• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Znači skinuo si poklopac hidraulika, probaj da ti netko stisne kvačilo do kraja, ako ti dobro razdvaja 2. stupanj, tad bi mogao ručno okretati osovinu hidraulične pumpe, ili još bolje uklj. kardan, pa iz vana pokušaj okretati. Isto tako i za vučnu lamelu, nek netko stisne kvačilo, ne treba do kraja a ti bi okretao osovinu koja je ostala u reduktoru prilikom odvajanja čahure koja ide na konusni zupčanik, i tad bi utvrdio gdje zapinje, tj. koja osovina zapinje, karadanska ili vučna
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Koliko sam shvatio motor se počinje gušiti kad puštaš kvačilo a da nije ubačen u brzinu?! Koji je traktor,sa dvostepenim kvačilom ili jednostepenim ? Koju cijev si odpojio,od hidraulične pumpe na poklopac ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Ako se guši puštanjem kvačila a da nije u brzini,onda bi bio problem u tom dijelu,spojnička osovina,ležaj na njoj... možda puklo kučište spojničke...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Koliko sam shvatio motor se počinje gušiti kad puštaš kvačilo a da nije ubačen u brzinu?! Koji je traktor,sa dvostepenim kvačilom ili jednostepenim ? Koju cijev si odpojio,od hidraulične pumpe na poklopac ?

Kolega je mislil na spojnu čahuru. Veza između reduktora i difa.
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
ako nešto blokira spojničku onda bi kvar bio u getribi?jel mogu nešto uradit kako bi eliminira kvar a da ne rastavljam traktor ili da ne otvaram getribu?
mislio sam još izvadit osovinu vratila i odspojit pumpu pa upalit traktor da vidim jel i dalje blokira..ne virujem da bi ležaj spojničke baš tako zablokira cili traktor?
traktor je imt 539,dvostepeno kvačilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Steyr 01 ti je lijepo objasnil kak da probaš, a da više ništ ne rastavljaš za sad.
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
već sam izvadio osovinu vratila..ugl..i dalje blokira..i još jedan simptom kad stisnem kvačilo baš do kraja čuje se klik klak zvuk..znači nešto se dešava sa spojničkom ipak?kako da provjerim najbezbolnije bez da otvaram poklopac getribe?tj..jeli uopće moguće nešto poduzeti bez da otvaram getribu..možda je samo zaglavilo nešto..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Uglavnom znači zaključak je da je kvar u mjenjaču, bilo na spojničkama ili dalje u mjenjaču.
Za početak motor i mjenjač svaki za sebe, tj popola, a dalje bu se samo pokazalo.
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
znači isti postupak kao kad se mjenja korpa i lamela?tu ga odvajam na pola?nema ni 10 dana da sam minja korpu,lamelu i druk ležaj..ako je slučaj da je ležaj od spojničke..jel mogu njega prominit kad prepolovim traktor ili se mora otvarat getriba gore kod volana?ispričavam se na toliko pitanja ali nisam nikad ima taj slučaj..hvala još jednom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Možeš izvaditi spojničke van bez da ga odozgo otvaraš.
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
znači isti postupak kao kad se mjenja korpa i lamela?tu ga odvajam na pola?nema ni 10 dana da sam minja korpu,lamelu i druk ležaj..ako je slučaj da je ležaj od spojničke..jel mogu njega prominit kad prepolovim traktor ili se mora otvarat getriba gore kod volana?ispričavam se na toliko pitanja ali nisam nikad ima taj slučaj..hvala još jednom

Vidim da si nedavno radio kvačilo. Kada ste spajali motor s mjenjačem,da li je lako uzubio ili je bilo primjene sile?!
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
:icon_axe:pa i nije..majstor je podesio sve sa rezervnim vratilom kojeg je imao kod sebe prije spajanja.malo se teže spojilo al nismo koristili nikakvu posebnu silu..traktor je odmah radio kako spada i nije bilo problema s kvačilom..sve mi se čini da ću morat otvarat poklopac getribe..sad kad ubacim u brzinu traktor krene al pod opterećenjem i guši se.zato mislim da nije problem u loše odrađenom poslu s kvačilom..

Možeš izvaditi spojničke van bez da ga odozgo otvaraš.

mogu tako da prepolovim traktor..ali što ako opet nije do spojničke već neki zupčanik..pa onda opet moram otvarat poklopac getribe..ne vjerujem da je spojnička jer se kvačilo normalno ponaša..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Kada upališ traktor,radi u mjestu i pustiš kvačilo,što se događa ? Ali da nije u brzini!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da izvadis spojnicke kao sto rece kolega MUHA netreba skidati poklopac mjenjaca.To izgleda ovako.
imgp0006.jpg
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
Kada upališ traktor,radi u mjestu i pustiš kvačilo,što se događa ? Ali da nije u brzini!

traktor se guši pri puštanju kvačila..hoće da se ugasi iako je u leru..s tim da sam ga šlepa ugašenog bez problema..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega, napisao si da ti je prije nekog vremena neka šipka upala u mjenjač, al da ne stvara problema.. Ja ne bi mirno spavao da znam da je neko strano tijelo upalo u mjenjač mojeg traktora, vadi to što prije van!!
 

Maki1986

Novi član
Tu od
24 Tra 2014
Poruka
13
Da izvadis spojnicke kao sto rece kolega MUHA netreba skidati poklopac mjenjaca.To izgleda ovako.
da,ali moram prepolovit traktor..i što ako je problem dalje u getribi..onda sam ga nepotrebno rastavlja napola..

Kolega, napisao si da ti je prije nekog vremena neka šipka upala u mjenjač, al da ne stvara problema.. Ja ne bi mirno spavao da znam da je neko strano tijelo upalo u mjenjač mojeg traktora, vadi to što prije van!!
da,to mi je još jedan razlog da otvaram poklopac getribe..a možda je upravo taj komad zaglavio..iako tipujem i ja na spojničku..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
da,to mi je još jedan razlog da otvaram poklopac getribe..a možda je upravo taj komad zaglavio..iako tipujem i ja na spojničku..

Od nekud moras poceti..Sprijeda,otpozadi ili odozgo.Ti odlucujes odkud da pocnes.
 

Najnoviji postovi

Na vrh