• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ne treba imati 3 pina jer nema kontrolne lampice, a i da ima da se spojiti s dva pinskim automatom da lampica svijetli ;)
Ako je "aluminijski",taj radi na principu bimetala,treći kontakt mu je kontrolna lampica. Ako stavlja onaj "kockasti" s tri kontakta koji je elektronski onda jedan kontakt je napajanje plus, drugi minus a treći prema prekidaču. Ako sam u krivu nek netko ispravi. Kolega Plus, sigurno zna pošto je te struke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Jeste, mislim da tih elektronskih ni nema sa manje od 3 pina baš radi mase (y)
Bilo je onih s nosačem s dva pina ali mislim dabtoga više ni nema nigde za nabaviti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Jeste, mislim da tih elektronskih ni nema sa manje od 3 pina baš radi mase (y)
Bilo je onih s nosačem s dva pina ali mislim dabtoga više ni nema nigde za nabaviti.
Elektronski postoje s tri,četiri i mislim šest izvoda (IMT 549) zbog izvedenog prekidača sva četiri žmigavca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nisam ja ni rekel da ne postoje samo s tri izvoda.
Za 549 nisam siguran ali ako su kopirali Zastavu onda su stavil s tri pina ali su prekidač izveli ko na Yugicu pa su radila sva 4 s automatom 3 pina ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Bliže 0,jel se do da kak povećati?
Da 539 je
Najjednostavnije bu da povečaš na način da dodaš gas kad radi na leru.
Možeš procjeriti osovinu klackalica da nije poderana i to je to kaj možeš izvana.
Za sve ostalo treba uči u prostor motora a unutra bi mogel svašta nači.
Ja to za sad nebi diral i to bu išlo još godinama. Samo ga nebi ostavljal da radi na malom ler gasu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Znači svejedno što tražim automat ili relej, samo da je elektronskom,,
Bitno je da je za žmigavce, znači najbolje će te razumjeti ako tražiš automat za žmigavce.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Trebalo bi biti, 49- napajanje plus, 31- minus, 49d -izlaz prema prekidaču.
 

Najnoviji postovi

Na vrh