• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Po svemu sudeči izletel je bolcn pa struže po zvonu.
Skini poklopac odozdo pa pogledaj jel buš kaj videl.
Najbolje bi ga bilo odmah na pol jer tak za raditi nije.

@Tino, kao vjetar :icon_super:
 

josip1983

Novi član
Tu od
18 Kol 2015
Poruka
3
Poz! Ja imam jedan problem s curenja ulja na jednom vijku ili sto je to vec pa evo slika imt-558-mf-65-slika-48407924.jpg Pa ako moze koji savijet
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Vijak sto drzi polugu, vjerojatno se klima jel? Da bi ga zategao moras skinuti tu "trubu" i vidjet ces ga iznutra ima maticu, taj vijak ide u konus.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
E meni je isto to pocelo sliniti ali na desnoj strani, nakon 33 godine rada..
Ili bi se mozda moglo da se skine poklopac hidraulika, doci do tog sarafa?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Prema mojem sjećanju ne bi se moglo, to je stješnjeno kraj diferencijala i još k tome odozdola
Ali nije komplicirano trubu skinuti još ak ju moreš objesiti na neke gurtne radi lakše manipulacije inače je teško bilo poslje poluosovinu uštekati u dif. :icon_rolleyes:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Najbolje je skinuti lijevu trubu,(bez obzira na kojoj strani pušta ulje) nakon nje skinuti diferencijal, odmah se provjeri njegovo stanje, a tad se lako zategne i desna strana, kroz kučište diferencijala.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Najbolje je skinuti lijevu trubu,(bez obzira na kojoj strani pušta ulje) nakon nje skinuti diferencijal, odmah se provjeri njegovo stanje, a tad se lako zategne i desna strana, kroz kučište diferencijala.
Koliko je komplicirano izvaditi diferencijal kad je lijeva truba skinuta? Se to samo spukne van ili?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Koliko je komplicirano izvaditi diferencijal kad je lijeva truba skinuta? Se to samo spukne van ili?

Nije problem izvaditi ga, treba i desna strana traktora biti podignuta, i najbolje da rade dvojica, Jedan vuče diferencijal van, pripremi manji pajser, A drugi malo ljulja desni kotač s poluosovinom, da popusti diferencijal preko ruba. Nekad ide i bez tog ljuljanja, isto se tako vraća unutra, lagano bez upotrebe sile.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Vise mi kompresor na 533 nece dobro zrak terat. Kako god dodam zrak al on slabo puse. Ne znam sta da radim?
 

buco1975

Novi član
Tu od
25 Pro 2011
Poruka
13
pozdrav ,imam 533,stavil novu vodenu pumpu,prije par mjeseci mjenjal dihtung i brusil glavu,prva 2 mjeseca se voda zagrijavala normalno (malo povišena temperatura) nakon
2 mjeseca se grije voda u hladnjaku čak do vrenja -to se dogodilo 2 puta ,otprilike nakon pola sata rada, poludel bum...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mozda je hladnjak zastopan? Ako pljuska vodu van moze biti i termostat blokiran.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

buco1975

Novi član
Tu od
25 Pro 2011
Poruka
13
ma nisam neki poljoprivrednik ,tast mi kupil prije tri godine traktor samo za vozit drva iz šume ,(uglavnom joha i akacija) sutra bum provjeril hladnjaka i termostat pa javim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh