• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ivan, ako ja vidim dobro u trenutku slikanja nije bilo vozača a bogme ima lepog plavog dima u zraku ;)
Ne velim ja ništ ide još to nakon 6000, a poznato je da svaki motor čim više radi dulje traje. Kak i čovjek
Nije bilo vozaca kad ja vozim, a stal sam na piš pauzu pa sam usput poslikal.
Je, strasno dimi plavo u leru i kad ide u dol.
Dok ide u brijeg i dok mu je teze onda skoro da nema dima.
Problem je kaj nema kod nas pravog majstora koji bi mi malo postelal dizne, ventile, pumpu i kut paljenja, pa onda nebi ni toliko dima bilo.
Al ovak ide jos dobro, super pali, a ni ulja jos ne trosi pretjerano puno.
A jbg, ove god je napravila preko 700 rs, tj potrosila 2500 l nafte.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Ako je dim plavi čini mi se da onda štelanje dizni i pumpe nebude to promijenilo. Plava boja je od ulja. Da dimi crno onda bi se to popravilo sa štelanjem. Meni je svojevremeno jako izbacival crni dim prilikom dodavanja gasa. Dvije dize su propišale, zamjenjene, poštelane na 150 bara i dima više nije bilo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja sam prosle god nosil pumpu i dizne bosistu, bas zbog tog plavog dima i veli da je pumpa bila dobra, a dizne da je samo malo postelal, i da nije trebalo ni jednog uloska promijeniti.
A traktor je navrtel vec gomilu sati.
Ma da njemu pravi majstor pregleda ventile i dizne i da mu postela malo kut paljenja, mislim da bi velika kolicina toga dima nestala.
Jer velim, dok je pod opterecenjem, npr dok orem, onda dima skoro da nema.
Cim smanjim gas na ler, suklja plavi dim, kao da ga zalijeva nafta koju nema kud potrositi.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Susjed na Štoreu radio generalku,pumpa i dizne radio majstor iz Zeline. Isto dimio "plavo" na ler gasu i kad se spuštao niz brijeg. Pumpu i dize nosio na reklamaciju , poslije bilo u redu. Daj dim je imao miris po nesagorjeloj nafti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A koji od njih ne dimi?
Na mojem je napravljena generalka s vrhunskim dijelovima (razbušivanje i honanje, Federal Mogul klipovi i karike), prebranenove dize, namještene na 230bara, pumpa stara cca 2000h, pa dimi plavo ko lokomotiva…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Da vidiš kak veselo zapali na -10 bez grijača...bi se predomislil ;)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Sad baš ništa ne razumijem. Muha spominje dim na Imt-u, valjda kao lošu pojavu, a u tvojem slučaju bi to trebalo biti normalno. Kog sad poslušati?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
E viš sad to paljenje bez grijača, jučer sjednem u relativno novog MAN-a 180000 okrenem ključ a veli on ne pali me Predgrijavanje, kad sam odsjedil oko pol minute napiše sad pali. Nije da on nebi i ovak upalil al svejedno bi ga grijal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Za te Rumunjske motore je klasika da ih večina dimi plavo, za IMT ne.
Znam jednog bošistu koji se kune da riješava taj plavi dim popravkom boš pumpe, nisam probal pa ne mogu potvrditi
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Ja samo velim da je u ljeti dimio plavo i da je problem bio rješen, sad dali se zimi javljao dim neznam. Nažalost proljetos prodan na brzinu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ja samo velim da je u ljeti dimio plavo i da je problem bio rješen
Velim, rekel mi je bošista da on to riješava i da dima više nema na tim motorima
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
A koji od njih ne dimi?
Na mojem je napravljena generalka s vrhunskim dijelovima (razbušivanje i honanje, Federal Mogul klipovi i karike), prebranenove dize, namještene na 230bara, pumpa stara cca 2000h, pa dimi plavo ko lokomotiva…
A zbog čega ti motori na Štorcu i Uniju uopće tak plavo dime ak se zna? Konstrukcija mana ili?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Moj 549 ima naštelanu bošpumpu, dizne, ventile, sve ok. Ali mu na ler gasu zna malo zadimit, ali već pri malom dodavanju gasa na cca 1500 o/motora, kao da boš pumpa bolje probije dizne i zatim povratkom gasa na ler, više nema plavog dima.......Kao da je diznama potrebno malo više gasa-da bolje rade........A sve je naštelano kak treba.......i u radu ne dimi i ne troši nit ulje nit antifriz......i to već 2000 r.s. bez termostata....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A zbog čega ti motori na Štorcu i Uniju uopće tak plavo dime ak se zna? Konstrukcija mana ili?
Ne znam. da znam riješil bi. Znam da neki Universali ne dime, odnosno puno manje nego ovaj moj.
Jedino dime nizbrdo, pri kočenju motorom, jer nemaju gumice na ventilima.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pa ako ne troši ulje, antifriz, ako ima snage i pravilno radi, ja nebi ništa diral.....Moj 549 u gore opisanom ler gasu, zaboravil sam napisati , kao malo frflja i ne radi pravilno, i onda mu dam gasa i najnormalnije radi i nedimi....
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
A tak i moj, a dizne ispravne sve i jedna, dobro bacaju-raspršuju, ali na ler gasu malo frfljaju i čim dodam gasa kao da ih probije i normalno radi bez frfljanja i dima
 

Najnoviji postovi

Na vrh