• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kaj če mu onda i AC pumpa?
Kupi IMT pa probaj jel ide bez nje ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ne, roto pumpa je osjetljivija.
Sečaš se "prvog", (drugog) paljenja svog Štorka i kad si me pital ko bu to sad upalil i kak ti kad filtere mjenjaš trebaš šlep službu.
Pokazal sam ti da ne treba ali nije veselo vužgal prvo paljenje.
Kod klipnih nema takvih problema.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Koristio sam dvije takve pumpe i obje su me zezale tako da nisam oduševljen sa njima. Kad su se zagrijale prestale su sa radom tako da sam ja odustao od njih. Možda sam samo naletio na lošu kvalitetu, tko bi ih znao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Roto pumpa ima transfer pumpu koja sama povlači gorivo i tlači u glavu, pa joj AC pumpa nije presudna.
Na mojem nije delala par godina, a primijetil sam neispravnost tek kad ručno nije pumpala.

Čudno mi je da je na IMT-u to problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Roto pumpa ima transfer pumpu koja sama povlači gorivo i tlači u glavu, pa joj AC pumpa nije presudna.
Na mojem nije delala par godina, a primijetil sam neispravnost tek kad ručno nije pumpala.

Čudno mi je da je na IMT-u to problem?
Ali da bi transfer pumpa proradila.... ma nema veze.
Transfer pumpa ništ ne povlači kod IMT-a
Več sam ti to pokušal objasniti ali nikako da shvatiš.

To kaj na štorku nije delala nema veze, nije ni on delal tak da...
Ali da si ostal bez nafte u rezervaru kad AC nije radila sve bi ti jasno bilo, ili recimo da ti AC pumpa nije radila u smislu da je otišel krivi nepovratni u njoj.

Jedan forumaš ima ugrađenu takvu pumpu na Zeksu. Nisam ju slikal ali traktor pali ko metak a rezervar je dole.
Ako se malo i vrača taman dok se pripremiš za paljenje ona propumpa.
Usput koristim priliku da pohvalim očuvanost i sveukupni izgled tog Zetora (y)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Ti si kak i ovaj
Dragi moji forumaši,
izgleda da je riječ o mojem traktoru. Istu takvu pumpu sam namontiral i na IMT 539 i do sada nije bilo problema. Ujedno pozdravljam velemajstora Muhu i zahvaljujem na pohvali.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ja bi je stavio samo zato jer nema ove ac pumpe kolko sam ih promijenio da ne curi...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Prednost joj je kaj se na IMT-u više ne može pomiješati nafta i ulje u karteru ako se ac pumpa pokvari, a time nema ni opasnosti da bude motor zaribal ako se ne pazi na nivo ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Dragi moji forumaši,
izgleda da je riječ o mojem traktoru. Istu takvu pumpu sam namontiral i na IMT 539 i do sada nije bilo problema. Ujedno pozdravljam velemajstora Muhu i zahvaljujem na pohvali.
Tak je, riječ je o tvojem traktoru.
Taj traktor ne treba posebno hvaliti. On na prvi dojam sam hvali svog vlasnika.
Drago mi je kaj si počel pisati, a bilo bi mi još draže da staviš koju sliku u temu o Zeksima jer rijetko je danas vidjeti tak sačuvan i održavan primjerak (y)
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Dragi moji forumaši,
izgleda da je riječ o mojem traktoru. Istu takvu pumpu sam namontiral i na IMT 539 i do sada nije bilo problema. Ujedno pozdravljam velemajstora Muhu i zahvaljujem na pohvali.
I ja planiram na svog IMT 539 -roto pumpa- staviti el.pumpu goriva.
Puno bi pomogla koja slika kak si ti to izvel, a posebno kak si riješil višak goriva/tlak u sistemu koji stvara sama pumpa. (y)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
I ja planiram na svog IMT 539 -roto pumpa- staviti el.pumpu goriva.
Puno bi pomogla koja slika kak si ti to izvel, a posebno kak si riješil višak goriva/tlak u sistemu koji stvara sama pumpa. (y)
Nije mi problem poslikati, ali nisam siguran da znam postaviti slike na forum. Tražim upute, ali ih nisam uspio pronaći. Nije to nikakav problem napraviti, čak i za mene koji sam sve potrebno pronašel na ovome forumu.
Bitno je da pumpa nema preveliki pritisak. Moja ima 0.5 bara, Silux, mislim da je od Alfe (cca 150 kn).
Zatvori se rupa limom, kao što je i naveo majstor Muha, i treba voditi računa gdje je ulaz-izlaz iz pumpe. Namontirao sam prije filtera nepovratni ventil i dodatni filter goriva koji dolazi na crijevo. Koristim ju dvije godine i još nije bilo problema. Radi odmah kad dam kontakt. Da, dodal sam i dodatni osigurač.
Ako uspijem postavim i slike.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Nije problem stavit slike. Najlakše ti je dolje pritisneš 'prilozite datoteke' i tu biras slike.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Fala kolega Fendt939 na pomoći. Nadam se da sam uspio i da će slike biti na pomoći kolegama na forumu. Posebno onima koji su ponosni vlasnici raketa.
 

Prilozi

  • ac imt2.jpg
    ac imt2.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 59
  • ac imt.jpg
    ac imt.jpg
    43.1 KB · Pregleda: 59

IVANHR

Novi član
Tu od
31 Svi 2021
Poruka
2
Pozdrav,
Na imt 533 mi je procurilo ulje na rucici mjenjaca za brze i spore brzine kad je traktor upaljen. Jel dovoljno zamjeniti gumicu mjenjaca ili je to veci kvar pa treba otvarati poklopac mjenjaca?
 
Na vrh