• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nema te tu kaj izluditi... Normalno ti pokazuje punjenje i to je to. A što se tice zavirivanja u rezervar, nemam potrebe zavirivati, upravo zato sam to i napravio... Da se to jako dobro složiti i dosta dobro pokazuje, tako da ne znam zašto bih zavirivao u rezervar... Dopizdilo mi guranje kojecega u rezervar da vidim koliko ima goriva. Da se napaviti i pokazivac za nivo rashladne tekucine, ali kako mi hladnjak nije baš u top stanju ne da mi se s tim zezat...
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Sto se tice remena, sve odlicno radi, ali ima jedan problemcic. Kad traktor radi neko vrijeme nesto skripi ili pjeva. Nije glasno i ne mogu razaznati sta je. Jedni kazu nije naspanovan remen, a jest, dok drugi kazu da su lezaji na vodenoj pumpi ili alternatoru. Dok je bio stari remen sve je ok bilo. Molim za savjet.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Moguce da su lezajevi na pumpi ili alternatoru zato sto je sad remen naspanat jako
Probaj otpustit malo remen pa ces vidjet
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Polij remen vodom, ako odmah prestane on je, a ako ne onda možda koji od lagera. Vodena ili alternator. Probaj popustiti remen pa vidi onda.
To remenje 17 netreba biti jako napeto.
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Probacu. A sta mislis da li je moglo ostetiti lezaje ako je do sad tako radilo? Orao sam malo i vozio nesto drva.
Da i kad sam orao, nabio sam radnu temperaturu i prestalo je da skripi, cuje se kako okrece, kotrlja. Kad je traktor malo stajao i kad sam ga upalio opet je pocelo to pomalo da skripi.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ako nije dovoljno naspanovan cvrci cim upalis traktor a kad okrene koi put vecinom prestane sa cvrcanjem
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesu remenice u pravcu?
I malo ga popusti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Izgleda da ima malo razlike, jer na alternatoru remen je malo usukan na lijevu stranu. Ne mnogo, relativno malo manje od milimetra. Mozda je to problem?
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Nije problem to i meni nije ravno fula alternator malo je povucen unutra al ne cvili
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Polio malo vodom remen i prestalo skripat. Malo otpustio remen, sad neka radi kako hoce :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,185
Možda su ti i remenice poderane, na onoj slici mi izgleda kao da ti je remen duboko upal u remenicu alternatora pa možda ne vozi kud je zamišljen da vozi.
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Mozda i jeste, staro je to, ali zasad necu dirati nista. Nije ni cudo 72 godiste je. Kad budem radio generalku ide komplet sve novo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To izgleda skripi remen dok alternator ne nadopuni akumulator pa popusti opterećenje na remenicu, da nemaš voktmetar rekao bi ti da provjeriš napon punjenja a vjerojatno bi nova remenica rijesila stvar. Prijatelj ima manju remenicu istokarenu na alternatoru pa ako je malo popušten remen počne dimiti i spali remen.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Jel moguće da mi probija na 539 gorivo na spoju dizne i uloška? Sve je suho okolo na lajtunzima, a puni se gorivom pretkomora.

Majstor kojem sam nosio 2 puta kaže da izmišljam. Jel ima netko ovdje da mu to pošaljem i da napravi?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Nov i odspojen. Stalno ta jedna pušta gorivo i slijeva mi se po auspuhu. Bez obzira gdje je stavim, pušta. Na lajtunzima nije, to sigurno.

Jel ima tko bar za prodati jednu ispravnu diznu za linijsku?
 

Ilika

Član
Tu od
9 Tra 2015
Poruka
30
Imam IMT 539 1988 godina djed prvi vlasnik nasljedio ove godine.Traktor je super radi dobro ima 3000 sati ne dimi zimi ljepo pali ima snage.Ima jedan problem na štangici od ulja baca gorivo.U čemu može bit problem
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako sam dobro razumio čak si probao zamjeniti mjesta diznama i opet se isto događa sa istom diznom.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Imam IMT 539 1988 godina djed prvi vlasnik nasljedio ove godine.Traktor je super radi dobro ima 3000 sati ne dimi zimi ljepo pali ima snage.Ima jedan problem na štangici od ulja baca gorivo.U čemu može bit problem
Membrana na ac pumpi ili dizne
Prvo pogledaj membranu
 

Najnoviji postovi

Na vrh