da nekaj skemijati sa elementima drugih pumpi.
Roto pumpa se neda napasati na motor od 533.

U konačnici, pošto si se odlučili i to ti financije dozvoljavaju za 533, uvjek se da gore staviti motor od 539 kojih ima i bude ih dok ima tih malih IMT-a.

Gledaj samo da kupiš s dvostepenim kvačilom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A volan sa 539 ne odgovara na 533? Kupio je član foruma taj servo volan pa je ubio Boga u sebi dok je sve pripasao, ništa ne odgovara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Fakat je prava pila ako je mogel leći 2 prikolice.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne, prodaja ili zamjena za 355/360. Prije kupovine ovog sam prvi puta u životu sjeo na 335 i rekao da ga nikad neću kupiti. Ne leži mi nikako.

Misliš da ih je pune vukao?

U velikoj bilo neke 3 tone, a u maloj nekih tona i pol što sam po selu prodao ječam, ostalo je kombajner odvezao, ali i to je bez problema izvukao sa njive i dovukao kući.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
@MUHA ,hvala ti za odgovore . A šta je s onim -debela i tanka špera ,čini mi se da sam čitao da ih ima u te dvije verzije i da je debela špera puno bolja ?
@Marko355 ,ajd mi molim te na pp ljuljni cijenu za taj tvoj 533 ,nisam dugo bio na forumu ,pa sam se spetljao oko slanja pp ,jer je sad drukčije neg prije .
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Majstore Muha ,hvala još jednom . Inače ,išao sam gledati jedan 540 ,motor ima snage ,tanjura sa max. zakošenim tanjuračama u drugoj direktnoj .. Ali , fest mu zuji u zadnjem kraju (diferencijal) pumpa hidraulike lupa dok diže ,sve ure porazbijane ,krpan blok motora ,pa sam odustao . Naravno ,na oglasu i prek telefona sve odlično.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
IMT 533, dvostepeno kvačilo. Otkazala hidraulika i kardan preko motora. Preko mjenjača kardan radi.
Lamela ili nešto u mjenjaču? Gdje da prvo krenem?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
IMT 533, dvostepeno kvačilo. Otkazala hidraulika i kardan preko motora. Preko mjenjača kardan radi.
Lamela ili nešto u mjenjaču? Gdje da prvo krenem?
Lamela jel tvrdo kvačilo kad stisneš do kraja
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
IMT 533, dvostepeno kvačilo. Otkazala hidraulika i kardan preko motora. Preko mjenjača kardan radi.
Lamela ili nešto u mjenjaču? Gdje da prvo krenem?
Lamela ili spojnička osovina
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
@ZJ, objavio sam ga na oglase i odmah mi je zamjerio...

Nisam primjetio da je kvačilo više tvrdo nego što je bilo. Prvi stepen radi normalno, traktor se vozi bez problema i nema nikakvih čudnih zvukova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kod ugašenog motora uključi kardan pa za osovinu probaj okrenuti nekim kljestima. Slušaj gdje se kaj čuje.
Ja isto sumnjam na kvar oko lamele.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kad je traktor upaljen i kardan uključen skroz polako se vrti, kao na neke trzaje, a rukom se bez problema zaustavi. Kada kardan okrečem rukom tako se i poluge dižu.

Pokušat ću ovaj tvoj savjet kasnije pa javim.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Vjerovatno ti je lamela može se dogoditi da pukne oko "srca"po nitnima ili je pukla opruga u obliku obruča koja pritišče kardansku lamelu. Muhin savjet ti je najlakša proba bez nekih većih zahvata.
 
Na vrh