• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Špena sjedne na dno i ne smeta no to je valjda potpis "majstora" koji je sastavil motor em ima špene em pušta na karteru i još obrada dijelova da izreže prste kod šarafanja :x:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Vas zabrinjava, što če se dogoditi, ak ovo nešto povuče između druge dijelove. Al ja uvijek se pored toga i pitam, gdje sve to fali. Dugo nazad tekom razkapanja oko diferencijala pronašli smo dijelove velike mesing podloške, a nitko nije znao, da bi kakvi takvi dijo postojijo u sklopima unutra kučišča. Odgdje došla i zašto jo tako samlevelo nitko nezna. LP
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Špena sjedne na dno i ne smeta no to je valjda potpis "majstora" koji je sastavil motor em ima špene em pušta na karteru i još obrada dijelova da izreže prste kod šarafanja :x:

Željac, jel to možda tak ispada i kod generalki za 3000 kuna?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Od kud bi ovo ulje curilo, tj. koje je to ulje (iz mjenjaca sumnjam jer ono je skroz zuto) to je ona stanga gdje su spojene papuce kocnica na 539?
Bilo je tu i prije malo masno, skoro pa zanemarivo, danas dodem mlaka ispod traktora..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ak je napraveno isto kao kod Zetora ručna kočnica, ima na ovoj osovini gumi oring, koj propusti ulje. Inače, ak je osovina skroz mijenjač, onda je virojatno tako.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
A jel se moze taj oring promjeniti izvana?
Ne znam da je ulje iz mjenjaca kad je u mjenjacu skroz zuto bistro ulje, vidi se na sipki mjeraca dok pogledam..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ta osovina nejde kroz ulje i nema semeringe ili ti oringe. Pogledaj da ti iz poklopca filtera zraka ne curi ulje na osovinu kočnice ,jer je iznad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ta osovina prolazi kroz zvono mjenjača i unutra nema ulja.
Najvjerojatnije je dole pokopac i brtva ispod njega pa se nakupilo a rupe za ispust se zaštopale a ulje curi na špagi radilice.
Skini poklopac pa vidi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Malo je teze skinuti poklopac jer je kosa na traktoru, al budem ga skinul dok kosa pe dolje radi kultiviranja..
Ne znam jel pusta na spagu radilice kad na onoj rupici ispod je malo masno ali nikad od tuda nije kap kapnula, a traktor star 35 god, i ne nadolijevam od izmjene do izmjene, dok na mladem bratu tu mi iskapa ohoho ulja..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Sad sam neki dan s sarafcigerom prerostal onu rupicu ispod na koju imt-i pustaju ulje (na zadnjem semeringu radilice) i naravno, pocel je kapati tuda, a 34 godine uvijek pod njim bilo suho..
A i nije mi jasno zasto stalno kapa na tu osovinu gdje su kocnice, na rupicu gdje koja kap, ali na ovu osovinu duplo vise, a ona je iznad rupice..
Sad dok se posuse livade do kraja i dok iskultiviram kukuruz ide on na pola..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivane več sem par puta pisal da meni nikad IMT nije puštal na špagi ali svi kaj sem imal su imeli dobru kompresiju ako je kompresija loša on bude puštal i zato ima rupa da ulje iscuri i čak je stavljena rascjepka da se rupa ne štopa . Najbolje riješenje ima po Muhaču najlošiji traktor ni semeringa ni špage a ne pušta ulje .
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Dečki, može jedno lagano pitanje za znalce...?

Kako ne mogu uhvatiti majstora, idem si sam promijeniti membranu bosch pumpe na 533... Ono što ne znam je koje su radnje još potrebne nakon promjene membrane? Neko dolijevanje nafte/ulja, odzračivanje... da ne bi sve ošlo u 3 kad ga upalim :)
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Hvala Fendt, promijenio membranu i dolio ulje direkt u kućište bosch pumpe. Sad radi ko da je iz dućana došao... Mada, stara membrana je bila ok. Kad sam otvorio kućište membrane ustanovio sam da je ispao onaj šaraf/vodilica pa je membrana išla nekontrolirano lijevo desno... dobro da se nije nešto pojelo unutra... Uglavnom, sad radi ko zmaj. Osim što je prodimio alternator... hehe... bemti ferkića, malo ga krivo pogledaš i neš krepa na njemu :)
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Osim što je prodimio alternator... hehe... bemti ferkića, malo ga krivo pogledaš i neš krepa na njemu :)
Nadjes sa nekog auta, namontiras i teras dalje. Bar su ti alternatori jeftini :D
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Hvala Fendt, promijenio membranu i dolio ulje direkt u kućište bosch pumpe. Sad radi ko da je iz dućana došao... Mada, stara membrana je bila ok. Kad sam otvorio kućište membrane ustanovio sam da je ispao onaj šaraf/vodilica pa je membrana išla nekontrolirano lijevo desno... dobro da se nije nešto pojelo unutra... Uglavnom, sad radi ko zmaj. Osim što je prodimio alternator... hehe... bemti ferkića, malo ga krivo pogledaš i neš krepa na njemu :)

Masiva Bjelovar 350 kn nov dođe ti poštom :icon_e_smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh