• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Nejasno si napisao ,miješanje ulja i goriva se događa u kompresionom prostoru ili u karteru.Nigdje nije navedeno da diže nivo u karteru već da dimi plavo.Plavi dim je od ulja a kompresor ga vrlo lako napljuje u usisnu granu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,446
Ma ima sve napisano stranicu prije. Valjda je problem u pumpi, samo je ona ostala, danas ju nosim majstoru i toplo se nadam da je ona.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
135
Ne znam da li je pisano negdje prije, ali ima puno strana da sada lista. Zanima me koja je razlika izmedu motora sa i bez onih malih rebara na blogu motora koja se nalaze ispod auspuha odnosno izduvne grane? Primijetio sam da mali broj traktora ima to na sebi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ma ne bi smjela biti neka razlika osim možda noviji kalup.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Ne znam da li je pisano negdje prije, ali ima puno strana da sada lista. Zanima me koja je razlika izmedu motora sa i bez onih malih rebara na blogu motora koja se nalaze ispod auspuha odnosno izduvne grane? Primijetio sam da mali broj traktora ima to na sebi.
Onaj s rebrima (noviji tip) može izdražiti do -5 da ne pukne s te strane blok :(party):
mene isto zanima nizak tlak
Nizak tlak na 533 ili 539?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Do koje godine se proizvodio 533?
Na netu ima podatak da je zadnja godina 1988?

Poslao sa xperie X compacta
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
IMT 533 se proizvodio do 1980. godine, kada ga je zamijenila verzija sa 539 motorom, odnosno IMT 539. Razlika između 533 i 539 je u stvari samo bolji i jači motor kod 539.:icon_thumright:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Danas sam ušao u raspravu o tome i lik me uvjerava da je 1988 godina do kad se proizvodio 533 i pokazuje mi podatke sa traktor date gdje to piše, jer on kao ima 533 iz 1985- te godine.

Poslao sa xperie X compacta
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kaj vam je to bitno do kad se koji proizvodil,bitno je valjda da je ispravan i da obavlja sjetvu,košnju,zubljanje i prijevoz...?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
sve je bitno , još je bitnije do kad vrijedi registracija , lol

ajd da i ti zaradiš zahvalu od mene , pas mater ..ili starim ili si se opametl
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma fuckaš regu na ferđi 6 gajbi pive košta.
Al je problem kaj se od rege do rege pokvare pa nastaju strke i problemćići.

A vjerojatno stariš....

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sused mi bude prodaval 533 ako Bog da nagodinu čim dobije prvu penziju :)
Prvi vlasnik, bočna kosa gore, radil je 10 rali godišnje, sad ima 549 zadnjih 6-7 godina i ovaj 533 samo kosi i radi oko sjena.
Traktor je održavan onak pošteno, sve tvornički gore, čovjek toliko pazi da izaj oš uvjek ima tvorničke lampe gore, a negde je kraj 70.-ih traktor.

Ako nebude pretjeral sa cjenom to bi volel ja kupiti nek se nađe za kositi i za transport, nevek treba traktor više.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kolega, nemoj imt-a, ako Bog da, dovazati na dvor..

Evo i moj ima jos originalne lampe, 82. g..
Ako Bog da, jos bude ovu god pokosil livade i to mu bude to, nadam se da vise ni ja ni on ne budemo imali posla sa susnjom livada..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma ti mali su ok, to tak treba imati doma, navek dobro posluže, a nisu na trošku, u sezoni dobro dođu.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Traktora nikad viska,ako ne bude jaka cijena uzimaj. Meni je sada malo i zao sto sam prodao 539 iako bi mi u citavoj godini mozda trebao mjesec dana za vrijeme kosevine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh