• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
A gdje je lim oko propelera? Vidi li se svijetlo kroz hladnjak?

nemojte me shvatiti doslovno;)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Po meni problem u pretjeranom korištenju brtvene mase. Ako se i stavljala na brtvu koja je trebala biti nova uz pumpu, onda je trebao ići tanak sloj. Ovako se bojim da je došlo do začepljenja u sistemu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Gdje se mogu nabaviti bakrene brtve. Mene konkretno zanima 8 mm.
Nađe se teško aluminijska, svi drže mesingane ali kako ih obraditi da budu mekane?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lim bi trebao biti oko ventilatora, tako da bolje struji zrak kroz hladnjak.
Luka, trgoagencija ima aluminijske a bakrene zagriješ pa naglo ohladiš da dođu mekane.

nemojte me shvatiti doslovno;)
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Jel neko zna kaj je volanu došlo da se znoji .Da je u vožnji, rekel bi da je do moje vožnje , ali kad stoji par dana sav kaplje .
Da idem redom .Imt 539 proizvodnja 1988, 760 sati rada .Povremeno ga koristim za ispomoć. Inaće je od bratića , garažiran kod mene .Polako mu kašljal akumulator već od lani, a kad se dohvatim volana na njemu masan sloj, sa kapljicama ispod, sve curi po mjenjaću .Ajde, reko stari akumulator pa nešto kipi i kuha .Ali zamjenim ja akumulator ovo ljeto a on i dalje suze roni na volan -sve drugo suho .Mjerim struje punjaja, napon ,sve ok.:confused:
Neki dan zatrebam traktor , zgrabim volan a sve masno i smrdi po kiselini-ko da je pomješana crna kava sa akumulatorskom i octenom kiselinom .
Pukne mi film , isčupam volan sa oba traktora i zamjenim .
Pazi vraga , sad se taj isti volan znoji na starom 533 :eek:

Več sam imal jednog problematičnog na 533 originalnog, nakon trideset godina postaj je osjetljiv na pranje deterđentom - gornji sloj plastike se pretvaral u ljepilo za miševe ak nije bila čista voda .
Kaj je sad ovom , jel to volan ima rok trajanja ili ja imam jedinstvene probleme .:icon_rofl:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ne, to je od 'dm' motora, na 539 ne bi imalo kamo naserafiti kućište sa takvim semeringom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Trebal bi postelati kocnice na 539..
Na koju stranu da vrtim one zvijezde da pritegnem papucice, u smjeru kazaljke na satu ili obratno?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Može li mi netko od vas napisati popis dijelova za generalku motora na imt 539. Motor je skroz propuho, pali ali teško.

Novo imam; auspuh, hladnjak,vodena,crijeva vode

Planiram kupiti novu glavu(srbija). E sad mi recite koje ležajeve i klipove da uzmem itd... Motor prvi puta otvaram.

PVP će biti prepakirana ili koje su cijene novih?


Svako iskustvo je dobrodošlo što se tiče dijelova.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na 539 desna kočnica tvrda, visoka i slabo koči dok je lijeva suprotna, niska, mekana i koči kao auto samo malo cvili. Ove zime idu točkovi dolje, što me očekuje, molim vaša iskustva.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Pozdrav forumaši,

imam pitanje; jutros idem upalit 533, samo zaverglao (i malo zagrebao alnaser) i nije htio upalit, nije mogao zavrtit. Upalio ga na guranac i nakon 5 minuta vožnje ugasim i ponovno upalim preko ključa i sastavi normalno. Šta bi moglo bit u pitanju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ili samo prazan akumulator ili je ispustio dušu, pa se veseli novom.
Ponovi priču sutra ujutro, pa budemo pametniji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U vezi generalne za 539.

Ja sam za sada još uvjek jako zadovoljan sa sljedećim.

PDM sklopovi, znači klipovi i stubline.
NPR karike
Kotor ležajevi
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Može li mi netko od vas napisati popis dijelova za generalku motora na imt 539. Motor je skroz propuho, pali ali teško.

Novo imam; auspuh, hladnjak,vodena,crijeva vode

Planiram kupiti novu glavu(srbija). E sad mi recite koje ležajeve i klipove da uzmem itd... Motor prvi puta otvaram.

PVP će biti prepakirana ili koje su cijene novih?


Svako iskustvo je dobrodošlo što se tiče dijelova.

E sad nezz ja sam nedavno za Zagreb zvao klipove uzeo pdm, radilica brušenje 550 kn glava rad oko 400 ako treba skraćivanje klipova 200 meni ne treba .
i 250 piksiranje klipnjača .
U ponedeljak ga nosim još moram naći npr karike do sad nisam u nijednoj trgovini našao
Klipove pdm uzeo u masivi 130 kn komad , brtve 160 i tako sitnice generalka je jeftina bar za imt
 
Posljednje uređivanje:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Ili samo prazan akumulator ili je ispustio dušu, pa se veseli novom.
Ponovi priču sutra ujutro, pa budemo pametniji.

Evo detalj: akumulator bio na punjenju jedan dan i vratio sam ga u traktor i traktor je normalno upalio, nije ispustio dušu :icon_super:

Vidjet ćemo, sad da prođe berba kukuruza pa vjerojatno zamjena akumulatora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh