• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ante533

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
8
Dali moze netko objasnit kako i koliko se na bos pumpi imt 533 doteze saraf od punjenja goriva tamo di cep sa plombom stoji, sa desne strane pumpe ?? Evo kod kolege se radi pa da i to provjerimo? Ja sam prije par dana to radio ali nisam bos majstora pitao kako je i sta je radio s tim sarafom i kontra maticom? :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nema taj šaraf badava na sebi plombu.
Tu na tom šarafu ti je sve naopak i bolje da ne diraš ništ.
Kaj bi ti i zašto tu uopče šarafil i provjeraval?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
I mene zanima šta je sa tim šarafom... koja mu je funkcija :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
I šta se dešava kad se odvrne šaraf više nego što je bilo naređeno?
Ide više goriva ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Količina ubrizganog goriva u jednom ubrizgavanju se štela na elementima iznutra.
Tu se u biti štela startno punjenje (koje isto nije dobro da je preveliko) i maksimalan broj okretaja ako i kad se na usisnoj grani raspusti do kraja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Manite se cackanja po bosch pumpama jer kad pocne nuspojave pokazivat servisiranje je skupo i zna se desit da ni serviser ne slozi kak se spada pa imas igranja malo veca i gubljenja zivaca:mur::mur:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Imam jedan problem sa mojim 533, prije dvadesetak dana majstor mi je mjenjo lanac i lančanike na ravođu i sam odkako je to promjenio počelo mi je curit ulje na cijevi gdje se sipa ulje i kod mjerača ulja, prije desetak dana je došo stavio novu brtvu na cijev za punjenje i kod mjerača. Traktor nisam palio ali se i dalje vidi da je friško curilo ulje. Jel možda moguće da gorivo negdje curi oko bosch pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Za taj zahvat nije bilo potrebe skidati ni cjev za uljevanje ulja, a ni djelove oko goriva.
Operi pa utvrdi odakle curi, ovak na pamet je teško reči
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako od stavljanja nove brtve nisi ga palio onda ti curi nafta najbolje operi ga i onda ces znat di ti curi!!
Jesmo se tempirali @Muha i ja!!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Sta bi moglo biti da mi 539 normalno prima gas, ali ga dosta sporo otpusta, znaci dodam gas do nekih 2000 okr i kad ga smanjim ne pusti naglo do ler gasa nego mu malo duze treba?
Netko je postavio u video isjecke 539 kako ima lijep odziv na gas i onda sam se sjetil da to mene vec neko vrijeme muci, znaci ne primanje gasa nego otpustanje..
Nije to sad neki problem, ali mi dosta znaci prilikom saltanja brzina, jer ako ne pusti brzo gas onda krci prilikom saltanja..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je klipna pvp šteka letva ili regulator može biti nezgodno (jel ima ulja u regulatoru ?)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Roto pumpa je.. A i taj traktor mi uvijek na leru plavo dimi, bil hladan ili vruc, a dok mu dam gasa izgubi se dim, a ni pod opterecenjem ne dimi..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni pak dimi dok motor koči u dol zbog toga več ima 3 pvp i 12 diza u brijeg ne dimi ima snage dobro pali i ne troši ulje ma IMT- je to uvijek nekaj mora napraviti da izludi vlasnika .:(emo):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
I na mojem bi dizne i ventili morali na provjeru sad prije berbe, presao je 4500 rs a dizne i to nisu provjeravane od prvog servisa davne 2000 god, mozda zato i dimi na leru..
Slazem se Zeljko kž, Imt preko noci razmislja kako da sutradan zajebe vlasnika..
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ako od stavljanja nove brtve nisi ga palio onda ti curi nafta najbolje operi ga i onda ces znat di ti curi!!
Jesmo se tempirali @Muha i ja!!

Opran motor danas i pronađeno mjesto gdje curi ulje, curi mi na poklopcu ravođa i na brtvi kartera.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@želko kž bome si dobro reko imt uvijek nes smisli da izludi vlasnika mene je moj izludio i on i bosch pumpa i serviser lud sam sto gradi:mad:::mad::
 

Najnoviji postovi

Na vrh