• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
U početku da.
Pitam, da nisi možda na silu nagural i savinul lamelu?

Do sad, od kad ovo piskaramo, mogel si ga metnuti na pol i sa ona tri vijka i matice M6 stisnuti kvačilo kad je vani i vidjeti kaj se događa.
Izvana mislim da štelanjem nebuš riješil ništ.

Jel si mjenjal capice, koliko je lufta na bolcnima i nosačima?
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Radim na terenu te rijetko vikendom dođem doma tako da je vremena malo , capice sam mijenjal iako nisu bile baš poderane,bolcne sam promijenil imali su malo udubljenje ,malčiral sam par sati , pogonska lamela radi odlično,međutim kardanska dobro prenosi snagu ali ne odvaja dobro , na videu u prilogu se vidi da prtiskom pedale pomiće se potisna ploća i sa njom putuje lamela te pri punom pritisku pedale lamela se odmakne od zvijezde 1,4mm a od potisne ploće 0,1mm.Zašto lamela putuje zajedno sa potisnom pločom a ne ostane u sredini ? Dali bi još mogao smanjiti razmak između m8 šarafa i potisne ploče sa sadašnjih 1mm na manje te bih možda dobio veči razmak između lamele i potisne ploče , do koliko smijem ići s tim razmakom ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Možeš ti njega smanjiti i na nulu, nist se nebu potrgalo. Samo buš imal jednostepeno kvačilo
Mene buni to kaj veliš da lamela neravnomjerno odvaja kad su šarafi poštelani na 1.4 mm.
To mene vodi prema tome da je lamela savinuta ili da ti nije tele feder sjel na mjesto.
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Pa kad su šarafi podešeni na razmak 1,4mm ono radi kao jednostupanjsko jer ne odvoji kardansku lamelu s obje strane , sad kad sam podesil na 1mm sad se lamela odvaja na 1,4mm s jedne strane 0,1mm s druge strane i kardan se da okretati pri stisku pedale al teško , sad kad bih još smanjil razmak na recimo o,5 možda bi dokraja odvajal tj na koliko se smije smanjiti a da ne smeta punom radu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,959
Ako ja dobro razumijem taj razmak na lameli mjeriš od ispod, znači možeš mjeriti samo vučnu lamelu. Pošto se javlja razlika u mjerama, vjerojatno nije dobro podešeno na capicama. Mislim da bu traktor moral ponovo na pola.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
Kak veli @MUHA ili je savinuta ili je jedno srce lamele duže pa se lamele sudaraju jer na videu kaj je postavil se ljepo vidi da se potisne ploče razdvoje ali lamelu nešto gura unazad i tu se njemu javlja razlika u mjerenju između "prve i zadnje" ploče.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
418
Dečki ja shvatio da nemam termometra u traktoru, stavljena ona guma. Htio bih si to sam staviti ako nije problem da ne plaćam stalno majstora :)
Možete mi objasniti postupak šta, gdje, kako treba da se to promjeni.
Hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Pa kad su šarafi podešeni na razmak 1,4mm ono radi kao jednostupanjsko jer ne odvoji kardansku lamelu s obje strane
Ne radi kao jednostepeno jer ti ne odvoji kardan ;)

kad bih još smanjil razmak na recimo o,5 možda bi dokraja odvajal tj na koliko se smije smanjiti a da ne smeta punom radu.

Rekoh ti u prošlom postu.
Možeš naštelati na nulu, ništ se nebu dogodilo samo buš pritiskom pedale odvojil obje lamele i zato bu kvačilo radilo kao jednostepeno.
Probaj pa javi ali ja sam i dalje mišljenja da se buš opet moral prošetati kroz njega kad bu na pola.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Dečki ja shvatio da nemam termometra u traktoru, stavljena ona guma. Htio bih si to sam staviti ako nije problem da ne plaćam stalno majstora :)
Možete mi objasniti postupak šta, gdje, kako treba da se to promjeni.
Hvala!
Na glavi između druge i treče dize se nalazi čep kojeg treba izvaditi.



Nakon kaj ga izvadiš stavljaš sat i kapilaru vodiš kud ti paše na mjesto gde je bil čep.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Tri vrste su se ugrađivale. Roto IPM, linijska IPM i linijska RBR.
Klipna daje veči radni tlak pa uz nju dolaze drugačiji ulošci diza jer te pumpe.... mišljenja sam da ti motori sa klipnim pumpama kao da su malko življi
 
Na vrh