• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Daj koji sliku rakete😉💪
I čestitam na odličnom odabiru traktora, 😉odma si zamjeni sve filtere i ulje i nema greške. Najbolje ti je otići na tehnički i pitat iz prve ruke, tu buš dobil informacija da se buš zgubil, ili nebuš znal jel si kupil raketu, auto, avion ili ko zna kaj😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Evo danas kupljen imt539 '84 godište. Nećete vjerovati ali sat još radi 6300sati :)
Jedno pitanje. Da li se prilikom prenosa vlasništva plaća onih 5% poreza na motorna vozila ili je na traktore nešto drugačije?
Ti sati su u pravilu taman prelazne godine. Ili je za motor za generalku ili je nedavno rađena. Naravno, čast izuzecima.

Kak god bilo nek te vjerno služi, vjerujem da je to bil dobar odabir (y)
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Hvala, hvala. Sad gledam polako da riješim sitnice tipa sica, sad dal da kupim novi ili repariram ovaj njegov neznam. Uglavnom sigurno budem sad ovdje na foruđu malo češće :)
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
repariraj stari..pogotovo ako su ti spužve ok (iako se i one daju složiti). dva fedra su ti nekih 30 kn i amortizer ti je 100-ak kn. jedino moraš naći nekog da ti napravi plastične prstenove koji idu s unutarnje strane. nema ih za kupiti. ja sam platio 400kn kod tapetara, ali mi je stavio i daske da lakše pričvrstim (imaš par stranice prije slike). u konačnici će te koštati malo više od zamjenskog sjedala ali je razlika nebo i zemlja. ja sam prezadovoljan. kolega s posla je kupio zamjenski i veli da je užas. nakon pol sata si mokar jer je to zapravo neka plastika ne koža...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Samo nedaj da te nagovore da kupiš nove navlake, ne pašu i ne valjaju ništ.
Kak veli kolega, daj tapetaru, daska mora biti ispod koja se učvrsti na limeni dio sjedala.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
ja sam kupil nove za zamjenu dok sam ove dal tapetaru...živo sranje...al jbg nisam imal izbor. trebal sam traktor...guzica se preporodila kad sam stavil stare reparirane natrag gore...:LOL::ROFLMAO:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Sugarray
Cestitam na kupovini rakete.
I ja bi ti preporucil da repariras stari sic, to bude onda i potrajalo.
A ovih 6000+ sati i nije puno, ako je redovito mijenjano ulje i ako nije pregrijavan traktor, ide to jos dosta do generalke.

Evo mojeg 2000-to godiste koji ima debelo preko 6000 rs i muci se svaki dan.
20211207_141859.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ivan, ako ja vidim dobro u trenutku slikanja nije bilo vozača a bogme ima lepog plavog dima u zraku ;)
Ne velim ja ništ ide još to nakon 6000, a poznato je da svaki motor čim više radi dulje traje. Kak i čovjek
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
Moram mijenjati bravicu paljenja na IMT 539. Sad je gore bravica s ručkom, kao što je na Ursusu. Ne radi u položaju 1 i ne uključuje grijač, a zima ide. Najrađe bih kupio istu takvu, ali mi se čini da je ova manja od Ursusove koju bih kupio i da nebude mjesta da ju namontiram. Vidim da ih ima u ponudi sa ključem proizvođača Fadip i one iz Samobora (nisam zapamtil ime firme). I jedne i druge su sa stopicama. Da li možda imate prijedlog kakvu da stavim, a da bude trajno rješenje? Zahvaljujem unaprijed na savjetima.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Deni cuk šalter za paljene, onak kak sam ti rekel😉i nemaš više brige nikad. Al nek ima 2 položaja da i grijač deneš, mada mojoj raketi netrba grijač😉
Pogle.
 

Najnoviji postovi

Na vrh