• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,934
Pomagajte.
533 iz 73, bez špere, popucali šarafi od tanjurastog,odvalilo polovicu kučista malog ležaja na konusnom zupčaniku. Rekli bi klasika. Šrafe stavil nekakve indijske (nisu me impresionirali) i zaljepil matice za svaki slučaj.Ležajevi diferencijala oštečeni pa sam stavil nove.
E sad problem. Pod vanjskim košuljicama ležaja ja nisam našel podloge, i kad sve sklopim dif nema ni malo lufta i fino se okreče . Razmak tanjurastog i "elementa za prijem aksijalnih sila" je 0,4mm.
Ima dosta puno lufta na konusno-tanjurastom paru i kaj sad. Jel moguće da je podloška nabita u dosjed da se ne vidi , sve sam opral i očistil četkom(sad si mislikm da sam trebal kirner lupiti da ju digne ak je tak zaljepljena )? U katalogu za 533 koji nema špere, nema ni podloški. 539 ima 0,1 ;0,4 ;0,55.
Tek sad vidim post. Kolega pošto pišeš da ti je odvalilo polovicu kućišta malog ležaja, jesi li ti to popravio? Nije taj ležaj tu iz razloga jer je nekom bilo "dosadno" pa ga projektirao na tom mjestu. Može to i raditi bez tog dijela kućišta ali to je onda spremno za udaju. Kad to urediš tek onda razmišljaj kako podesiti razmak ,ako sam dobro shvatio, između tanjurastog i konusnog zupčanika.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Na 533 pušta ulje na sve strane, a nivo ulja se sam povećava.....:unsure:,
Prepostavljam da je AC pumpa....
Koje su kvalitetne ili zamijeniti membranu?
Pošto nema za kupiti originalna pumpa, ide samo membrana.

20231128_155413.jpg
20231128_170944.jpg 20231128_171001.jpg

Indijska membrana na teleoptik pumpu, hoće li potrajati.....
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,934
Obično prepustite na osovinici. Probaj lagano držati osovinu,a rotirati listiće membrane,ako se može puštala bu i ta. To je naj jednostavniji pregled. Obično izmjena membrane ne pomaže dugoročno.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Osovinicu sam otpustio jer rupe membrane nisu se dobro poklopile, ali su zalijepljene, tako da sam morao proširiti rupe.
Stegnuto je dobro tako da listići se ne okreću.
Na drugoj slici se vidi da je brtva puknuta, nova membrana nema brtve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Špaga i namakanje, nema od toga kruha.
Ko ne vjeruje nek proba staru koja je puštala godinama ocijediti da vidi jel bu pustila suzu.

Membrana ne izgleda loše, ima čak i platna u sebi, samo kakva je guma :unsure:
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,045
Ja sam svoju kratio jer nisam htio napresavati na silu.
Sad si ju nagurao u polutke i stegnuo ih.
Da bi ih ugradio, moras ih rastaviti. Nadam se da ce sjesti opet na mjesto.
Jesi li koristio neku cijev dimenzije radilice da ih slozis?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Sa rastavljenim polutkama ostale su na mjesto.
Koristio sam jednu šipku od otprilike 20 mm.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Membrana nije izdržala ni odzračivanje, propuštala odmah nakon otvaranja goriva,
od dvije pumpe teleoptik napravio jednu, i za sada se čini ok.

20231206_190217.jpg

Najbolje staviti novu, ova stara se napila ulja.

Kad sastaviš vijke na capicama poštelaš da su otraga ravni sa capicom i malo dostelaš na fino, a drugi stepen staviš na 1.4 mm razmaka ako su capice, nosači i bolcni dobri ili novi, ako ne onda možeš i na 1.2. Ako i dalje nebu dosta možeš nakon sastavljanja odozdo još malo smanjiti razmak.
Kvačilo 2 stepena ne razdvaja, razmak 1,4 mm
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Probano 1.2, 1,0, 0.9
Kardan i dalje vrti ali sporije.
Prvi stepen razdvaja dobro, ali visoko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh