• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Bila je ta cijev neki dan dole jer sam skidal granu auspuha dolje i vario ju na jednom mjestu. Tak i tak moram lajtunge otpajat pa će onda i ona dole.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
@ Puknuti, nema se kaj zmaknuti, skalpel i ona su dole, a papki čisti kao da ništa nisi radio

@ Mane, kod skidanja grane auspuha nije potrebno skidati tu cjev dole, ide zajebano ali se da grana skinuti, malo pajser, malo sim, malo tam.......... ali je očito bila trula čim je procurela pa je upitno kak bi kod te moje tehnike prošla.
A da nisi fulal na brtvama koje idu na blok?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako je iznutra, a sigurno je, onda s njom dole i zahartlotati.
Elektrode nesme ni namirisati, tanka kao papir
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Malo sam taknuo sa šerafcigerom i čini mi se da je samo farba držala to na okupu. Mislim da će nova cijev tu morat ić.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A znam, ako ne nabaviš novu onda buš ovu popravljal na navedeni način, neznam jel ima novih za kupiti.
Ako moraš završiti sezonu namaži tekučim i teraj do zime
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
On je svoje odradil, do proljeća nema kaj delat, al bi rado da bude ispravan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda se ti primi posla kad svoje poslove prije zime odradiš.
Ako ne nađeš novu cjev javi se, znam gde bi bila rabljena.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Muhanicar nisam mislio puno deblje podloske ja sam uspio jednu iscupat doma bila je malo jaca od obicne al puno mekanija pa ju nije trebalo grijat da omeksa i kasnije kad sam opet vadio dize van nije bilo neke razlike u debljini podloski zato sam mislio malo deblja jos kad ju zagrije i zategne dobro bolje drzi a ja mislim da tas mrvica razlike ne utjece tolko na kompresioni prostor??
Mlad sam volim sarafit i nesto sam naucio valjda cu i jos!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Normalno da nebude neke velike razlike u kopresionom prostoru, ali 533 je jako osjetljiv na svaku sitnicu pa da nebi slučajno on dvije nagural gore......

Znam da voliš i drago mi je zbog toga, još ako kaj pametnoga naučiš od mene ja bum još sretniji
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma dvije nesmiju gore ovisi kak koji 533 je osjetljiv moj nije bio nesto osjetljiv jedino je volio poveci gas imo je neki specificni zvuk motora i neki veci promijer klipova sazno stari kad su radili prvu generalku!!
Ja sam uvijek za naucit nesto novo i meni ce bit drago ako ces me htijet nesto naucit da znam za sebe i za pomoc drugima!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Imal je klipove od 539, nije to baš neko sretno rješenje ako pumpa i ulošci ostaju isti.
Mislim da sam te več dosta naučil i da nisi loš šegrt, još mrvicu i dogural buš do kalfe
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ta kemija je napravljena na tom traktoru u Njemackoj jer je tamo kupljen i dovezen u nas dvor i kod nas se naradio tolko da je stari dvije mu generalke napravio i za trecu je bio zrel al je prodan umeduvremenu tak da jel sta oko pumpe i diza mijenjano neznam samo znam da klipovi su bili veci i meni je zao tog traktora bio je besan stroj sad je slozen i kod novog gazde odmara:(snooze)::(snooze):
Hvala na komplimentu budem ja jos trazi pomoc iskusnog majstora:(handshake):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
debela brtva nikad nije sretnije riješene od tanje , to je radi fizikalnih zakona , nema to veze s logikom
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Imal je klipove od 539, nije to baš neko sretno rješenje ako pumpa i ulošci ostaju isti.
Mislim da sam te več dosta naučil i da nisi loš šegrt, još mrvicu i dogural buš do kalfe


zašto nije sretno rješenje???? :mur:

kada budem radio generalnu, planiram to napraviti.......:icon_eyes:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da vidim dal ce ovaj original semering pomoci da nekulja ulje napolje. ali i radilica dobila dobre brazgotine a najgore ukoso. neki fals semering stavljen i nakoso parte duboke usekao
lsuy.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh