• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Moj je 4 do 5,5 konstantno, kada smanjim gas zna pasti do dvojke. Rečeno je da tu nema problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Preveliki je to tlak ulja.
Skinite onaj aluminijski poklopčić ispod cijevi kaj ide na filter ulja i provjerite sigurnosni ventil.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Od kada sam stavio ulje u bosch pumpu pritisak je pao za pola bara tako da je sada uglavnom na 5 ili 4,5 bara u punoj snazi. Inače je išlo do 5,5 pa i prema 6 bara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ulje u boš pumpi nema nikakve veze s tlakom ulja u motoru.
Tlak ulja od 5 bara na ful gasu je ok
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Nisam baš siguran da je 5 bara tlak ulja ok!
Imali smo motore na kojima se jako pazilo na tlak ulja, oko 3 bara se održavao.
Znam 12 cilindrični motor gdje se najprije uključila uljna pumpa za podmazivanje i tek onda se mogao startati motor.
A startao se sa komprimiranim zrakom!
A komprimirani zrak, u krajnjem slučaju se nadrukao ručnom pumpom. To su radila dva liksona!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ne znam kakve veze ima ulje iz pumpe sa motorom samo znam da ne prelazi 5 a prije toga je stalno bilo na 5,5 bara. Danas sam radio par sati tako da je bio i hladan i vruć ali kazaljka je bila na 5 i kada smanjim gas i idem sa slabim gasom pada na 2. S obzirom da je konstantno bilo na 5 odnosno u zelenom(5-2) bilo mi je čudno pa sam otišao u trećoj napraviti krug(400 metara) pod punim gasom i nije prešlo 5. Jedina akcija na traktoru je bila dolijevanje ulja u bosch pumpu. Inače ista je bila suha kao barut, ni kapi ulja godinama.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Nisam baš siguran da je 5 bara tlak ulja ok!
Imali smo motore na kojima se jako pazilo na tlak ulja, oko 3 bara se održavao.
Znam 12 cilindrični motor gdje se najprije uključila uljna pumpa za podmazivanje i tek onda se mogao startati motor.
A startao se sa komprimiranim zrakom!
A komprimirani zrak, u krajnjem slučaju se nadrukao ručnom pumpom. To su radila dva liksona!
Jel to bio na tenku?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ne znam šta se danas dogodilo, upalim sada i u leru diže do 5,5 bara, gas na najjače. Kada smanjim gas do kraja padne na 4. Dobar je dok ide.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nisam baš siguran da je 5 bara tlak ulja ok!
Imali smo motore na kojima se jako pazilo na tlak ulja, oko 3 bara se održavao.
Znam 12 cilindrični motor gdje se najprije uključila uljna pumpa za podmazivanje i tek onda se mogao startati motor.
A startao se sa komprimiranim zrakom!
A komprimirani zrak, u krajnjem slučaju se nadrukao ručnom pumpom. To su radila dva liksona!
U literaturi o tom motoru piše da je ok tlak koji je na radnoj teperaturi 2.1 do 4.5 bara.
Zato sam i napisal da je 5 bara ok, nije baš ok ali je prolazno i od toga mu ništ nebu.

Pokušaj s drugim manometrom.
Sad kad čitam i ja mislim da je problem u manometru jer ne vjerujem da ako je točan tlak tolko varira.
 
Na vrh