• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da li mjenjač od 542 ili 549 se može ugraditi na 533, jer sada imam na tom traktoru jednostepeno, pa bi htio dvostepeno kvačilo, a ako mjenjam cjeli mjenjač, onda možda ubaciti ovaj od 5 brzina, ili baš se mora staviti sa 3 brzine, od 533 ili 539????

Kvačilo uz manje preinake može ostati, samo za mjenjač me zanima:icon_pidu:
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Koliko ja znam ne moze. jedino da mijenjas i zadnji kraj jer nisu ista kucista diferencijala.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znači, samo skinem svoj mjenjač i stavim ovaj od 549/542, i paše sve na kučište diferencijala????
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja uvijek imam problem:
Prije dva dana upalim viličar motor od 539 sa rotacionom pumpom bez problema palio kod mene 15 godina. Nakon par sekundi se ugas što nije nikada prije. Kod svakoga paljenja je bacio dim na auspuh kao svaki 539 (imam traktor 539 sa linijskom pumpom).

Pokušam ga ponovo upaliti ali vrti u prazno bez bacanja dima - grijač radi. Pogledam u rezervoar nema goriva, samo malo na dnu.

Danas sam natočio gorivo i vidim da u čašici filtera ima goriva. Viličar je na firmu tako da uvijek točim dizel jer kada odbijem PDV dobijem dizel po cijeni jeftinijih goriva. Odzračio sam ga ali i dalje ne pali, ništa ne baca dima na auspuh.

Što sam pisao za porast temperature koju digne kod svake desete upotrebe, termostat još nisam vadio, da li smeta ako termostat izvadim i radim bez njega?

Hvala
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne smeta ako izvadis termostat, al ti onda stroj nece dostizat radnu temperaturu.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Otpusti lajtunge na diznama i pali, kad tamo dobiješ gorivo onda ih zategni i ponovo zaverglaj i mora upalit.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba odzracit i na pvp na onaj mali vijak i na crijevu od bar dvije dizne. Samo malo odvrni mali vijak (8mm kljuc) i crijevo. Verglaj dok na mali vijak ne izađe zrak, pa na crijevo isto tako. Zavrnes vijak pa crijevo i pali.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hvala svima na pomoći - stroj odzračen, upalio i opet pali kao prije.

Malo radio i opet se danas ugasio u vožnji. Dobiva gorivo na dizne, dobro vrti ali ne pali?????????????????????????
Moram promijeniti prečistače goriva jer ih nisam mijenjao dugo godina.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Meni to liči na štekanje ventila za gašenje unutar pumpe zbog vode u gorivu.Probaj par puta povući polugu za gašenje i lagano kvrcnuti po deklu pumpe,možda odglavi.Ako ne morati će kod bošiste da malo ispolira ventil.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kronologija:
Kod mene oko 15 godina, do prošle godine bez problema,
Prošle godine otišla i promjenjena AC pumpa, dalje dobro radi,
Prije 1 - 2 mj diže temperaturu i izbacuje tekućinu, izvsditi ću termostat,
Prije par dana ostao bez goriva - ugasio se,
Nakon 2 dana natočio gorivo, odzračio i pali bez problema,
Ovih dana paljen i pali na zub i na hladnom vremenu,
Danas upalio, skinuo 1 t tereta i 10 m dalje na ulazu u skladište se ugasio u vožnji. Otpusim holendere na diznama, dobiva gorivo ali ne pali?

Kako sam naveo PVP je rotaciona. Micao sam polugu za gašenje ali ne pali. Akumulator je dobar tako da dobro vrti, a imam i el. starter. Baš me zeka

Hvala na pomoći
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Moglo bi biti zaštopano i fino sito na ulazu goriva u pvp.Tu treba opreza jer ima ventilić i opruga pa da se ne bi naopako složilo ili pogubilo.Skine se holeder,zatim se čini mi se ključem 22 odvrne jedna kao redukcija ispod koje je fino sito i navedeni ventil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako baca gorivo na lajtunzima diza onda je čudno da neče upaliti.
Indos je bil bolestan na onu cijev u rezervaru na koju dolazi usisni lajtung goriva. Tu je htel zrak vuči pa stati u radu.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
kad se već vrtimo oko paljenja, jel zna netko dobrog majstora u okolici Osijeka ili Đakova koji se razumije u paljenje?
imam 533, 78 godište, grijač ne radi, i traktor teško pali, vrti al neće sastavit, kad sam ga kupio 2 mala vijka na pumpi su bila otpuštena do kraja pa ne znam jel postoji mogućnost da se je okrenulo paljenje?
ovako ga uspijem upalit jedino uz malo start spreja, doslovno jednom prsnem na sekundu i pali
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Da se okrenulo paljenje na pumpi onda bi traktor dimil jako i čudno radil,da ti nije akumulator preslab?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Na ta dva vijka se stela palenje(pocetak ubrizgavanja).To je vrlo bitno da bi 533 lakse palio.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
AC pumpa nova stavljena na 533. Traktor upali od prve. Nakon 2-3 minute rada počinje se gušit i ugasi se sam. Kvar pronađen. AC pumpa neispravna. Zamjenim je u prodavaonici ,stavim na traktor od zračim i opet upali od prve . lijepo radi 2-3 minute i počinje se opet gušit. Ugasi se.:icon_scratch: AC pumpa je turska. Dali je pumpa toliko loša da dvije odu u roku "6 minuta rada motora" ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh