• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ta pumpa zna biti problem, regulator u njoj ......, probajte mu dati malo ranije ali baš i neznam .
Ulje ste natočili u nju?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Hm , valjda je ulje nasuto jer je od mehaničara pumpa išla bošisti i nazad

U regulator je ubačen neki nov element (zvijezda ili kako li se već zove da ne lupam gluposti pošto neznam )
 
G

Guba

Guest
@Savoris reci kolegi neka uloži 200kn i kupi auspuh i nastavak grane prema gore i nebude nikome više dimila nazad.(šala):(giggle):
Ako vozi na loživo ulje(ložu) malo više peče za oči zbog velikog udjela sumpora u njoj,i ako su ulošci(dizne) nariktane na manji tlak od kako je nariktan na pvp-u,pa sad možda daje malo previše goriva u cilindar i ne sagorijeva kako treba,to je bilo i meni na 539 nakon izmjena uložaka i riktanja tlaka nema takve reakcije,i kad smo ga počastili sa eurodieselom milina,zdravi dim i miris.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Hm , valjda je ulje nasuto jer je od mehaničara pumpa išla bošisti i nazad

U regulator je ubačen neki nov element (zvijezda ili kako li se već zove da ne lupam gluposti pošto neznam )
Probajte dadolijati ulje za početak

ako su ulošci(dizne) nariktane na manji tlak od kako je nariktan na pvp-u,pa sad možda daje malo previše goriva u cilindar i ne sagorijeva kako treba,to je bilo i meni na 539 nakon izmjena uložaka i riktanja tlaka nema takve reakcije
Nemože pumpa biti nariktana na preveliki tlak, diza joj dođe kao sigurnjak.
Misliš da je prevelika količina goriva u pitanju?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@Savoris reci kolegi neka uloži 200kn i kupi auspuh i nastavak grane prema gore i nebude nikome više dimila nazad.(šala):(giggle):
Ako vozi na loživo ulje(ložu) malo više peče za oči zbog velikog udjela sumpora u njoj,i ako su ulošci(dizne) nariktane na manji tlak od kako je nariktan na pvp-u,pa sad možda daje malo previše goriva u cilindar i ne sagorijeva kako treba,to je bilo i meni na 539 nakon izmjena uložaka i riktanja tlaka nema takve reakcije,i kad smo ga počastili sa eurodieselom milina,zdravi dim i miris.

E sad ti meni moraš objasniti kako se šteluje pritisak na pumpi ?
 
G

Guba

Guest
Pa da pošto je pvp rađena,pitanje je što i kako je majstor odradio reparaturu elemenata koji tlak sada daju,ne razumijem previše u samu strukturu pvp ali hod kipiča daje oređeni tlak i količinu goriva,jel tako,ispravi me ako sam krivo to opisao.

E sad ako je pvp naštelana na nešto veči tlak, a dizna na manji automatski prije počinje propuštat gorivo i nešto veča količina ga uđe od propisane.
Recimo pvp daje 190 bara a dizna več pušta na 180 znači otvori prije i uđe veča količina goriva pri manjem tlaku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Uh , nisam ni ja neki stručnjak ali ti debelo ne razumiješ rad PVP , ona nigdje ne pušta osim na diznu kako reče muhaničar dizna dođe kao sigurnjak
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
KOliko je meni poznato PVP ne mozes stelati koliki ce pritisak dati.Svaka PVP probija oko nekih 300 bara.Kolicina ubrizganog goriva se stela.To radi bosh-majstor na stolu.On jos stela jednako ubrizgavanje na svakom klipu.Stanje elemenata na PVP odlucije da li ona moze probiti pritisak koji zahtjevaju dizne.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ako se nevaram štelaju se dizne, što su naštelane na veči pritisak bolje raspršuju gorivo i čišče je sagorjevanje nego na manjem pritisku.
Bijeli dim je i pečenje očiju obično je znak da dizne nisu naštelane i baca previše goriva pri niskom tlaku otvaranja, ili je pumpa u kasnom kutu ubrizgavanja.
 
G

Guba

Guest
Uh , nisam ni ja neki stručnjak ali ti debelo ne razumiješ rad PVP , ona nigdje ne pušta osim na diznu kako reče muhaničar dizna dođe kao sigurnjak

Naravno da ne pušta nigdje nego gura određenu količinu goriva ka dizni i razumijem ja da se nemože regulirati tlak na pvp-u nego na dizni na opruzi,al tekučina nije stlačiva nego zrak pa mi to oko nekih tlakova nije baš jasno,prije bih rekao da je to u pvp-u određeno količinom nafte koju klipič gura prema
dizni.
E dali netko zna što točno boš majstor mjenja u boš pumpi kod reparacije?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Još samo Zetor ostao za glancanje, on je najprljaviji pa je ostao za kraj..

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Skini ove zelene tablice, možeš dobiti i do 5000 kn kazne ak se namjeriš na kakvog ludog policajca.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam napokon sredio kopčanje za donji klin na vučnoj poteznici. Do sa se stalno krparilo i pucalo je, mislim da ovo sad bude malo bolje i dugotrajnije rješenje.

Izvađeni su šerafi, nema kaj rolcange nemru otpustiti :)
Vanjski navoj je finiji, a unutarnji skroz običan navoj tak da sam uzel obične šerafe 8.8 M12x4 i stavil.














 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Izvađeni su šerafi, nema kaj rolcange nemru otpustiti :)
Vanjski navoj je finiji, a unutarnji skroz običan navoj tak da sam uzel obične šerafe 8.8 M12x4 i stavil.
Uništil si šarafe :icon_axe::icon_axe::icon_axe:

Mislil si x 40, jer x4 nepostoji.
Onih Kineskih 8.8 ne želim komentirati, takve sam za večeru imal
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jbg muha, kak da sam ih drugač skinul, toliko su kratki kaj nema mjesta da se zakontriaju 2 matice, a da sam išel varit opet bi ih uništil.
Za mene ti šerafi ne vrijede apsolutno nikaj.
A ove sam stavil jer takvih ima jedino kod mene u okolici za kupiti i da, x40, zafalila mi je 0 :)

Smatram da je taj M12 šeraf dost jak za tu namjenu i za to kaj taj traktor more vuči, a sila prema gore je vrlo rijetka pojava, večinom sve kaj se vozi tiska prema dolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ovo nemre nikak prejti na tehničkom...
Zavarivač ti ima atest? :(rofl):
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Imam jedan problem! Ne mogu iskopčati kontakt na 539. Izvadim ključ, a ona lampica od kontakta ostane svijetiti. Dal to može biti do ključa ili do brave ? Ako je do ključa di se može nabaviti novi ključ ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Do ključa nije, da nemožeš dati kontakt onda bi bilo.
Najvjerojatnije bu trebala nova kontakt brava sa kojom buš dobil i novi ključ, ali probaj ovu našpricati VD- om i par puta ključ nutra van.
 

Najnoviji postovi

Na vrh