• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Naci kad je traktor hladan je izraženije variranje kad se zagrije je malo manje.
Okretaji mu se naci dizu i spustaju za nekih 200 okretaja.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
Skinuo sam dinamo sa 533 i stavio alternator koji ima oznake D+, B+ i W
Sad ne znam koji kabal gdje spojiti, znam da sa kontakta vezem zaruljicu na D+ za kontrolu tj pobudu... Na starom regleru od dinama (kutija ispod akumulatora) imam 3 žice, crvena debela i žuta tanka dolaze s dinama na regler a smeđa debela ide s reglera na ampermetar. Pa ako netko moze pomoc
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
Jel onda mogu presjeć žice na starom regleru i spojit direktno smeđu (s ampermetra) na crvenu, izolirat i odvest to do B+?
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
B+ ti se spaja na + na akumulatoru a na D + se spaja kontrolna lampica W ti je brojac okretaja to ti ne treba .....neka me neko ispravi ako sa pogrjesio

Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel onda mogu presjeć žice na starom regleru i spojit direktno smeđu (s ampermetra) na crvenu, izolirat i odvest to do B+?
zašto bi nešto sjekao osim ako ti smeđa žica ne stigne do alternatora?
evo jedna slika kako



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zato jer stari Teleoptikovi ampermetri nisu baš sretni dok se kroz njih pusti amperaža koju daje alternator.

Bili su ok za kontrolu dinama s mehaničkim reglerom. No alternator ima lampicu za kontrolu rada.

Takozvani "idiot light" :(party):

Pazi na kvadraturu žice od alternatora B+ pa do plusa na anlaseru (ili na akumulatoru).
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozdrav ekipica zelio sam vas samo priupitati ako netko mozda zna koliko bi me izasla sva stakla i gume za kabinu imt 533. Nasao sam neku jeftinu bez stakala, pa sam razmisljao ako izade ispod 1000kn stakla da ju uzmem jer je grozno vozit bez kabine ili pokisnes ili izgoris. :D
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
evo je
kabina-imt-533-539-slika-63832442_zpshrtmsfpb.jpg
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Skupo...ja sam kupovao zadnju šajbu prije nekih 4 godine i staklo mi je bilo pre skupo pa sam kupio pleksiglas on je bio nesto jeftiniji ali opet me je puno koštalo (ne znam sad tocno koliko) inace su mi samo dva stakla od preksiglasa ostala su orginal .....ima na njuskalu kabina za fergusona 3000 kuna kaze covjek da je kompletna ima sva stakla (treba joj malo farbe) [emoji4]
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Nikad nebih vise stavio pleksiglas, imam s dane strane sva stakla ii poprilicno su se zamutila i izdrpala

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Da pleksiglas je ok, ali kod nas na tehnickom mora biti traktorsko staklo inace nemozes proc tehnicki mal su pre strogi.
Vidio sam, ali mi je to puno dati zasad. Mislio sam da ce me ovako izaci jeftinije. Nista jos cu izdrzat jednu godinu bez nje.
Hvala na odgovorima
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Evo kolko se moze vidjeti

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Kakav je to pleksiglas? Ja na svojem imam samo zadnju i prvu lijevu dolje kod kvačila malo su izgrebane ali nisu bijele

Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh