• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Machetee

Novi član
Tu od
22 Kol 2020
Poruka
1
Pozz ekipa,
Daj mi recite jel se treba vidjeti u kileru da se voda miješa ili stoji mirno kad traktor radi normalno😁? Pitao sam dvojcu poznanika koji se kakti kuže u traktore i oba mi kažu da ne. Do nedavno sam imo 533, sad imam 539 i u oba mi je miješalo vodu. Prije tj dana mi je stalo miješati vodu u 539 pa me je strah da mi nije crkla vodena pumpa...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Danas prepolovio na pola 539, korpa kvačila masna, rastavio korpu i drugi stepen sav zamazan, prvi stepen izgleda ok. Zna li neko uzrok?
Razlog prepolovljenja traktora je proklizavanje drugog stepena.
Danas se odlučio prepolovili 533...😁

20231126_134807.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Ima vremena još 2 popodneva....dok netko ne zavrti odojak...
Taman sada traktor mi ne treba i odlučio srediti curenje ulja kod kojeg kad bude na tehničkom uvijek ima primjedbi....
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Pomagajte.
533 iz 73, bez špere, popucali šarafi od tanjurastog,odvalilo polovicu kučista malog ležaja na konusnom zupčaniku. Rekli bi klasika. Šrafe stavil nekakve indijske (nisu me impresionirali) i zaljepil matice za svaki slučaj.Ležajevi diferencijala oštečeni pa sam stavil nove.
E sad problem. Pod vanjskim košuljicama ležaja ja nisam našel podloge, i kad sve sklopim dif nema ni malo lufta i fino se okreče . Razmak tanjurastog i "elementa za prijem aksijalnih sila" je 0,4mm.
Ima dosta puno lufta na konusno-tanjurastom paru i kaj sad. Jel moguće da je podloška nabita u dosjed da se ne vidi , sve sam opral i očistil četkom(sad si mislikm da sam trebal kirner lupiti da ju digne ak je tak zaljepljena )? U katalogu za 533 koji nema špere, nema ni podloški. 539 ima 0,1 ;0,4 ;0,55.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
U katalogu djelova od 539 navode se te tri debljine podloški. Moj je 533 , nema šperu i nema podloški u katalogu djelova
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
. Razmak tanjurastog i "elementa za prijem aksijalnih sila" je 0,4mm.

kaj to znači i gdje si to izmjerio ?

nemoj se koncetrirati na podlošne nego da:
1. tanjurasti u ležajevima nema lufta i da
2.mali i veliki zupćanik imaju što manje lufta ..kad ih vrtiš djeluje da ne laufaju , tamo gdje u najbliže mogu biti da nema ništa lufta
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Na lijevoj trubi se nalazi klizač na koji se oslanja tanjurasti zupčanik. Na lijevu trubu nataknem dif i taj razmak je ok.

Nemam lufta na ležajima tanjurastog.
Imam puno lufta na malom i velikom.
Da ga smanjim mora tanjurasti bliže konusnom odnosno desne pločice van i ubacitina lijevu stranu da ostane ista napetost ležaja . To odma rasturi i ovaj razmak klzač-tanjurasti,kaj bi riješil podlaganjem
Samo nema pločica pod ležajima , kaj da selim.

Ili su tak nabite da ih nisam skužil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Pozz ekipa,
Daj mi recite jel se treba vidjeti u kileru da se voda miješa ili stoji mirno kad traktor radi normalno😁? Pitao sam dvojcu poznanika koji se kakti kuže u traktore i oba mi kažu da ne. Do nedavno sam imo 533, sad imam 539 i u oba mi je miješalo vodu. Prije tj dana mi je stalo miješati vodu u 539 pa me je strah da mi nije crkla vodena pumpa...
Voda mora biti vruča i termostat otvoren kad gledaš i nije loše dati malo gasa da ubrzaš protok.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Kad se vrpca utakne u kanal, mora sva da stane unutra, ili se utakne i višak odrezuje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kad se vrpca utakne u kanal, mora sva da stane unutra, ili se utakne i višak odrezuje?
Skoro sva stane, možda milimetar ili dva ako se ošteti na krajevima treba poravnati.
Nosače i samu vrpcu slobodno na spoju na tanko namaži diht masom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh