• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
ako vas put nanese do otoka Iža javite se...pa ćemo popiti čašu
Meni to i nije toliko daleko, pa ako ispadne kakva prilika van sezone, mogli bi provjerit kakav pritisak ulja drži u plavoj brazdi, pozdrav iz zd zaleđa.
 

RosZd

Novi član
Tu od
13 Lis 2016
Poruka
6
Stara slika... od prošle godine je u moru nakon dvije godine rekonstrukcije... uglavnom nakon 15 god. nikakvih problema s motorom ovo ljeto otišla ac pumpa prva ugradnja 32 god. stara, nepovratni ventil više nije držao, stavljena slovenska... pa ćemo vidit koliko će izdržati. A pritisak po manometru 5 bara i ne pada... prije nekih 17 god. motor je sređen jer je ocu zariba kad je izlazi iz porta, nije gleda manometar, a problem mu je bila pumpa ulja. Uglavnom od tad se je i malo koristio. Za sad uglavnom relacije od uru i po do dvi ure na 1700 okretaja, radi ko švicarski sat. Je znam, samnom u školi je bia Viduka Ivica, gimnazija od 1979 do 83.
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
Dobre su te slovenske pumpe, ja sam neki dan stavio na moju 539tku, iz kojeg mista je ivica
 

RosZd

Novi član
Tu od
13 Lis 2016
Poruka
6
Ne sićam se, ali jedan mršavi visoki, svitlije kose ... i još jedno pitanje... malo mi pušta ulja na purteli od zadnjeg kraja bregaste, možda je neki semering ispod te purtele ? Je li se to da prominiti bez raskopavanja motora, skidanja glave itd..?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Dobra je slovenska pumpa, bolja od današnje orginal IPM.
Ispod poklopca na bregastoj je semering. Ništ ne treba skidati samo ona 4 vijka ključ 13 i poklopac s semeringom ide van.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
Pritisak ulja bi trebao biti pri nekom srednjem gasu 4bara,a kad se u ugrije nikako ispod3-3,5bara,dok na ler gasu sve ispod 1bar je loše, moj drži tu negdje 1,5 na ler gasu, a u višesatnom frezanju zna bit i tik iznad donjeg crvenog polja.
 

RosZd

Novi član
Tu od
13 Lis 2016
Poruka
6
Ekipa još jednom hvala, upravo sam se popodne malo provozao... što se tiće tlaka ulja on je čim se motor upali 5 bara i na leru, kad ga vozim na 1600-1700 okretaja također zub manje od 5 ali nakon vožnje od nekih pola sata ili više kad ga stavim u ler tlak se spusti na 2,5 i tako stoji (ulje Ina Super 5 15w40). Ovi režimi u brodu su drukčiji od režima kod traktora, jer brodska kopča (mjenjač) ima samo jednu brzinu naprijed redukcija je 1,92:1 a opterećenje je propeler umjesto pluga.... mislim da je kod broda manje opterećenje iako je to težina nekih 3,5 tone.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Vjerojatno onu vožnju brodom želiš više od mene :hahah: 🚣‍♂️🚤:ppozdrav:
A da, to se ne propušta kad se ukaže prilika ;)

@MUHA daj čoveku sliku pokaži, znam da imaš na kaj se toči a na kaj ide van ulje😉
I da da pitam na kolko bara bi trebal biti pritisak ulja?

Imam na kompu, ako bu trebalo bum ju potražil.
Pritisak ulja, kad je na leru vruč motor na 0.5 to je još dobro.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
Pozdrav društvo, krenuo sam da riješim luft u volanu na imt 539, kupio vreteno, puž, čahure i semeringe, takođe cu zamjeniti i piksne na rukavcima.
Imam problem s čahurama volana trenutno.
Da li moraju ići na neku tokarsku obradu jer nema šanse da ih ubacim, čahure su slične kao i orginalne samo su deblje, imaju kanaliće unutar i razrezane su uzduž ?
Pretrazivao sam po forumu ali nisam mogao naći adekvatan odgovor
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,875
Ako su original za to, onda se moraju dati uprešati!
Inače 539 imaju neku grešku u getribi volana. Niti jedan nije bez lufta na desnom kotaču!
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas malčiral i osjetim nekaj u zubima slatkoga, onak ko maglica, pogledam na motor kroz kabinu i evo ti vraga, črevo od vode puklo, tj vodene pumpe kaj ide sa kilera na vodenu pumpu, odma kupil novoga i zmontiral. I sad samo gas. 😊🛠️⚙️👌














 

Najnoviji postovi

Na vrh