• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Jel kod remenice ili kod zvona? Koliko od prilike treba vremena da se zamjeni semering radilice kod zvona? Znaci rastavljanje, zamjena i sastavljanje.. Ja bi to mozda dao raditi pa me zanima jel mi se cini dosta skupa popravka toga tu kod nas..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako imas sav alat potreban i dobru kicmu za 1 dobar dan je moguce zamenuti. ali ako nisi semering namestao ovakav bolje da nepokusavas. zeznuto namestiti
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Ma nebi ja to sam radio, toliko se bas ne razumijem u mehaniku.. Dao bi to iskusnom majstoru da napravi.. Samo koliko bi to trajalo, jer mnogi su to radili i nakon 2,3 mjeseca opet ista stvar..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je u kvalitetu trebalo bi da traje dugo ali radilica mora biti bez zagrebotina .ova sto radim je zagrebana duboko i to nesimetricno. ima dve zagrebotine od po pola kruga ali sa kontra strana.nije semering bio dobar ili sta vec a nemaju novaca da se odnese na obradu taj deo radilice.pokusacu sa skracivanjem oprugica ako dobije sta i nek nam je bog u pomoci.al 1L ulja za sat vremena nece sigurno izbaciti kao sto je sad slucaj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde rastavi to do kraja , obrusi radilicu pa znaš da bude OK

ako je u kvalitetu trebalo bi da traje dugo ali radilica mora biti bez zagrebotina .ova sto radim je zagrebana duboko i to nesimetricno. ima dve zagrebotine od po pola kruga ali sa kontra strana.nije semering bio dobar ili sta vec a nemaju novaca da se odnese na obradu taj deo radilice.pokusacu sa skracivanjem oprugica ako dobije sta i nek nam je bog u pomoci.al 1L ulja za sat vremena nece sigurno izbaciti kao sto je sad slucaj
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
rastavio bih ja to sam i predlagao ali nemaju novaca. siromasni su nemogu ih naterati. kad malo nakupe novaca radice se ako bude curilo vise. mislim da cu uspeti da smanjim na minimalu al ajd znaj kad je zajedeno ovoliko i nesimetricno sta ce biti.inace 50 eur naplacujem ovaj rad .malo jeste ali u ovo vreme nekome i mnogo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Bome kod nas za taj posao majstori hoce uzet i po 100, 120 eur.. Ako se odlucim da to radim, budem ih par priupitao pa ko da povoljniju cijenu..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj spiralni utor na radilici bude tvornicki.Namjena mu je da tjera ulje nazad u motor.
Inace to je gumeni semering sa dvije i opruge i samim tim ima dva zaptivanja.To i nije neko rjsenje .Mnogo bolje se pokazao semering sa jednom oprugom(jednim zaptivanjem). Nije ni problem ga ugraditi ako se znaju pravila prilikom ugradnje. Na slici moze da se vidi utor iako nije bas najjasnija slika.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam da ima spiralni utor jos dok je pletenica bila tu jer onda ima tu funkciju. nego je predhodni semering bio ili fals i nije dobro namesten [ostecen] pa sad ima dva utora po malo vise od pola kruga.useklo vrlo cudno a sirine oko 2mm.oprugica jedna je cepala po radilici tu gde je semering ocepljen.a tih sa jednom oprugom nisam nasao u prodaji. stavljam ovaj pa sta mu bog da. sta cu , trebalo bi obraditi taj deo radilice ali nemaju novaca .bar nece kuljati ulje napolje.prosipao je ko da i nije bilo semeringa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Taj semering je smeče dok god vozi po utorima.
Dobar motor je suh i sa špagom, a malo lošiji kapka. Bolje da kapka nego da teče.

Zamjena semeringa je gotova od doručka do ručka, a kad je mešter raspoložen i koju minutu prije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Onda se ti primi posla kad svoje poslove prije zime odradiš.
Ako ne nađeš novu cjev javi se, znam gde bi bila rabljena.

danas zamjenil podloške na diznama i skinul tu cijev kaj bila šuplja, našal sam i drugu novu ali ju nisam uzel jer joj je cijena 180kn. Malo mi je puno dat za komad pleha te novce. Sutra ovu staru nosim kod meštra da ju proba pokrpat, ak ne uspije vidi jel imaš kakvu polovnu da je kolko tolko dobra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bum pogledal sutra, a ako ja nemam znam gde bi bilo pa ti javi kaj si rešil sa svojom
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Primjetio sam danas iza te cijevi, na bloku motora jednu pukotinu(šprung) dužine jedno 4 cm. Izgleda da se tu pokaže malo vode, to do sad nisam primjetio jer je bilo sve masno, sad kako sam sve oprao to se ukazalo. Uglavnom planiram to sa tekućim metalom zapunit, ali jedini koji sam danas našao drži do 120C°, jel to dosta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebalo bi biti dosta.
Obavezno prije malo pobrusi i znaj da bu to kroz neko vreme otpalo.

Ako ne slini jako možeš pokušati zadihtati tekučinom za krpanje blokova, ali poslije toga preporučam dobro ispiranje hladnjaka vode iznutra.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma jedva da se primjeti da slini, baš se trebaš zagledat u to da vidiš. U sat vremena rada možda ako je pustio jednu kap.
Gdje ima toga za blokove krpat? Ako sam dobro skužio to se natoči u sistem?
Možda bi čak i ona tekučina za dihtanje kilera bila dovoljna?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U svakom malo boljem dučanu auto opreme.
Taj za hladnjak bi isto trebal poslužiti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako imas vodu u sistemu onda stavi zacinsku papriku ili kave u vodu isto ce ga zabrtvit!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bude, ali ona bude zabrtvila i tam gde netreba :icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znam da bas nije odlicno al stari je na 533 prije s kavom rijesavo pustanje kilera dok nije bio zakrpan a ja sam probo na Yugu dijelovanje paprike!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh