• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Moram mijenjati bravicu paljenja na IMT 539. Sad je gore bravica s ručkom, kao što je na Ursusu. Ne radi u položaju 1 i ne uključuje grijač, a zima ide. Najrađe bih kupio istu takvu, ali mi se čini da je ova manja od Ursusove koju bih kupio i da nebude mjesta da ju namontiram. Vidim da ih ima u ponudi sa ključem proizvođača Fadip i one iz Samobora (nisam zapamtil ime firme). I jedne i druge su sa stopicama. Da li možda imate prijedlog kakvu da stavim, a da bude trajno rješenje? Zahvaljujem unaprijed na savjetima.
Pecho Samobor.

Fadip je katastrofa, Pecho nije puno bolji.
Ja bi se složil s Kupljencom da staviš cuk šalter kakav se koristil na Torpedu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,069
Budem ju poslikal kad složim bravu. Sa gledam tvoju snimku i primjetil sam da ti pritisak ulja nije baš naročiti bez obzira kaj dela malo više od ler gasa. Na mojoj je pritisak bliže 4 bara kad ju zapalim i kad je zdena. Kad ju razbelim onda pritisak padne i ispod 2 bara, ali to je još ok.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,069
Zahvaljujem. Da, Pecho, setil sam se poslije. Znam da nije kvaliteta ni jedan ni drugi. Da li taj od Torpeda ima dva položaja (prvi za grijač i drugi za paljenje)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ima dva položaja i na stopice je.
Ja sam ju ugradil na onog 560 i evo več skoro godinu dana radi.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Koju god da metneš ja bi ti preporučil da razmisliš o ugradnji relea.
Sve je dobro dok pali ko ovaj Kupljencov, ali ako treba malo duže anlasati brava ne traje dugo ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Deni bravu za paljenje od Universala ili (još bolje) Štorea (talijanska je). Ima 4 položaja: paljenje-0-grijač-grijač i paljenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Na Štoreu je na dobrom mjestu i vrlo je praktična za upotrebu, pa bi ju bilo zgodno postaviti na isti način.
Ima rabljenih po oglasima …
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Na Štorku je ok.
Ima i novih u Sesvetama, neznam kakve su kvalitete i u kojoj pekari su pečene.

Bilo bi dobro priupitati u DOM, možda imaju još kaj na zalihi stare dobre robe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pa tak nekak je i na Uniju, katastrofa.
IMT ima bolji smještaj iako možeš zapeti koljenom ali lakše je okrenuti ključ nego ovak kroz kolo upravljača
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nije kroz, nego je ispod volana i ne smeta ničemu. Takav je kut slikanja.
Deneš prste na desnu stranu table i palcem povlečeš u desno. Vrlo praktično, a zaštićeno od bilo kakve mogućnosti zapinjanja ili slučajnog aktiviranja.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Pa na univerzalu je baš na dobrom mjestu, ruka pod volan il kroz volan i pališ..
Na 445 imam jedino grijač na drugom mjestu (neovisno od brave), a na 530 ga ne koristim mada ima 6 000 sati još pali super
 

Najnoviji postovi

Na vrh