• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Pa španeri su ti po 20, 30 kuna komad.

Igral bi i tvoj sistem ali bi bil sporiji i neznam dali bi imal dovoljno hoda.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Znam, ali kad si je kolega vec dal truda i izradil spanere, al jednostavno nismo razmisljali o tim navojima, pa bi sad iskoristili to sto imamo i probali ovako napraviti kak sam skiciral..
Budem sutra poslikal kak bi to izgledalo, ako ne bude sluzilo svrsi, lako se prepravi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zakaj se opće zajebavaš s tom izradom ili ko več radi, to ti je glupost.
Imaš u Agroservisu v Đurđevcu gotove original španere za 539 i to samo takve, sa prihvatima, sve samo prišerafiš na traktor bez ikakvih prerada, a koštaju 130 ili 150 kn par.
To si trebal uzeti. Krasno su napravljeni, princip toplinka, fini navoj, ma milina.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Fini navoj je sranje. Na fergusonu imam jedan makar 30 mm krupni navoj i milina. Nikad nije zapekao, fino se vrti dok je drugi original i stalno muku mucim. Ako se malo duze vremena ne dira odma problemi.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kod mene s otvoreni spaneri i kad god kopcam nesto moram ih razradivat dok kod strica su zatvoreni,dobro podmazan i cim nije nist zakopcano za traktor on ih zavrne i nikad problema
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Pa kad sam imal doma svega kaj je trebalo za izradu, reko idemo ih napravti..
A meni se bas ne svidaju ti zatvoreni, taj tip kak je toplink, vec sam na par komada videl da je izulo navoja..
Budemo je sad napravili do kraja, pa ako sve ispadne dobro, bude ostalo 150 kn u dzepu, a trosak bude par elektrodi i nekaj vremena..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Tak je i kod mene. Ako podmažeš, nakon malo blata i vode unutra je beton a ako ne mažeš zahrđa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,na Proximi,čim uhvatim vremena stavit ću i na ostalu dvojicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki kad bi prije kraja svake zime ih razšarafili početkali drotkefom navoje i isprali wd-om i namazali grafitnom mašću nikad vam nebi štekalo,barem tekuće godine.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa naravno ti više radiš,ali baš zato više šarafiš pa je i razdelano[emoji4]

Uostalom samo raskapanje čiščenje ne uzme više od 7min po španeru,tak da ipak je tu ljenost,kaj ne?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad na proljeće zakopčam rotodrljaču,ni ne skidam ju do listopada... :) Eventualno ju zamijenim s plugom.
A da ima lijenosti,ima. Ponekad dnevno u 7 minuta obavim dva obroka i tuširanje prije spavanja...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Kada zablatim moje španere, dođem kući , šlaufom i vodom isperem blato, i to je to. Naravno, navoji su podmazani barem 1, 2 put godišnje.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Imam i ja španere sa grubim navojima , al tu ima jedan problem, naime pri radu pogotovo sa plugom non stop se pomolavaju iako ih izbjegavam podmazivati i sad ozbiljno razmišljam da kupim sa finim navojem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh