• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pozdrav,
Na imt 533 mi je procurilo ulje na rucici mjenjaca za brze i spore brzine kad je traktor upaljen. Jel dovoljno zamjeniti gumicu mjenjaca ili je to veci kvar pa treba otvarati poklopac mjenjaca?
Mene interesira koliko dugo posjeduješ navedeni traktor?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kolega,Laki ,znaš li možda zašto sam postavio pitanje?
Pa ima ljudi koji samo znaju sjest i vozit traktor, tak da nije bitno kolko ga vlasnik dugo ima i da bi ga trebal poznat.
Od prijatelja tata je maler, on nezna haubu na auto otvorit jer ga to ne zanima, nikad nije ni pokušaval da nauči.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pa ima ljudi koji samo znaju sjest i vozit traktor, tak da nije bitno kolko ga vlasnik dugo ima i da bi ga trebal poznat.
Od prijatelja tata je maler, on nezna haubu na auto otvorit jer ga to ne zanima, nikad nije ni pokušaval da nauči.
Poštivam tvoje mišljenje,ali moje pitanje je bilo iz drugog razloga.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Na imt 539 nova mefin pumpa na koliko bara štelat dizne.
Ostalo je od orginal i više ne radi dobro.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Evo reklame mefin pumpa katastrofa.
Curi nafta na par mjesta gubi gas.
Što je ispod šarafa gumica ili.
Jel lako promjenit.
Rumunjska kvačiteta.
IMG_20210605_141442.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Kolko je stara?
Ja imam Mefin pumpu na univerzalu 445, sad već 7 godina i sve je ok
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Ludi pomagajte jer sam izludio
IMT 539 pali uredno ima oko 750 SR i radi OK ide skoro do 2200 okretaja - roto pupa.
Promijenio dvije AC pumpe (slovenska počela puštati ulje na capici poslije 30tak sati, pa uzeo srpsku), sve lajtunge goriva, sve nove bakrene podloške, dva kompleta različitih filtera goriva, oprao rezervoar, propuhao pipicu, odzračio sistem goriva postepeno sve do roto pumpe i dizni, ima tlaka u dovodu goriva - kada traktor ne radi i otpustim šuplji vijak nafta šiba van, provjerio zazor ventila, nema vakuma u rezervoaru i ...
- bez opterećenja radi uredno i po cesti juri bez problema u ful gasu čitavo vrijeme
- ali pod malo većim opterećenjem nema snage guši se i uopće ne reagira na dodavanje gasa, a zatim sam od sebe proradi dobije gas i snagu i tako radi 10-15 sekundi i onda opet u krug slijedećih 5-6 sekundi nema snage, okretaji padaju, uopće ne reagira na dodavanje gasa, zatim ponovo sam od sebe proradi i tako u krug i to tako već nekoliko mjeseci.
Dva majstora mi vele da je problema negdje u dovodu goriva ( zbog toga sam i napravil sve prije navedeno) i nek se igram s tim pa ako ne uspijem da dovedem do njih kada budu imali slobodno.
Dali netko od vas ima kakve ideje što još ja mogu to pomoći.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Jesi li očistio rezervoar goriva i slavinu na istom? Poslikaj filter iznad bosch pumpe ali tako da se vide sve cjevi. I da sito i ventilić na ulazu u bosch pumpu- čisti?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Imal sam istu situaciju, kod mene je bila stvar u bošpumpi. Doduše kod mene je linijska, pa ne znam dal se u roto ima kaj štelati,tolko nisam mehanički potkovan. Ak ko zna nek napiše
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Jesi li očistio rezervoar goriva i slavinu na istom? Poslikaj filter iznad bosch pumpe ali tako da se vide sve cjevi. I da sito i ventilić na ulazu u bosch pumpu- čisti?
Rezervoar oprao benzinom, odšarafio ventil i propuha ga, gorivo teče slobodnom padom.
Da jučer mi majstor rekao za to situ na bosch pumpi i da ga možda ja ne diram (ima više elemenata) već da tu odspojim lajtung, da skinem bočni šraf za odzračivanje na buku pumpe i da kroz tu rupicu kompresorom ispušem bosch pumpu i da ako ima smeća da će ono izletjeti kontra van ?!
Evo to mi je projekt za danas kada dođem s posla, a dal mi maajstor jednu rabljenu AC pumpu za koju veli da je OK pa tak tko zna što ću danas sve pokušavati.
Hvala
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Provjeri i zrak. Tj zračni filter, operi ga i stavi novo ulje. Provjeri gumenu cijev do usisne grane. Sve očisti, prekontroliraj i po potrebi zamjeni 👍

Dal dimi jako crno kad ti se počne gušit?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
To se i meni pocelo dogadati sad u kultivaciji na 539, ali sa linijskom pumpom.
Pogotovo je problem prvo paljenje, on kresne ko mina, ali prvih par minuta uopce ne prima gas, kak mu dajem vise gasa, samo se gusi i crkava.
I do 1600 okretaja radi super, a poslije toga pocinje trokirati, ko da na dva klipa radi.
Promjenil filtere, ispuhal sva crijeva, ocistil ac pumpu, ali opet isti problemi.
Ja sumnjam na dizne, ali kod nas nema pravog majstora koji bi ih pregledal i nastelal.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Dok sam vozio 539, vozi i najednom smanji okretaje i jedva ide. Te ovo, te ono..... skinem crijevo iz ventila od spremnika, otvorim ventil, a ono par kapi. Znači zaštopano u spremniku ili ventilu. Spremnik dolje i istresanje. Sve čisto. Natoćim gorivo - raketlin ko raketa! Ali nakon par kilometara opet isto.
Ispala gumena brtva sa poklopca spremnika i taman se namjesti na izlazu iz spremnika u ventil, a sve zbog toga što nije bilo mrežice filtera.
 
Na vrh