• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Probao sam, ali ne pomaže. Kontakt ostane svijetiti i dalje. Malo sam bolje pogledao ključ i izgleda mi malo kao da je s jedne strane izgreban ( više kao istrošen, nije jako, ali se vidi), dal može biti do toga. Znaci najvjerojatnije ću morat mijenjat bravu. Di ima takvih brava?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ključ nije kriv nek brava, imal sam takav slučaj ljetos, s kontakt bravom neka škart kaj je moj stari kupil za 45kn. Ostajal kontakt i kad se zvadi ključ. Na sreću dala se rastaviti, pa sam se išel igrat s tim, problem je u katastrofalnoj obradi platike, zapinje i ne vraća oprugica, pobrusil sam jedan pomični plastični dio s finim bruspapirom da sve lijepo klizi i od onda radi dobro.

Inače bi i ja mjenjal jednostavno bravu kak je i najbolje da napraviš, ali radi ove sam lani specijalno moral ugrađivati stopice, pa sad da sam ih moral opet rezati mislim da bi me fraz prijel - samo zato sam išel popravljati.
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ok, hvala. Probat cu je rastavit pa vidjet. Ako neće ići kupit ću novu :)

Pošto nisam nikad rastavljao taj dio pa sam malo stao :p. Da bi mogo rastavit tu bravu, moram onaj poklopac snimati i sve što je na njemu, ili se može nekak drugačije to? Jer probo sam samo bravu odšrafiti, ali ne mogu je nikako izvuć, premalo prostora.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Maticu na bravi otšarafiš i brava ide unutra i izvadiš ju prema dole i otpojiš
žice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Obično su žice dovoljno dugačke i brava ide van bez problema.
Dovoljno je odšarafiti onu maticu napred i ide van.
Brava ima za kupiti i na stiopice i na šarafe, ovisno kakva ti treba.
To se doma ne isplati popravljati, jedino ako imaš vremena i živaca za to, a pošto veliš da se ključ poderal to je razlog više za kupovinu nove. Naradila se.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako te brava zeza kupi novu jer popravak stare nece ti puno pomoc ni bit dugog vijeka za 50-tak kuna se ne isplati zezat s starom!!
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Sutra ću je ići kupiti. Da naradio se :D
Jedan traktor kod nas, a ima puno posla. Ja mislim da godišnje s njime napravimo preko 500h.
Nego sad planiramo uzeti veći traktor. Nekako nam se najviše svidio Same explorer 90. Našli smo nešto na njuškalu. Ali još moramo odlučit. Ipak je to velika promjena :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Bilo bih dobro da provjeriš dali su kablovi spojeni stopicama ili vijcima.
Spoj vijcima je bolji - jači.

Ne kupuj bravu sa plastičnom maticom, čovjek kod mene je postavio takvu i kada je par puta dao kontakt plastična matica je oslabila i brava je propadala. Ovu mu u trgovini nisu zaimjenili pošto je korištena tako da sada ima dvije, jedna sa plastičnom maticom u ladici i drugu sa metalnom maticom na traktoru.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo nemre nikak prejti na tehničkom...
Zavarivač ti ima atest? :(rofl):

Heheh... predpostavljam da misliš na ove moje slike.

A več 10 godina prolazi, nit ko gleda, nit ko pita :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Kak nebi mogel prejti na tehnickom.. Onda zakaj ga odmah nisu poslali s poteznicom iz ducana, nego je dosel bez svega, barem moj.. Dobro da smo i akumulatora dobili s njim..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:icon_hang:Jučer sam bio na tehničkom vuče i sl nemora imati ali opet mjere razmak od prednjih kotača zadnjih kotaća i od prednjeg diferencijala do prednjeg najisturinijeg djela a navodno će ko ima euro normu mjerit eko test .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Nekak mi se čini da bu sve više neregistriranih...a šteli su postići suprotno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I nama su jesenas mjerili međusovinski razmak i razmak prednjih i zadnjih kotača, no sve mi to djeluje bedasto jer se to tak fušerski odrađuje kaj je to čudo jedno, a neznam ni sam, a vjerojatno neznaju ni oni zakaj to rade :)
Bolje da vode brigu na neke druge stvari nego kaj se zezaju s tim glupostima.



Da pitam!
U 539 mi je slab antifriz, tokom ljetnih mjeseci se dosipavala voda, a prošle jeseni sam ga složil kak treba, no sad moram opet.
Pitam se dal ako samo ispustim iz kilera vodu, u bloku bude ostala??
U traktoru ej original termostat i nema nikakvih kemija, sve kak mora biti.
E sad, znači ako u bloku voda ostane, pa kad ja složeni antifriz natočim samo u kiler, dal se bude to pomješalo s ovim iz bloka kad se traktor zagrije?
Ili najbolje sve ispustiti pa napraviti koncentraciju i uliti u kiler, pa dok povuče u blok prilikom zagrijavanja nadoliti ostatak??
Kak najbolje napraviti?
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:drink:3 litre koncentrata je 53 kn ispustiš sve naliješ koncetrat i doliješ vodu i za 53 kn mir naredne 4 godine .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Ja isto tak nadolijevam vodu preko ljeta i pred zimu ispustim iz hladnjaka dvije litre vode i nalijem dvije litre koncentrata i to je to.. Bas sam jucer to napravil.. Samo bi trebal sad provjeriti koliko je jak antifriz.. Koliko ta spravica kosta za kontrolu antifriza?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma onda budem i ja tak napravil.
Neznam koliko košta ta spravica i gde ima za kupiti, ja imam neku staru njemačku, valjda več 20 god i radi odlično.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imaju kod nas povoljno spravice za merenje antifriza. oko 10eur i prilicno precizne.neka antifriz drzi i -15 na vecim mrazevima moze samo da se zgrusa ali do lomova i pucanja nemoze doci.samo upaliti i zagrejati da se izmesa u bloku i nema problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh