• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
imam isti problem...natocim oko 2 l vode di je faljelo i svaki put provjeravam kad vozim...i uvjek fali,kud to curi ? malo kaplje na crijevu skroz gore al tak jako?
i kad mu ubrdo nabijem gas onda ko da nest kaplje po meni,sta bi to bilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Muhanicar al da pusta tak negdi na crijevu ili na kileru sta bar nebi se malo vidjelo da dobiva boju od antifriza a ako je voda kaj moze od 0.5-1l isparit da se nebi nigdi nista vidjelo da curi??
Trebalo bi se vidjeti nakupine kamenca ali ako je uz to hladnjak konzerviran masnočom onda se ništ ne vidi ili se jako malo vidi.
Kak god pogledaš prevelika je to potrošnja.

Badava nam trud, njemu je ionak svejedno pa nek nadoleva dok je u Dravi vode :(giggle)::(giggle):

imam isti problem...natocim oko 2 l vode di je faljelo i svaki put provjeravam kad vozim...i uvjek fali,kud to curi ? malo kaplje na crijevu skroz gore al tak jako?
i kad mu ubrdo nabijem gas onda ko da nest kaplje po meni,sta bi to bilo
Daj Tino, nemoj.
Po tebi šprica pod gasom i ti se čudiš ko puran glisti gde nestala voda :icon_axe::icon_axe:
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
pa čudim se kad neznam jel bi to trebalo iti van...na 3/5 gasa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da je to preveliki gas onda bi ga tvornički poštelali manje ili ugradili pumpu manjeg protoka koja nebi terala vodu van.
Daj misli malo, a ne samo lupati po tastaturi :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A možda i ima prevelik protok i nabija vodu u kiler jače nego kaj bi trebalo jer nemate termostat???
Nije on bezveze metnut u sustav hlađemja motora,i zadana radna temperatura motora,ipak ima jednu vrlo važnu funkciju koju mnogi zanemaruju i tješe se da je bez termostata dobro.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
kog vraga da mislim kad neam pojma o mehaniki ,alo,ja sam keramicar :icon_fU:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
A možda i ima prevelik protok i nabija vodu u kiler jače nego kaj bi trebalo jer nemate termostat???

i pod punim gasom radi kao onaj akcelerator u Švicarskoj, razbija vodu na atome kisika i vodika....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma bil ti keramičar il kaj god,al mozak se more uključiti i malo premozgati ne?
onda ti valjda kiler negdje na čelijama pušta,ili je negdje probušen..

ma kaj vi znate kak ferac ide z vodom,na kumovom je kiler več probušen ma dobratnih 6-7 godina i još ga nije dal zakrpati,to dok traktor stoji na mjestu u toku par minuta je cjela lokva pod njim uvijek karnister 10 litara z vodom pored sjedala

sad dok sam bral z njim sam nakon svakoga bunkera mu dotakal kaj mi se ne pregrije kolko scuri,i kaj mislite da mu je bilo dosta 10 litara hehhe
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ti si mu potočil više vode nego kaj je potrošil nafte u 3 dana a sigurno slini negdje i naftu.:icon_axe::icon_e_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Barem nema brige sa ispuštanjem vode sad kad malo pozimi :(giggle)::(giggle):
Ali prevaril bu on njega nekad :(wait)::(wait):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma jojj i nepitaj motor je sav mastan hehe,kak god al mi nije jasno kak taj traktor još uopče i radi kaj se tiče mehanike,a limarija je tak kaj dok ju vidiš ima da na guzicu padneš...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma ko groblje,to ti ima jedna tehnika ulaska u kabinu,stani na ripnu od stažnje gume i odma na mjenjač,inače nemaš kam stati,nosači od kabine strgani potpuno,tj. nit ih nema više,samo čekamo kaj kabina do kraja otpadne dole z njega,još ju samo 2 šarafa drže ,ona nad tubama i ti su otpušteni....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sve kuzim curi pa pri tocis a limar ti za rundu zalota kiler i miran s stim curi ti neko crijevo garnitura nije ni 100kn promijenis i miran si a Tino tebi ako u voznji baca vodu na auspuh da mi je vidit tvoju glavu s imt u kakvom je stanju moja je bila koma kakve su tek vase s tim potrosnjama a moj trosio 0.5lit dnevno vode al dobro to su vasi traktori vi samo dobro zaradujete u mehinizaciju netreba ulagat dok ne bubne te u traktor za cifru od min.10000kn!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako ti voda dolazi u cilindar i izbacuje ju van kroz auspuh nije sigurno uredu!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
aj bumo to pogledali onda,al rezervar mora dole kj ne? to se starom nebu dalo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ne baca njemu vodu na auspuh!!!!
Njemu curka negde na crevima ili oko kilera pa kad kapljica doleti na ventilator u vožnji to pršti po njemu, nema to veze s glavom, alo!!!

Tak je bilo meni na 540 dok nisam rešil pumpu i nova creva!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Tako je, nema to veze sa glavom, i ako voda nestaje ne mora odmah biti glava kriva!!

Ivan KC kada ne bi nasuo vodu sljedeći dan, el bi ti i dalje nestajala ili bi ostala na istome nivou!?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma kakva glava, ajde, nema to veze s njom.. Cini mi se da moji najvise izbacaju na odusak posto cepovi ne valjaju, a i ja sam bio u zabludi da hladnjak mora biti pun do cepa..

Sima Nekada mi je i po par dana na istom nivou voda, znaci do donjeg dijela one gornje cijevi na hladnjaku, a nekad se i spusti malo ispod tog.. Najvise mi potrosi kad baliram na +35 cijeli dan.. A traktori mi nikad nisu zakuhali ni malo, a taj koji balira mu nikad nije temperatura prosla preko 80 stupnjeva..
 

Najnoviji postovi

Na vrh