• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav,
Na IMT 539 sam ovo proljece uredjivao hidrauliku komplet pumpa, ulje, brtve. Od prvog dana mi se cini da plug neide dovoljno duboko u zemlju. Jucer kod oranja malo tvrdje zemlje mi plug nije iso dublje od 15 cm. Kockice su skroz spustene ali se neda u zemlju. Ne budi lijen prekopcam taj isti plug na 533 zakopa ga tolko da ga nemoze vuci. Znaci nije do pluga nego do hidraulike. Inace sa svim drugim prikljuccima radi najnormalnije.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
sta nije kad se kockice spuste do kraja ko neka blokada hidrulika ili tak nest?? :(sweat)::icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nije nikakva blokada kolko ja znam moje kockice su stalno skroz dole i hidraulik radi normalno @Turopolec nesto nije slozeno kako treba nije nastelan hidraulik kod ujaka je malo drugaciji problem njemu nemoze dignut skroz gore isto nije dobro slozio!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Meni nikad do sad nisu kockice bile skroz dole jer nema šanse da vuce plug kak duboko ode. Uvijek su bile oko polovice stegnute i tu sam si reguliral dubinu od cca 20-25 cm. Sad su skroz dole i nejde dublje od 20 cm u tezoj zemlji 10-15. Jedina prednost je kaj sad nema zemlje koju nemogu orati ništa ne proklizava:cool2:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
pa tak trebaju bit negdi na sredini

nego,evo crvene groznice kod mene,slika iz ljeta :)


1069299_560093304037164_1751093333_n.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
Turopolec, a da ih probas vratiti opet na sredinu, mozda bude onda isel u dubinu..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene su na onom krugu ili nula, to je oko sredine, i tamo najbolje radi......
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Imam jedan problem! Ne mogu iskopčati kontakt na 539. Izvadim ključ, a ona lampica od kontakta ostane svijetiti. Dal to može biti do ključa ili do brave ? Ako je do ključa di se može nabaviti novi ključ ?

Kod mene suprotan problem, poslije skidanja reglera i vraćanja na alternator više lampica od kontakta ne svijetli.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Imam jedan problem! Ne mogu iskopčati kontakt na 539. Izvadim ključ, a ona lampica od kontakta ostane svijetiti. Dal to može biti do ključa ili do brave ? Ako je do ključa di se može nabaviti novi ključ ?

moj tetak je taaj problem imao,problem je u bravi,probaj lukit rukom po njoj par puta :icon_mrgreen:
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Problem s bravom je riješen. Stavio novu bravu i sad normalno sve radi! Hvala na pomoći.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Koliko košta nova kontakt brava, meni ne rade svjetla, žmigavci, ona lampica od reglera, istina ni alternator ne puni, al ne znam jel ima kontakt brava veze s time, radi jedino pozicija i to što upali.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Brave su večinom oko 50-70 kn kako gdje...
No mišljenja sam da tu ima dosta problema s instalacijom, treba i provjeriti sam alternator.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma to u vezi alternatora ću unimerom, a brava zeza otkad su klinci ugurali šibicu unutra.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ima više vrsta brava. Od nekih 30kn do 80kn. Preporučujem ti da uzmes ove malo skuplje.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ma to u vezi alternatora ću unimerom, a brava zeza otkad su klinci ugurali šibicu unutra.
Unimetrom ispitaj i bravu prije nego kupiš novu. Ako budeš kupovao bravu ne kupuj onu sa plastičnom maticom.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ja sam kupio sa metalnom maticom. 70kn. I sad sve normalno radi. (Al nije original za IMT)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam kupio u Bosanskom Brodu na pijaci marka "PAL" priključci vijcima, cijena 15 km, tj. 60 kunića.
 

Najnoviji postovi

Na vrh