• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
MUHA pitam ima li neko rjesenje za IMT 533 alnaser a on mi prica koliko njegov ursus ima radnih sat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Boli i mene ***** za tvoj alnaser. I nije poanta koliko moj traktor ima sati, mamlaze jedan, nego je poanta da si na vrijeme spriječio krčanje dok ga pališ nebi trebalo rastavljati traktor na pola da okreneš zubčanik na zamajcu. Ovi novi su sve bolji i bolji. 👎. Svaka čast. Sve veći jebivjetri.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Boli i mene ***** za tvoj alnaser. I nije poanta koliko moj traktor ima sati, mamlaze jedan, nego je poanta da si na vrijeme spriječio krčanje dok ga pališ nebi trebalo rastavljati traktor na pola da okreneš zubčanik na zamajcu. Ovi novi su sve bolji i bolji. 👎. Svaka čast. Sve veći jebivjetri.
Ako si mu rekao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ja bi samo još dodal da se na 533 vijenac na zamajcu ne može okrenuti več treba novi ili drugi.
Ako uopče problem i je u zamajcu, ja mislim da se još uvjek da spasiti situacija popravkom alnasera.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
zna li netko gdje ima kupiti onaj gumeni čep što dođe na onu rupu kod lamele odma ispod filtera goriva, i gdje ima kupit ona guma na instrument tabli za lampicu od alternatora
 

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Mozel mi neko reci kako se podmazuje alnaser na Imt 533..Kako i koji djelovi..Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kakvo podmazivanje,
nema toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
I ja sam za imt 539 u uputstvu isto pročitao kako treba podmazivati ali nisam našao takvo mjesto.
Izgleda da je nakad to postojalo.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Na njemu mogu jedino da se podmažu biksne kad se rasturi ceo alnaser a to se radi samo kad se servisira,menjaju četkice ili nešto slično,ko će rasturati alnaser da bi ga podmazao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Koliko ti je poznat anlaser i bi li ga znal rastaviti?
Ako se to usudiš, onda treba pogledati stanje četkica i kolektora očistiti (i po potrebi produbiti) kanale između lamela, provjeriti koliko lufta imaju pikse na kojima se rotor vrti, te ih (prema potrebi) i zamijeniti. Osovinu i pikse očisti (naravno i sve ostale dijelove) i podmaži s par kapi ulja, te zavrti da ulje uđe i ravnomjerno se razlije.
Ako ga samo skidaš i ne misliš rastavljati, podmaži pikse uljem, za ti ga i pobriši višak ulja.
Nikako to ne čini mašću, jer ona lijepi prašinu.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A kako se to mogu podmazati pikse bez rastavljanja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Pikse alnasera se ne podmazuju ničim jer su one napravljene od grafitne bronce koja je samo maziva..... naravno, takve pikse ste mogli kupiti nekad. Tega više nega.....
Na spominjanom alnaseru postoji mjesto za podmazivanje (koje niko ili rijetko ko maže) a ono se nalazi napred na glavi anlasera. Odšarafi se vijak na šarafciger, unutra se pusti par kapi ulje i zašarafi se šarafič, koji služi kao čep, nazad. S tim ste podmazali bendix u njegovoj čahuri jer taj alnaser ima specifični bendix koji može uzrokovati nepravilan rad.
Nekaj slično ko na Mini Morisu ako je ko imal priliku vidjeti tu kvrgu od alnasera.... ali uz malo održavanja oni su neuništivi i pokazalo je vrijeme da rade več pedesetak godina.
 

Stankepro

Član
Tu od
7 Lis 2018
Poruka
38
Pikse alnasera se ne podmazuju ničim jer su one napravljene od grafitne bronce koja je samo maziva..... naravno, takve pikse ste mogli kupiti nekad. Tega više nega.....
Na spominjanom alnaseru postoji mjesto za podmazivanje (koje niko ili rijetko ko maže) a ono se nalazi napred na glavi anlasera. Odšarafi se vijak na šarafciger, unutra se pusti par kapi ulje i zašarafi se šarafič, koji služi kao čep, nazad. S tim ste podmazali bendix u njegovoj čahuri jer taj alnaser ima specifični bendix koji može uzrokovati nepravilan rad.
Nekaj slično ko na Mini Morisu ako je ko imal priliku vidjeti tu kvrgu od alnasera.... ali uz malo održavanja oni su neuništivi i pokazalo je vrijeme da rade več pedesetak godina.
Hvala Muha 😁

Koliko ti je poznat anlaser i bi li ga znal rastaviti?
Ako se to usudiš, onda treba pogledati stanje četkica i kolektora očistiti (i po potrebi produbiti) kanale između lamela, provjeriti koliko lufta imaju pikse na kojima se rotor vrti, te ih (prema potrebi) i zamijeniti. Osovinu i pikse očisti (naravno i sve ostale dijelove) i podmaži s par kapi ulja, te zavrti da ulje uđe i ravnomjerno se razlije.
Ako ga samo skidaš i ne misliš rastavljati, podmaži pikse uljem, za ti ga i pobriši višak ulja.
Nikako to ne čini mašću, jer ona lijepi prašinu.
Hvala 😀
 

Najnoviji postovi

Na vrh