• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Jel si kod izmjene ac pumpe usput počastil motor novim uljem?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Provjeri da ac ne pušta gorivo u karter meni je to radila nova englaska ac a plaćena 600 kn .
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Da, zamijenio sam ulje ali tek onda sam stavio novu ac pumpu međutim nikakve promjene u razini ulja u motoru nije bilo tako da ni stara ni nova nije puštala i ne pušta ali je kod stare počelo kapati gorivo na samoj pumpi pa sam ju tada zamijenio. Kupio sam originalnu ac pumpu. Inače kod zamjene ulja se digne pritisak neko vrijeme ali ubrzo bude na normali, sada ga još drži.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Onda ne brigaj, sve je pod kontrolom.
Možda ti sad počne trošiti ulje 🤭
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Jel motor radi normalno, nema nekih anomalija sa njim?
Konusno tanjurasti zupčanik, ak se otpuste vijci koji ga drže onda zna imat takve simptome.
Motor radi uredno.
Molim još odgovara jer moram nešto poduzeti.
 

neven

Novi član
Tu od
21 Srp 2019
Poruka
2
Traktor ne pali, čak i nakon promjene AC pumpe. U čemu može biti problem? Može li problem biti u montaži nove AC pumpe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Onda valjda ima i nafte, jel ste ga dobro odzračili, probali pošlepati?
Klipna ili roto pumpa?
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
ovako, danas zadnjem lijevom kotacu se cuje kao zvuk skripanja(cvilenja) tokom voznje, sto bi moglo biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Možda je pukla opruga, odljepila se pakna, poderala se....
Skini kotač i doboš pa pogledaj kaj je na stvari.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Meni je na 549 pucala pakna par puta i nikad nisam čuo da nešto cvili-škripi. Prije da je možda opruga pukla.
Jel to škripi-cvili dok traktor koči ili baš u vožnji?
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Pozdrav . Molim ak ima koja dobra duša da mi pomogne riješiti neke nedoumice . Naime ,potreban mi je manji traktor ,a kako sam se orijentirao isključivo na IMT ,prelistavam oglase... Problem mi je što trenutno financijski ,jednostavno nemrem dohvatiti neki pristojan 539 ,jer im cijena ,ak valjaju ,ne ide ispod 25 000. E sad, za puno manje se najde 533 ,ali mislim da je samo pitanje vremena kad će za 533 nestati dijelova ,jer se te mašine ne proizvode godinama . Za 539 ne bi trebalo biti problema ,jer ih još uvijek rade Indija ,Pakistan itd. Moje razmišljanje je da uzmem kakav 533 i odmah uzmem kompletan set za generalku ,koja bi jednog dana bila potrebna a možda tad ne bude dijelova . Znam da zvuči pomalo blentavo ,ali sto ljudi ,sto ćudi . Ali ne znam šta bi bilo kad bi kupio nekog kojem je već rađena generalka ,pitaj boga kad ,a gazda to prećuti . Odnosno ne znam da li se na 533 ,kod generalke razvrtava blok i ubacuju broj veće stubline ,klipovi karike ili se jednostavno vade stare stubline i ubacuju nove istih dimenzija ? Ak idu iste dimenzije ,onda ne bi bio problem da naletim na već rađen ,no ako ide veća dimenzija ,onda je to problem .Eto ,lijepo zahvaljujem svakom ko se javi sa par pametnih...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
533 se može nabrijati na snagu IMT 539 povećavanjem zapremnine cilindra ehh sad ne znam točno koju mjeru. Iskreno uzimanjem kompletnog seta za generalnu za 533 odmah uz kupovinu traktora zar se ne dođe do skoro približne cifre od 25000kn? Ja bih se radije orijentirao na ugradnju motora M33 od 539 kad ovaj od 533 da svoj danak ;)
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
533 se može nabrijati na snagu IMT 539 povećavanjem zapremnine cilindra ehh sad ne znam točno koju mjeru. Iskreno uzimanjem kompletnog seta za generalnu za 533 odmah uz kupovinu traktora zar se ne dođe do skoro približne cifre od 25000kn? Ja bih se radije orijentirao na ugradnju motora M33 od 539 kad ovaj od 533 da svoj danak ;)
Pa ,neznam ,nov sam u svijetu traktora ,al vidim da se setovi za generalku kreću oko 2590-3000 kn . A gdje ,inače nekad ,ak bude potrebno kupiti sam motor od 539. Možda nije problem ,velim neznam..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Generalka motora nije samo set, tu još dođu i glava motora, boš pumpa i još dosta toga. Na kraju se cifra popne skoro na 5-6-7tkn. Iskreno pričekaj još malo i uzmi 539 ako te muči generalka, ali koliko vidim 533ke kod mene dosta njih ima po 7-8 tisuća sati a rade još uvijek bez greške, samo ne uzeti poderanog i nećes imati problema sa generalkama neko vrijeme dok ga ti sam ne podereš ;)
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Kad već spominješ bosch pumpu ,more li se na 533 pripasati rotaciona pumpa od 539.
Znam da poštena generalka nije samo set klipova, karika itd. al to je ,ajmo reći najvažniji zahvat kad motor onemoća.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Gledaj uzet 539 .... na njuškalu imaš kupit komplet servo volan za njega za male novce, to za 533 neće nikad biti
 

Najnoviji postovi

Na vrh