• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

samarzija

Novi član
Tu od
16 Lis 2019
Poruka
2
Poštovani..može li tko pomoći ?? 539 deluxe ferguson, prilikom prebacivanja u rikverc ostalo je tako i nemogu prebacit u neku drugu brzinu. Gledao sam na otvor i neznam u kojem smjeru treba polugom stisnuti -prema mašini ili natrag
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
U večini slučajeva prema naprijed, prema mašni. Što je i logički s obzirom da je rikverc problem.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Danas prepolovio na pola 539, korpa kvačila masna, rastavio korpu i drugi stepen sav zamazan, prvi stepen izgleda ok. Zna li neko uzrok?
Razlog prepolovljenja traktora je proklizavanje drugog stepena.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dali se može odmastiti lamela, izgleda dosta debela, ili je bolje staviti novu?
Zamolio bi još link podešavanja dvostepenog kvačila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Najbolje staviti novu, ova stara se napila ulja.

Kad sastaviš vijke na capicama poštelaš da su otraga ravni sa capicom i malo dostelaš na fino, a drugi stepen staviš na 1.4 mm razmaka ako su capice, nosači i bolcni dobri ili novi, ako ne onda možeš i na 1.2. Ako i dalje nebu dosta možeš nakon sastavljanja odozdo još malo smanjiti razmak.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dali treba vratiti distance na korpi ako stavim staru lamelu prvog stupnja?
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
dečki ako netko ima vremena da mi odgovori.jučer otkvačivam sjetvospremač na imt 533 i u jednom trenutku hidrulik počeo sam dizati,i ne mogu ga više spustiti,ručicu probam gore dole ne vredi.kad ugasim traktor poluge se spuste ali cim ga upalim opet se dignu.zna li netko u čemu je problem.pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Najvjerovatnije balnasna opruga. Dio gdje kopčaš treču točku probaj malo izlupati čekičem. Taj dio mora imati lufta kad ga probaš rukom micati unutra van.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
dečki ako netko ima vremena da mi odgovori.jučer otkvačivam sjetvospremač na imt 533 i u jednom trenutku hidrulik počeo sam dizati,i ne mogu ga više spustiti,ručicu probam gore dole ne vredi.kad ugasim traktor poluge se spuste ali cim ga upalim opet se dignu.zna li netko u čemu je problem.pozdrav
Problem je u viljuskama hidraulicne pumpe koja dize poluge;meni se ista stvar desila na 539 sa plugovima,zakacio je negde kamen i vise nije hteo da spusti,niti je vredelo pomerati rucicu;problem smo resili skidanjem poklopca menjaca do pumpe i vracanjem viljuski u njihov polozaj
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
da vjerovatno cu morat rastavljati jučer sam probao micati gdje je kao onaj klip balans opruge ima lufta. ali cim upalim traktor hidrulik diže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh