• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bolje kupit od auta i promjeniti ležajeve , počistiti kolektor i zamijeniti četkice ovo iz Masive je Ž klasa bio sam jučer u Masivi (kupoval sem neke lampe itd).
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
350 kn? Provjerit ću, samo da ne bu za te pare "jednokratni" :D

Uglavnom, negdje mi s desne strane slini ulje koje se po žicama od alternatora skuplja na četkicama. Kako sam orao i trac je bio u brazdi nagnut udesno, efekt se dodatno pojačao i krcc... bijeli dim :) Morat ću to sve malo raskopat, samo da najdem vremena.

Bolje kupit od auta i promjeniti ležajeve , počistiti kolektor i zamijeniti četkice ovo iz Masive je Ž klasa bio sam jučer u Masivi (kupoval sem neke lampe itd).

Pretekao si me za sekundu. Da za 350 kuna ne očekujem čudo, kod mene u Voger-u je novi 750... Ma smućkat ću nešto...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
jučer sam jednog okretal pa taj novi šrota kolega odustal od kupnje nekak mu se nije sviđal ma cijena je ok ali ali . Usput kupili nekaj od struje i prednji žmigavac kojem moraš raditi dosjed sijalice jer ju nemožeš okrenuti da ostane u grlu (ispada) je cijena 9 kn ali je za izgled da radi treba malo truda . Sa lemilicom napravit kanale i staviti oprugu ispod sijalice da ima kontakt .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Bolje kupit od auta i promjeniti ležajeve , počistiti kolektor i zamijeniti četkice ovo iz Masive je Ž klasa bio sam jučer u Masivi (kupoval sem neke lampe itd).
ja preko frenda kupio u masivi dve ugradbene lampe za TV 523, oriđiđi kazu oni

frend dostavi lampe, made in India, nemaju rupu za poziciju, i kasnije skuzim da mi ne bacaju dobro svjetlo, ja ponovo isal gledat lampe, na obje pise LEFT

super... malo sam ih rascepil i sad i svjetli ponesto ispred trakotra...

uglavnom, neda mi se sad iz Karlovca picit do masive da ih upitam kaj je to, ljudi jako hvale tu firmu, i nadam se da je ovo slucajni baksuz

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slučajni ?? Firma je ok no jeftini dijelovi ponekad znaju biti preskupi znal sam prije dosta kod njih kupovati ali sad sve rijeđe .
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
bok, dok sam pripremal zemlju za sjetvu desilo se nekaj čudno s traktorom, kod nekih 3/4 gasa počel se gutiti koda dela na dva cilindra, mislil sam da bu krepal, malo je tak delal dok ni došel k sebi i primil gas, kod vožnje po cesti sam imal istu situaciju, penjem se u breg dojdem do pol brega ali samo ak mu dam puno gasa on počne usporavati koda je ostal bez nafte pa opet "primi" i pomalo krene koda niš ni bilo. Membrana nije jer bi letil po cesti jel da? del sam nove filtere al ni to nije...a kaj bi moglo biti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pogledaj da se ne lista crijevo između rezervara i ac pumpe naročito ako je staro žičano izvana .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
350 kn? Provjerit ću, samo da ne bu za te pare "jednokratni" :D

Uglavnom, negdje mi s desne strane slini ulje koje se po žicama od alternatora skuplja na četkicama. Kako sam orao i trac je bio u brazdi nagnut udesno, efekt se dodatno pojačao i krcc... bijeli dim :) Morat ću to sve malo raskopat, samo da najdem vremena.



Pretekao si me za sekundu. Da za 350 kuna ne očekujem čudo, kod mene u Voger-u je novi 750... Ma smućkat ću nešto...

1 godinu garancija i baš me briga već imam jedan takav indijski za čudo 5 godina dura a ovaj neka dura i dve godine kanta za smeće.
Polovan uništi akumulator mi pa sam imao posao
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
bok, dok sam pripremal zemlju za sjetvu desilo se nekaj čudno s traktorom, kod nekih 3/4 gasa počel se gutiti koda dela na dva cilindra, mislil sam da bu krepal, malo je tak delal dok ni došel k sebi i primil gas, kod vožnje po cesti sam imal istu situaciju, penjem se u breg dojdem do pol brega ali samo ak mu dam puno gasa on počne usporavati koda je ostal bez nafte pa opet "primi" i pomalo krene koda niš ni bilo. Membrana nije jer bi letil po cesti jel da? del sam nove filtere al ni to nije...a kaj bi moglo biti?

nešto šteka kod dovoda goriva, pošto si filtere promijenio, može biti do crijeva ako curi koje, uložaka dizni(na što najviše sumnjam) ili pvp
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Trebam pomoc, kad ugasim 533 i izvucem kontakt, lampica ostane svjetlit kao da je kontakt ukljucen. Medjutim nece ni da vergla tad. Kad stavim kontakt ugasi se lampica al traktor pali...sta bi moglo bit?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Fergusonče danas dobio novi dio, stari počeo zafrkavati, pa se neće okretati, ovo-ono pa nemogu izjednačiti poluge, al zaradio ga je :icon_pray:

 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
@Fendt939 ako ti traktor ima dinamo, onda je u njemu nastao kratki spoj, odpoji mu struju da ne izazove požar!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Trebam pomoc, kad ugasim 533 i izvucem kontakt, lampica ostane svjetlit kao da je kontakt ukljucen. Medjutim nece ni da vergla tad. Kad stavim kontakt ugasi se lampica al traktor pali...sta bi moglo bit?
savjet iznad je OK , jel takav došao ili se to pojavilo odjednom .?
Ako ima dinamu kako pita štajer vrijeme je za nabavu alternatora .

Ako je pak alternator a simtomi nisu nasljeđeni mjenjaj regler
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Trebam pomoc, kad ugasim 533 i izvucem kontakt, lampica ostane svjetlit kao da je kontakt ukljucen. Medjutim nece ni da vergla tad. Kad stavim kontakt ugasi se lampica al traktor pali...sta bi moglo bit?

Ako ima alternator probila ili probile pobudne diode .
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Bratiću se na IMT-533 dešava sljedece: savije jednu klackalicu ventila. Sada već treći puta, prvi puta kad se to desilo stavljene komplet druga klavijatura, drugi puta još u lanac i španer. Sad jos nije rastavljan ali jel se netk osusreo s ovako nečim? I da ne savije uvijek istu klackalicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh