• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Zanima me dal kod ugradnje straight pipe,iliti auspuh bez lonca,dal to utječe na rad traktora i na šta treba paziti? :rolleyes:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
hahaha ma susedi su najmanji problem,nije mali fergi baš tak glasan :icon_weed:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Tri krom koljena, i tri takve cijevi gore koso odrezane, to ti je dobitna kombinacija( naravno sve nagnuto prema natrag);)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
A ja sam cul da ima neka stvarcica za kupiti koja se stavi na vrh bilo kojeg auspuha i dok traktor radi cuje se kao da turbina pomalo fucka.. To bi bilo zanimljivo imati na 539 i slicnima.. Jel mozda ko od vas zna o cemu se tu radi i da li to zaista postoji?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
ja sam bas htel s nekog auta uzet turbinu samo zbog zvuka :icon_lol:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
bumo dobili koji forumaški popust? :icon_e_biggrin::icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Znaci to ide cijelo u auspuh, a el to kaj gusi rad motora ili ne smeta nicemu? Samo mislim da to nei sljakalo na traktoru, ipak su to premali okretaji, a i masina je sama po sebi bucna.. Za auto bi vec islo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
el si pogledal video u oglasu??? ak nisi pogledaj!

Neznam kak bi to šljakalo na traktoru, moral bi ga nazvati nek mi donese jednu fučkaljku ako ima doma pa da probam.
Mislim da nema kaj gušiti!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Videl sam video.. Na autu se dobro cuje dok dojde na 2, 3 tis okretaja, al na traktoru mislim da bi se slabo culo.. Trebalo bi isprobati, hehe, mores preko noci ugraditi turbo na traktor..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
traktor dost dimi pa bi te trebalo cut dost :(y):

htel bi to čudo stavit gore,ak nebu šljakalo ide na Thaliu
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
pa gustavo vec ti je receno nekoliko puta. probnu lampicu ili napravi ili kupi . sa plusa akumulatora ili alnasera sta ti je blize jedan kraj zakacis a drugi na tanju zicu od alternatora.ako sijalica svetli dok miruje dobar znak. onda upalis i na malo vecem gasu bi trebao ugasiti lampicu ako puni. izmeris unimerom napon ako je ugasio sijalicu pa cemo znati koji je napon i jel puni dovoljno. kao da spanski pisemo

Žaruljica svijetli direkt spojeno, dalje nisam probavao jer mi se čini da je kontakt brava u banani, budem je skinuo dolje kad malo zatopli, mada sumnjam da se tu nešto može popraviti. Kad okrenem ključ sasvim desno dobijem žmigavac, na pola dobijem poziciju, a duga i kratka svjetla mu uopće ne daje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod tebe su sve zice izmesane na bravici zato tako i radi. to se mora sve raskaciti i iznova svaka zica da nadje svoje mesto. nemam sad bravicu ispravnu pri ruci da ti ispisem gde koja ide. ima tu posla vazda koliko vidim jer tu je neko zabrljao sa majstorijom. ako lampica sija upali ga direktno na alnaseru netreba ti bravica. ostavi lampicu tako spojenu za pobudu i kad upalis videces hoce li ugasiti lampu tj. dal ce puniti. na alnaseru prespoj tanju zicu na automatu sa vijkom gde ti dolazi glavni kabal + sa akumulatora. samo izbaci iz brzine da se neizgazis
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Što se odnosi na instalaciju kada uključiš svijetlo a pali se žmigavac nije ti dobra masa ako ti je prije sve bilo u redu.

Upali ga direktno kako ti je objašnjeno (neka netko stisne papučicu kvačila prije paljenja) i onda spoji probnu lampicu.

Nisi napisao dali je prije bilo sve u redu i kojim su se tijekom stvari odvijale glede neispravnosti. a što bih pomoglo kod detektiranja kvara.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A bilo je malo u redu malo je zezalo kao i sada.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

Zizu

Guest
Moze li mi neko objasniti sta je to duplo kvacilo i koja je razlike izmedju debele i tanke spere :p :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Duplo kvačilo ima dva stepena.
Prvi ( stisneš pedalu otprilke na pola) odvaja pogon traktora, traktor stoji mada je u brzini, a kardan i pumpa hidraulike su i dalje u funkciji.
Drugi (stisneš pedalu do kraja) odvaja sve, stoji traktor, pumpa hidraulike i kardan.

Tanka špera je stariia i lošija izvedba blokade diferencijala on debele.
 

Najnoviji postovi

Na vrh