• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Savinuto je oko 1-2 mm.
Imam na poslu prešu od 50T vjerujem da bi to lagano išlo, makar opet kako centrirati,
treba na tokarski stroj...:unsure:

Ventili su štelani prije 25 godina.
20231208_194825.jpg
Ipak je najednostavnije staviti novi sa novim ležajem.

20231205_202707.jpg 20231205_210113.jpg
Većina ostalih stvari rješeno bez problema...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
20231202_164907.jpg
Neznam šta je moglo poći po zlu, 2 nove lamele (turska), nove capice (indija) i potisni ležaj (srbija)...
Možda se nešto savilo prilikom spajanja sa mjenjačem....
Capice stoje lijepo u ravnini i 1,4 mm od ležaja gledano sa donjeg otvora.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Onaj vijak koji limitira membranu sam ga pomaknuo, još prije desetak godina.
Ona nazubljena letva u pumpi ostala blokirana i traktor se nije mogao upaliti.


Klapna je čista
I to je riješeno.
Motor se sada vrti i preko 2000°/min.
Problem je bio samo u crijevo između filtera i klapne, unutrašnja strana crijeva se deformirala i smanjila protok zraka.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,328
Pokušaj između korpe i zamajca onud kud idu vijci podbaciti ravnu podlošku ,to možeš bez razdvajanja traktora, kroz onu rupu ozdola najprije popusti ovih 6 vijaka,a onda jednostavno jednog po jednog izvidaj i na tom dijelu će se korpa toliko odmaknuti od zamajca da ćeš moći uvući podlošku i ponovno puntati vijak,te kad ubaciš svih 6 podloški ispod svih vijaka,dotegni korpu te opet štelaj na 1mm,pedala će ti biti puno mekša i po meni ugodnije za rad naručito u kosidbi kupljenju sijena i sl. No svakako ćeš nakon nekog vremena opet te podloške vaditi,kod mene se je to dogodilo nakon 4 godine rada i odrađenih 1000 radnih sati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Možda se nešto savilo prilikom spajanja sa mjenjačem....
Jel si ga sa šarafima nasukal na mjenjač ili je lijepo uskočil gore?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Nije baš dobro sjeo, povukao sam ga sa dužim šerafima
Bojim se da si savinul lamelu.... znam jer sam i ja to isto napravil na drugoj, trečoj izmjeni.
Ni sam nisam mogel verovati koliko malo je dovoljno za to.

Na pol mora obavezno ponovno, pa kad provjeriš srce ako nije savinuta javi mi se, ima još jedno mjesto gdje si mogel fulati da su simptomi isti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
da li si probao kako nove lamele klize po sponjičkoj ?
Probao sam, išle su dobro, ali drugi stupanj tokom sklapanja nije ušao iz prve na sponjičkoj pa su se zupci malo oštetili te sam malo pobrusio ravnom brusilicom.
Mogući drugi uzrok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Ako si oštetil zupce kod sastavljanja onda si ju garant savinul
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Kako centrirati onda da klikne iz prve?
Na 539 sam isto zamijenio lamelu kardana ali nije bilo nikakvih problema.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
Stavio sam gedoru čini mi se 12 za pogonsku, a drugi stupanj sam centrirao od oka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Daj si istokariti trn, makar i drveni. Ovo nikak nije dobro, može se za jednostepenu tak poigrati ali dvostepena je problem na oko pocentrirati.
Ako trebaš mjere budem izmjeril pa ih stavim.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,311
20231209_183509.jpg
@MUHA , našao sam komad plastike pa bi mogao sutra ili u ponedjeljak kod tokara, može mjere ako ti se da... :).
Kupit ću nove lamele i taj ležaj 6203 koji mi izgleda da se i on savio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh