• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Ja sam nedavno svojeg 539 rasturio jer se slijevalo ulje, promijenio semering radilice, i produžio mu cijev oduška (jer curi ulje i na njemu)...i dalje slini ulje samo sad nisam gledao jel na semeringu ili ispod ploče razvoda
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Ova dva plutena komada se stvrdnu i tu pušta ulje i kod razvoda i kod zamajca....
 

Prilozi

  • 1666900013542.png
    1666900013542.png
    70.2 KB · Pregleda: 13

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kada mijenjaš ta dva plutena moraš i ove dve zelene polubrtve. moraš odvojiti motor i prednji most. okrenuti motor naopak. skinuti karter svo ostrugati očistit. kada stavljaš brtve moraš ih malo rezati. ove zelene mislim tamo di je knjof. karter ti mora fino sjesti. karter nije težak. puno je to posla i malo nezgodnog.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pričao sa majstorom koji je to par puta radil i on je okretal motor. ja sam to radil ove godine ali je bil generalni remont motora tako da je motor bil ionako na stolu. na imt 539 karter je veliki i ima 4 brtve . one 2 plutene sam moral malo rezati da bi lijepo sjednule. one dvije zelene na knjofu su bile malo predebele tako da sam i to morao rezati. to nije neki problem kada je motor naopak.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Ja sam to više puta mjenjal bez okretanja motora ili cijelog traktora :rolleyes: i jako dobro znam kak se more i nemre i kakve su brtve danas i kakve su bile prije 20 godina.
 

lepoglavaX

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
49
Može li se mijenjati dihtung na osovini gasa pumpe izvana ili treba regulator skidati , što se sve podešava na ovim šarafima na pumpi ?
 

Prilozi

  • 0-02-05-c84ea8963404c7f9f5ed2243783926192a2dbb41ad91572c52d7ce4b518ee749_eda824d40be6828b.jpg
    0-02-05-c84ea8963404c7f9f5ed2243783926192a2dbb41ad91572c52d7ce4b518ee749_eda824d40be6828b.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 29

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Mene zanima može li se na toj pumpi smanjiti ler gas? Otkako je kupljen (nov) ler gas mu je 800 okr.
 

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Pa ne znam, na 533 je bio nekih 500 - 600 ...ono taman da se ne ugasi..ovo mi se činilo malo previše
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
745
Samo neka on tucka. Muha ili netko ce rec iz iskustva i potkrijepljeno strukom, osobno smatram da je za motor bolji veci ler. Tak, 800 obrtaja. Uljna pumpa se brze vrti, mozda malo veci pritisak ulja dela, vodena pumpa se brze vrti, odvodi toplinu bolje. Primjetio sam da je motor bolje balansiran na vecim okretajima, ne znam koja mu je radna tocka, uglavnom manje se trese na 800 nego na 500 sto je sasvim normalno jer je proracun vibracija i dinamike na okretajima ili oko okretaja gdje motor najvise radi, ima najvecu snagu ili moment. Takoder bolje sagorijevanje, manje cade. Naravno ler nije puno radnih sati, ali ipak, pogotovo nakon oranja, daj mu 1200 okretaja da cirkuliraju tekucine.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
468
Molim savjet oko jednog problemčića. Htio bih ugraditi osjetnik temp na 533. Skužio sam na glavi motora ispod tanka dišne nalazi čep ali ga nisam uspio odsarafiti. Imate li neki prijedlog kako ga skinuti ili gdje staviti osjetnik temp
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Na ovoj temi, na nekoliko od 600 stranica :) imaš raspravu o tome. Ne sjećam se na kojoj, pokušaj nekako pretražiti. Koliko se sjećam, većina ih je zapela na tom šarafu koji se nije dao odšarafiti.

IMT533 i pritisak ulja, današnji "test". Upalio sam ga i hladan je imao oko 5.5 bara, u vožnji pod normalnim gasom do 6. Vozio sam ga neka 3 km, desetak minuta, nekih minutu prije kraja vožnje sam malo stao na leru i ako se točno sjećam, pritisak je bio taman na gornjoj granici zelenog, oko 5 bara. Onda sam ga vozio još minutu do završetka rute i tad je pokazao oko 3 bara na leru, a diže se do oko 5.5 kad mu dam gas.

Imam još dodatnih radova koji će biti potrebni da bi traktor zadovoljio moje zahtjeve u pogledu funkcionalnosti i izgleda pa evo da krenem s jednim. Volan ima dosta lufta, mogu ga vrtjeti lijevo desno malo više od normalnog da bi se kotači pomaknuli. U vožnji traktor lagano (povremeno) pleše lijevo desno po cesti, a i čini mi se da ima manji "anšlag" kod skretanja na desno, kao da mu prednji lijevi kotač jače zaokreće od toga kad skrećem desno, na lijevo mi se čini da skreće normalno.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
IMT533 i pritisak ulja, današnji "test". Upalio sam ga i hladan je imao oko 5.5 bara, u vožnji pod normalnim gasom do 6. Vozio sam ga neka 3 km, desetak minuta, nekih minutu prije kraja vožnje sam malo stao na leru i ako se točno sjećam, pritisak je bio taman na gornjoj granici zelenog, oko 5 bara. Onda sam ga vozio još minutu do završetka rute i tad je pokazao oko 3 bara na leru, a diže se do oko 5.5 kad mu dam gas.
odlično. ja sam presretan.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
468
Na ovoj temi, na nekoliko od 600 stranica :) imaš raspravu o tome. Ne sjećam se na kojoj, pokušaj nekako pretražiti. Koliko se sjećam, većina ih je zapela na tom šarafu koji se nije dao odšarafiti.
Ja sam jedan od tih sto je zapeo 😂😂😂
Probao sam zavariti na njega novi šaraf al se i on slomio… ne znam kak to odviti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Molim savjet oko jednog problemčića. Htio bih ugraditi osjetnik temp na 533. Skužio sam na glavi motora ispod tanka dišne nalazi čep ali ga nisam uspio odsarafiti. Imate li neki prijedlog kako ga skinuti ili gdje staviti osjetnik temp
Kakav ima prihvat za ključ čep?
 

Najnoviji postovi

Na vrh