• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kontakt brava ima veze sa vecinskim delom instalacije ako je pravilno spojena. na kontaktu ide i pobuda za alternator i napajanje skoro cele instalacije . sem svetala koja mogu i bez kontakta raditi sve ide preko nje. ali treba prekontrolisati preko jace sijalice [probne lampe ]od bar 40-50w. moze se desiti prividno da radi ali pod opterecenjem vecim nedaje struju .indijske bravice su dobre ali uvek treba uzeti kojom se vijcima kablovi stezu a ne na papucice. bolji je spoj i manja mogucnost ispadanja nekog od kablova iz lezista
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Danas makina dobila zasluzeno pranje..
Al je bil blatan:

I nakon malo igranja sa minivasom i spuzvom:

Al su se bome i ruke smrzle, hehe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Još da mu ovu tablicu izmjestiš nekam na blatobran ili ispod kabine iza...ovak baš smeta, ja bi ju osobno več izbacil da mi tu stoji stalno :)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
kontakt brava ima veze sa vecinskim delom instalacije ako je pravilno spojena. na kontaktu ide i pobuda za alternator i napajanje skoro cele instalacije . sem svetala koja mogu i bez kontakta raditi sve ide preko nje. ali treba prekontrolisati preko jace sijalice [probne lampe ]od bar 40-50w. moze se desiti prividno da radi ali pod opterecenjem vecim nedaje struju .indijske bravice su dobre ali uvek treba uzeti kojom se vijcima kablovi stezu a ne na papucice. bolji je spoj i manja mogucnost ispadanja nekog od kablova iz lezista

Kako rade svjetla bez kontakta, kod mene se okreće ključ za poziciju, kratka i duga svjetla, a ako je i pobuda za alternator u pitanju nemam što razmišljat, moram je skinut dolje i unimer u ruke.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Šanana
Ma smeta i meni ta tablica i bas si mislim ovih dana da ju nekam stavim drugam.. A najvise mi smeta sto je na njoj BJ, kakov BJ besni, to me svi pitaju zakaj je BJ.. Dok je djed kupoval traktora stari mu je dal povlasticu ,a on se vodi pod Jasenik i dok bi proslo 5 godina, djed bi prepisal traktora na sebe.. Ali on je umrl i tak je traktor ostal na staromu, a moj je i Bozji, hehe.. Inace se bas ne slazem z starem i prvom prilikom dok mi pukne film budem ga isel prepisati na sebe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Navek ga stigneš prepisati na sebe, ustvari kome bude i ostalo sve nego tebi! :)
Jasno m ije sve u vezi toga BJ, no to nek te ne zamara kaj piše, samo ju treba nekam prikladno smjestiti.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Pazario 533 skoro , pali na kluc na ovoj hladnoci , spera , dvostepeno kvacilo , kompresor , nove prednje gume , sljedi mu generalno sredjivanje sto bi rekli u seraf , danas piksovao prednji stel , slijedi skidanje haube i kabine da se to lakira fino pa cu vidjeti sta cu dalje . Sad sam u poslu zavrsavan neki universal pa nemam vremena za fergu zapao je u drugi plan HEHE , evo jedna slikica kad je tovaren

3866dr4czc4bxo8knfl8.jpg
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Ali radi savrseno , stiftovi su kao novi ,ne poskakuje noga kad je pritisnem , i u blatu i kad uhvati suvog , znam da mu je to mana ali meni i ne treba spera tako cesto
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mjerio sam danas alternator, pokazuje mi punjenje 12.35 V, alternator nije original, zanima me kad se skinu žice koje idu na akumulator jel također mora imat punjenje ili ne, jer na kontaktima bez žica sam izmjerio svega 0.13 V, a probao sam dva reglera. Onih 12.35 dakle dobija od akumulatora ili je to punjenje? I još ne znam kako da oživim kontakt lampicu alternatora, možda je ona uzrok svemu?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Blatan na asfaltu a opran na poljskom putu ..tu nekaj ne štima

:(giggle): Ma to sam ga slikao u dvoristu dok je jos bil zamazan, a dok sam ga opral isel sam se malo prevozati da se motor osusi i usput pogledati zita pa sam okinul jednu sliku na polju..
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Punjenje se mjeri na polovima akumulatora kad je sve prikopčano i traktor radi. Mora biti 13,5 - 14,4 volti.

Ako ti imaš tako mali napon, alternator je neispravan, vjerojatno mu je pregorjela jedna faza ili diodni most.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
gustavo to uopste nepuni sa 12,3v ja neznam ni kako uspe da upali. kad gledas dal puni izmeris napon akumulatora pre paljenja i posle kad upali. mora oko 1v da podigne napon bar a nekad i vise. slikaj taj alternator pa cemo videti koji je . napamen se nemoze. bez pobude se nece aktivirati
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Ako ti ne radi lampica kad daš kontakt, onda ti alternator nema pobude. Ima na njemu jedna mala klema na kojoj je oznaka B+. Tu moraš spojiti pobudu preko kontakt ključa. Dakle, kad daš kontakt, ta žica mora dati +12V sa akumulatora na B+ kontakt na alternatoru. Samo tako će ti puniti akumulator.

Kad bi imao dinamo, ono ne treba pobudu i puni bez nje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam stavio od golfa 2, benzinca, mislim da je 65A, a prošli je bio 28A od fiće......i golfov odlično radi, samo treba staviti remenicu sa starog, jer golfova neodgovara, i napraviti drugi nosač......mogu ti poslikati kako to ide......i ako ode, odem kupiti drugi alternator koji dođe 200kn......
 

Najnoviji postovi

Na vrh