• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Vjerojatno su stari kvalitetniji, no ovo bude valjda dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Prvo trebaš ostrugati brtvu, onda ti se budu ukazale još dvije rupe s navojem koje služe kao izvlakač za ležaj ( na sve su u IMT-u mislili ).
Kad izvučeš taj komad s ležajem videl buš zupčanik. U srcu je jedna pločica. Nju izvadiš i videl buš seger.
Skineš seger i izvučeš osovinu van, zupčanik padne dole i onda spojničke idu van.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
E da, zaboravih napisati.
Kad buš sastavljal onda buš koristil navoj koji je u osovini da bi osovinu izvukel nakon kaj staviš nosač s ležajem da bi mogel onaj vanjski seger na mjesto staviti.
Vodi računa da ima osovina koje imaju milimetarski navoj 12 mm i osovina koje imaju colni navoj pa ako memaš takav vijak dobar bu i milimetarski ali ga malo dublje zašarafi da ne sjebeš navoj.

Ma čudo je taj IMT, stvarno su nekad inžinjeri na sve mislili a ne ko danas, sve moraš nekak na prevaru trkati da bi mogel segere pokopčati u utore.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
E sad one tvoje slike s male mature imaju smisla. Vec sam mislio da imam neku specijalnu verziju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pa kaj sam ja te slike tam stavljal?
More biti, ako su tam postupi po njima i po ovom kak sam ti objasnil i to bu to.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Post 19 zadnja slika, nije mi bilo jasno kuciste lezaja sa 6 rupa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Eto, sad ti je jasnije.
A kad sastaviš sve ti bu još jasnije ;)
 

Jowcha

Novi član
Tu od
30 Sij 2021
Poruka
1
Pozdrav svima juce sam kupio IMT 533 pa me sada zanima gde se nalazi broj motora na njemu gledao sam svuda po njemu i nasao sam nekoliko brojeva pa ne znam koji je ispod sedista,pored sedista,na menjacu i ima neki broj ispod volana sa desne strane na metalnoj plocici sad ne znam moguce da je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Broj motora je uvijek na motoru.
Jedino ako tebe zanima broj šasije ili ti broj traktora?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
@MUHA onako cisto zvono mi stvara komplekse
Evo ti onda jedna iz prve ruke da ti probam smanjiti komplekse ;)



Ja imam malo drugačije upisane podatke za stezanje.
Glava 12, leteči 7-9, glavni 16, zamajac 10.
Ako stegneš negdje između tih podataka koje imaš ti i koje imam ja to bu ok, bitno da su svi vijci jednako stegnuti.
 

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
pitao bi gos, muhu dali su iste gume 11,2 28 i 11,2 10 28 ako nisu učemu je razlika
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To ti ja neznam, moraš pitati nekog gumokrpača.
Ili s foruma ZJ-a ili Iwanhoa, vidim da oni dost znaju o tim dimenzijama
 
Na vrh