• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Kolega Tommy ,ak si mene svrstal u taj svoj opis,grdo si se zaj. Meni ruke nisu nigdar za posel smetale. Dapaće, moraš dost poživeti da ih dostigneš. Ne želim ti svoje djetinstvo i život, al da si probal kak je s 9 god.biti i dijete bez oca i radnik i gazda, znal bi kak se kuje sreća. Preširoko je to sve otišlo. Oprostite kolege kaj sam imal uopće obraza pitati
Naravno da nisam. Komentiral sam generaliziranje. Kao “siromašni” su dobri i pošteni a oni koji imaj nekaj su lakomi i zli…
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Kolko ja znam, ne.
iz videa u prilogu se vidi da prilikom odvajanja razmak između lamele i zvijezde je oko 1,4 mm a s druge strane između lamele i diska kako se naziva u katalogu je malo ,oko 0,1mm , zašto tolika razlika i dali mogu na onim šarafima m8 smanjit razmak sa sadašnjih 1 mm da bih dobio veći razmak prema disku koji je sad 0,1 mm što je nedovoljno za potpuno odvajanje kardanske lamele ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Da ti bum iskren nisam video do sad ni pogledal.
Ne razumijem gde je luft 0,1 mm?
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
izmđu lamele i ploće koju pritišću m 8 šarafi , u katalogu dijelova je to disk

Na videu se to lijepo vidi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,685
Vidim da je forum pun razno raznih meštri pa me zanima dal se kome po gruntu mota nekaj ovakvog. Priznam i svaku izradu pro bono😃 View attachment 46540
Gospon Marek to bi po meni najbolje pasalo od zetora onisu imali takove donje vuče i jako kvalitetne,e sad negdje stoji i ne koristi se sam o treba znat gdi.Probat malo po oglasnicima pogledat
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Prijatelj kak sam ti rekel, počekaj malo da ja sebi napravim, ak ti bu dobra i tebi napravim i doma ti dopeljam.
Kak sam rekel, kad bum mogel pomoći tu sam. Ovi kaj imaju nebuju ti dali sigurno, izgovor im je da ti nisu dužni dati zabadav.Nemaju oni ljudskog osjećaja više, nije ih briga za to, samo svoj đep gledaju. Valjda si skužil kak to tu funkcionira, ja da imam sad ti bi dopeljal, ali čekam glodalo za magnetnu bušilicu da zbušim rupu za klin.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
Gospon Marek to bi po meni najbolje pasalo od zetora onisu imali takove donje vuče i jako kvalitetne,e sad negdje stoji i ne koristi se sam o treba znat gdi.Probat malo po oglasnicima pogledat
Kaj zetorova takva kuka ima isti razmak rupa kak je i na IMTovoj ploči za montiranje donje kuke?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
@lepoglavaX ovak kak gledam video imam osjećaj da tebi nešto gura lamelu prema nazad prema potisnoj ploči, to nešto bi moglo biti da si jednu lamelu okrenul naopako.
Nek ti netko stisne kvačilo a ti gurni ruku u zvono i probaj lamelu pomicat po spojničkoj. Ak je sve u redu mora se dat lagano pomaknuti.Ustvari nemoraš gurnuti ruku možda ju možeš i sa šarafcigerom odozdola uglavnom probaj ak hoćeš
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Ima i slika kardanske lamele u prilogu gdje se vidi onaj tokareni nosač lamele da je na strani mjenjača kako je bilo i na staroj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
Uključiš kardan stisneš kvačilo kardan se MORA vrtjeti rukom ako je sve uredu. Isto tako kad stisneš kvačilo i ploče se razdvoje lamela se može pomakivati po spojničkoj tolko kolko su se ploče razdvojile.
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Uključiš kardan stisneš kvačilo kardan se MORA vrtjeti rukom ako je sve uredu. Isto tako kad stisneš kvačilo i ploče se razdvoje lamela se može pomakivati po spojničkoj tolko kolko su se ploče razdvojile.
Kad je bilo na vijcima 1,4mm , kod stisnute pedale do kraja nije se kardan mogao okretati , sad kad sam na vijcima stavil 1mm razmak sad kod stisnute pedale jako teško se može okretati kardan , sa rohr zangama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh