• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
IMT533 i pritisak ulja, današnji "test". Upalio sam ga i hladan je imao oko 5.5 bara, u vožnji pod normalnim gasom do 6. Vozio sam ga neka 3 km, desetak minuta, nekih minutu prije kraja vožnje sam malo stao na leru i ako se točno sjećam, pritisak je bio taman na gornjoj granici zelenog, oko 5 bara. Onda sam ga vozio još minutu do završetka rute i tad je pokazao oko 3 bara na leru, a diže se do oko 5.5 kad mu dam gas.

Znači ipak je bilo do neispravnog manometra?
Super da se to riješilo na jednostavniji način (y)

Imam još dodatnih radova koji će biti potrebni da bi traktor zadovoljio moje zahtjeve u pogledu funkcionalnosti i izgleda pa evo da krenem s jednim. Volan ima dosta lufta, mogu ga vrtjeti lijevo desno malo više od normalnog da bi se kotači pomaknuli. U vožnji traktor lagano (povremeno) pleše lijevo desno po cesti, a i čini mi se da ima manji "anšlag" kod skretanja na desno, kao da mu prednji lijevi kotač jače zaokreće od toga kad skrećem desno, na lijevo mi se čini da skreće normalno.
Gledaj kolo volana, ako ide gore dole dovoljno bude pritegnuti konusnu maticu ispod volana.
Za to je potrebno skinuti kolo kaj može biti festival ako nemaš odgovarajuči radapciger.

Ispod, na rukavcima imaš graničnike. Gledaj jel ide do njih kad je zmotan u tu stranu u koju ti se čini da ima manji anjšlag.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Znači ipak je bilo do neispravnog manometra?
U stvari sad mi se čini da je vjerojatno i originalni manometar ispravan jer je kod hladnog motora isto pokazivao povišeno kao i ovaj novi. Samo što sa starim nisam išao nigdje na relaciju da bi se motor stigao dovoljno zagrijati kao danas s ovim novim.

Ovo za volan misliš, dali volan ide gore dolje? Provjeriti ću, ali mislim da u vertikalnom smjeru nema lufta. To ću ovih dana, imam sad prvo u to-do listi zamijeniti kontakt bravu, prekidač žmigavaca zamijeniti neispravne zadnje lampe i tako. Čini mi se i da je dolje na auspuhu, izlazna cijev odvojena od lonca, dimi na tom spoju. Od važnijih stvari još imam kočnice, desna koči na dodir, prenaglo, a lijevoj je papučica niža pa i kasnije koči i to lošije. Imam zanimacije za ove jesenske dane :)
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,044
Ja sam danas mijenjao jedan kiler na IMT 533 i pumou vode.
Kupio sam kiler sa plasticnim usmjerivacem zraka, indija, plasticni ventilator, lim ispod pumpe i dihtunge.
Prvo lim nije pasao...rupe nisu dobro izbusene. S obzirom da je stari od mesinga i nije pojeden, bacio sam novi i stavio stari.
Pumpa vode je engleska ali ima odljevak takav da ju ni sa kakvim kljucem ne mozes zasarafiti jer matice potonu u dosjed i kljuc nejde na njih. Stavio sam visoke matice i rijesio problem.
Plasticni ventilator ima predebelu stijenku pa su sarafi prekratki. Stavio dulje sarafe.
Ventilator ne stane u usmjerivac zraka pa sam rezao pera za 1 cm ali ni to nije pomoglo pa sam preselio limeni usmjerivac sa starog kilera.
Kiler ima preduge sarafe koji smetaju sarafima za haubu. Skratio sam ih.
Kiler je prenizak i ne sjeda dobro na kolijevku pa sam ga podlozio sajbicama.
Kiler se ne moze ugraditi dovoljno unatrag pa smeta haubi koja ga stiska kod zatvaranja.
Prepigao sam limove u haubi koji su smetali.
Natocio antifriz pa sam skuzio da donja cijev struze po remenici radilice.
Prerihtavao sam crijeva i drzac ciievi da dobijem drugi kut.
Probni rad uredan.
Prolazno vrijeme.....3 SATA!!!!!

Mogao sam to debelo ispod 1 SATA sloziti da postoje dijelovi koji pasu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
U stvari sad mi se čini da je vjerojatno i originalni manometar ispravan jer je kod hladnog motora isto pokazivao povišeno kao i ovaj novi. Samo što sa starim nisam išao nigdje na relaciju da bi se motor stigao dovoljno zagrijati kao danas s ovim novim.
A jebaj ga, digel si paniku a ja sam mislil da si ti njega zagrijal barem malo ;)
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Ma nema veze, 50kn manometar i lijepi je novi pregledni s brojkama i bojama :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Bilo bi lakše prije varenja ali kaj je tu je.
Zakirnaj ga u sredinu i izbuši .
Ostatak navoja presjeci i iskopaj van.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
468
Probat ću onda tako. Samo moram uhvatiti jedan dan da izvadim rezervar i haubu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Samo najbolji tretman ✌️🍻znaš kak je to, ak nekaj imaš moraš i vodit brigu o tome.
Meni puno igra ulogu kad sednem i idem na dalek put da sve štima. Da uživam u zvuku motora koji prede🍻
Komfor na prvom mjestu.
A i puno mi znači kaj čujem o sebi u selu, kak sam vredan, kak stalno nekaj delam sa traktorom, stalno se vozim snjim. I po kiši, i magli, stalno sam na traktoru.
Ljudi to sve vide i prate. I onda je lepo kad čujem tak lepe reči za sebe a i za traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Kad te čitavo selo i okolna dva hvale, onda te moram i ja pohvaliti (y);)

Ja te bum pohvalil zbog detaljnog pranja.
Sad se to najbolje vidi kad je hauba u zraku, oko rezervara i iz bližeg slikano tam oko boš pumpe gde si ulje naleval 🤭
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nije to malo prefino ulje za raketu🤔
A to bilo pri ruki🙂kvaliteta ipak neka mora biti. Nije ovo nekaj bogzna kaj😉
Kad te čitavo selo i okolna dva hvale, onda te moram i ja pohvaliti (y);)

Ja te bum pohvalil zbog detaljnog pranja.
Sad se to najbolje vidi kad je hauba u zraku, oko rezervara i iz bližeg slikano tam oko boš pumpe gde si ulje naleval 🤭
Joj da znaš kak je to sve po peesu delano, ali i sad je sve oprano od ulja kaje scurelo✌️🍻🙂
Ja baš uživam u poljoprivredi i delal bum ju dok morem😉
Ja sam jedini u selu kaj se još bavi poljoprivredom,i kaj još imam traktor i zbilja sve pohvale imam na sve strane,jako to volim delat, onda oću bit siguran da mi sve bude kak spada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh