• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Oko onih semeringa (brtvljenja pete radilice), našel sam slike.

Za mene je ovaj semering promašaj, uostalom evo slike kak to nakon nekog vremena izgleda.



Ovo je slika kontra utora po radilici koje nijedan semering nebude zabrtvil.
Kolega Lisnik je več postavil ali ovdje su utori malo bolje vidljivi.




Kad je makina donekle ovo je mila majka

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Upiši u Google tražilicu tekučina za krpanje bloka motora i uživaj u ponudi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
E onda ako je antifriz unutra kolega napravi po muhanicarevom naputkom sretno!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Radio sam ove godine generalku na 539 i stavio je majstor ove brtve slične azbestnoj traci i mislim da su koštale preko 400 kn. Traktor je napravio 100 sati i nigdje ni kapi ulja na motoru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
400 kn :icon_e_surprised::icon_e_surprised:
Dobro te oženil, to ne košta ni 100 kn.
Jedino ako je cjena sa ugradnjom?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Traktor je bio rastavljen kod njega i rekao je sa tim engleskim dijelovima neće biti problema i da mi to jamči cijena.
Za ispravnost vozila ne žalim.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po toj cijeni koju ti je naplati dihtunge nebi smijeli nikad propustit ja kad sam uredivo zadnji put glavu na svom 542 stavio obicni dihtung koji ide gore i nije propustio na onom svom bolezljivom dijelu ulje a sati imam oko 200RS od 5mj.!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Generalka je napravljena u prvom mjesecu, a prvih 70 sati je napravio uglavnom u mjestu bez optrećenja. Inače godišnje pravim oko 50 sati a imam 2 traktora.
Jedan mi je za 13 godina napravio 390 sati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj zadnji put kod sredivanja glave nije sat jedan odradio na mijestu iso je odmah u sjetvu sijacicu iza i razraduj se pomalo u poslu!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
glavu ne treba razrađivati , glava se od prvog paljenja troši i nakon svakg sata je sve lošija i sat bliže ponovnom remontu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da a koliko bi sati trebala odradit do idučeg remonta?
Kaj ju najviše smeta ili uništava?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Na takvo pitanje ti je jako teško dati odgovor.
Glava može stradati več pri paljenju, može stradati 100 sati nakon generalke, može malo kasnije, a ako se sa motorom postupa donekle pravilno onda je to obično do generalke.
Mada ove nove akp izdrže pola, dobro bu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A to je znači lutrija,dok traje traje kad nekaj pukne ili propusti čovjek se nema kaj čuditi?!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nije lutrija, ljudi misle pa kak je glava stradala a redovito sam ulje i filtere menjal. Nažalost neki neznaju da nije baš sve u ulju, ima tu i ostalih redovitih malo večih servisa, a jako puno ovisi o još nekim sitnicama.
Istina je da kad glava ode takvi ljudi se čude ko puran glisti, pa kak?
Glava nemora puknuti da bi bila loša.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel koja od sitnica redovno štelanje ventila recimo svakih 400-500rs?
I kad se upali hladan da se odma nejde u max.opterečenje i veliku turažu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kaj si ti pametan dečko :icon_thumright:
Sve znaš, samo kad hočeš
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam fala Bogu imal problema sa glavama do sad ni na jednom al se uvijek pazi kak se radi i štelanje svakih 400 sati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja kod svaki izmjene ulja štelam ventile , još mi se nije desilo da koji ne zatvori .
Jeb , treba paziti na ventile , u štali imam samo dva pa uvjek jedna curka , zamisli u motoru gdje ih ima osam
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja znam da se ona trosi a voda ju pojede a sta se tice razradivanja mislio sam da ga se prvih oko 20RS ne ganja ko prije dok to ne sjedne kak se spada to su mi par mehanicara reklo da tak napravim prvi put jesam odradio u vozikanju a drugi put odma u sjetvu i kosnju!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh