• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Al tolka potrosnja vode ako negdi curi mora se vidit a da tolko ispari ne vjerujem al dobro necu se s nikim pregovarat i natezat nek bude po vasem!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traktor jednostavno izbaci višak vode na odušak i na tom nivo ostaje i nema tu nekog problema.

Ivan, kupuj nove čepove na kiler obavezno, pa budeš videl dalje kaj se dešava.
 

kocnica

Novi član
Tu od
25 Lis 2013
Poruka
27
pozdrav mene zanima kolika je kubikaza motora konkretno imt 533 Delux '74 (35konja)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na 533 mi slini naftu na diznama, pogotovo ona do kilera. Nije na lajtunzima nego na mjestu gdje dizna ulazi u glavu. Jel ima tu kakve pomoći?

I druga stvar, povrat goriva sa dizni isto slini, kako to riješit?
 

Prilozi

  • 20131104_160739.jpg
    20131104_160739.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 531

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pod diznu stavi novu podlosku stim da ju prije dobro uzaris i naglo ohladis da odmekne malo i onda ju malo namazi tovatnom masti nebi vise smijelo pustat a za povrat pazi kakvi su ti dosjedi i lajtunzi da nije koji ostecen ili ti lovi malo ukrivo!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Znači ipak ide podloška ispod.

Cijevi koje idu u lajtung imaju lufta, kako da ih fiksiram, mislim na ove od povrata.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da bakrena podloska obavezno ispod jos bolje ako uspijes nac neku malo deblju nego sto su inace jos bolje a za fiksiranje lajtunga od povrata neznam kak da rijesis pa kak su bili prije ovog servisa??
Ako pusta izmedu lajtunga i matice a da probas malo skemijat pa teflonsku traku ili kudelje malo to ti je skemijano onak:):)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma to je već netko nešto dirao i samo je gurnuo cijevi unutra tako da to klimavo stoji. Ako nema drugog lijeka budemo probali sa teflonom nešto riješit.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bar bi ja dok nebi naso novo ili neki drugi nacin da to rijesim jel to bi trebalo bit ko i vaj obicni lajtung imat gore onaj sesiric ili se stavlja prsten pa ga matica dotegne i tak drzi ko na cijevima matalnim od kompresora ako imas mozda bolje s kudeljom nego teflon radi topline!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Vidiš Bučo kaj znači kad sam pomalo šaraufaš?
Naučiš čovjek svašta na forumu ali još ti malo treba :icon_wink:

Pločica bakrena ispod nova )kak je i Bučo rekel), ali deblja ili dvije ne, jer se mjenja kompresioni prostor i mlaz dize ne udara kam treba.
Kad skineš dizu dole provjeri u kakvom stanju su ti halteri (matice koje stežu uložak na tjelo dize) da nisu nagoreli ili možda popušteni jer između uloška i tjela dize nema brtve.

Ono kaj curi na povratima treba dotegnuti lajtunge povrata ako nisu popucali šeširiči na njima.
Ako jesu onda treba složiti nove šeširiče ili najpametnije ugraditi povrat od 539 i spojiti na njega komadič cijevi i pustiti ga van.
Ako ideš na povrat od 539 onda trebaš redukcije u dize.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Znači kupit 3 bakrene podloške za dizne i to promijenit.

Šeširića na cijevima nema pa vjerojatno zato i slini, inače glavna cijev ide dole uza PVP i višak bi očito trebal van curit ak sam ja to dobro vidio. Jel ima tog viška puno ili to tu i tamo malo baci van?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Promjeniš pločice ali ako imaš kakvog bošistu u blizini uzmi od njega.
Ove po dučanima su tvrde i nedaju se popustiti jedino ako naletiš na mekane, moraju se prstima dati savinuti.
Usput provjeri spominjane haltere.

Povrat u orginalu curi van na pod i obično kad je pumpa dobra ne curi ništa ili tu i tam kakva kap
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam tu u blizini jednog bošistu pa ću kod njega pristat da to uzmem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To ti je najpametnije, a možda da mu uzmeš i dize da ih pogleda kad su več dole?

Onu redukciju nisam zaboravil, ali nestignem.
Budem kroz zimu svima želje ispunil, obečavam
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma nisam ih još skidal dolje, neću puno dirat da se još kaj ne pokvari. Neki dan sam promijenil čep na bloku motora jer je puštal i danas natočim antifriz i vidim da je počel slinit na onoj cijevi iznad PVP kaj ide sa pumpe u blok. Sad i to moram skidat da vidim jel se bude kaj dalo napravit ili zet novu.

Vidiš lijepo da si se sjetil za tu redukciju, ja na to zaboravil:drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ma nisam ih još skidal dolje, neću puno dirat da se još kaj ne pokvari. Neki dan sam promijenil čep na bloku motora jer je puštal i danas natočim antifriz i vidim da je počel slinit na onoj cijevi iznad PVP kaj ide sa pumpe u blok. Sad i to moram skidat da vidim jel se bude kaj dalo napravit ili zet novu.

Vidiš lijepo da si se sjetil za tu redukciju, ja na to zaboravil:drink:
Tu cijev vode je veselo skidati, treba pol traktora raskopati :(whew)::(whew):, ali kad ti je več rezervar i hauba dole onda je prilika rešiti dize i cev u kompletu

Ja kad nekaj obečam to i izvršim, ponekad mi treba vremena ali obečano uvek obavim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Puknuti, misliš radi skidanja crijeva vode.
Barem to nije problem, sssssssk i ona su dole
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kad se zmakne pa se opališ prstima ...ajoj , pa onak masne prste gurneš u zube
 

Najnoviji postovi

Na vrh