• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Klas

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
5
Prvo, pozdrav svima, imam jedno pitanje, zasto se traktor prilikom rada tesko izbacuje iz brzine, u pitanju je IMT539, to nije uvijek i konstantno ali desava se.
Hvala svima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel kuplung normalno odvaja ? Jel se da izbaciti iz reduktora dok ide mjenjač teško ?
 

Klas

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
5
Da, kvacilo odvaja normalno, prva i druga lamela, od recimo pet pokusaja izmjena brzine, tri puta ide tesko, a dva puta normalno, nisam ni pokusavao sa reduktorom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Na hladno ide uvjek normalno, a na toplo nastaju problemi? Ili su problemi uvjek?
 

Klas

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
5
Da, cini mi se da je problem izrazeniji kako se dize temparatura ulja, nivo ulja je u redu, dosipao sam HIP90, mozda je problem u gustoci ulja...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Klas

Novi član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
5
Mislis da nije do kvaliteta ulja, a ako je lamela zamascena, sta je rjesenje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Da, cini mi se da je problem izrazeniji kako se dize temparatura ulja, nivo ulja je u redu, dosipao sam HIP90, mozda je problem u gustoci ulja...
Hipenol je pre gust, trebalo bi trans staviti. Pošto si ti samo nadolijal ne vjerujem da je u tome problem jer se ne radi o velikim količinama.
Mislim da je problem u nečistoćama koje su se nakupile na osovinama vilica.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Imam problem. Nisam siguran, da li se to sad desilo, ili još prije nekih par mjeseci. Uglavnom ta "pločica" koju drže dva šrafa mi se giba gore dolje (Označio sam crvenim strelicama) kad idem lijevo-desno s volanom. Probo sam zašarafiti (Vijak/šraf, označio sam ga plavom strelicom), ali on se stalno samo vrti, nikako da ga stisnem. Probo sam ga izvaditi i staviti prsten, ali opet jedno te isto. Ne mogu za stisnuti.
Da li tu dođe neki poseban, originalni prsten, pa se zbog toga neda, ili je problem u nečem trećem.
Zbog toga mi i mast curi iznutra i sve mi masno.

IMT_problem.jpg
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
I šta sad ? Nisam još do sad upoznat s takvim slucajem. Da li se samo da narezati navoj ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Probaš staviti malo duži šaraf, ako od toga nema kruha onda narezati navoj m14 ( po mogućnosti finog koraka) i lagano stegnuti a prije toga navoj pod dihtati.
Obavezno krvnički stegnuti ona dva velika (ključ 22 i 24) koji prolaze kroz kučište jer oni sve nose, ovi dva (ključ 19) su tu "tak da jesu".
 

djoko125

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
6
dobar dan imam problem sa bosh pumpom imt 533 otvorio sam poklopac gdje su oni elementi 3 sto imaju pa su vlazni gorivom sad da pitam dali nafta smije probijat na opruge ili nesmije hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Možda te ulje prevarilo pa misliš da je nafta.
Dok na cijev ne kaplje nafta u radu ne diraj ništ.
 

djoko125

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
6
traktor mi slabo pali pa sam predpostavio da bi pumpa mogla biti problem mozda nemoze dovoljan pritisak goriva da napravi i vergla dosta jer dizne sam radio a pumpu nisam diro..
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Moguće da je pumpa, kod mene je situacija da mi pušta naftu na onu cijevčicu iza pumpe i kad traktor radi i kad ne radi, i to me već pomalo nervira jer imam ispod obješenu flašicu koju moram prazniti jer je inače pod sav u nafti.

Traktor lagano pali i normalno radi. Pa sad mene zanima može li se to doma složiti ako je kakva brtva u pitanju ili mora k bošisti na reparaciju?

Pumpa je klipna i na njoj piše MICO-BOSCH

3-cylinder-diesel-injection-pump-f3l912-parts.jpg
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
130
Imam problem. Nisam siguran, da li se to sad desilo, ili još prije nekih par mjeseci. Uglavnom ta "pločica" koju drže dva šrafa mi se giba gore dolje (Označio sam crvenim strelicama) kad idem lijevo-desno s volanom. Probo sam zašarafiti (Vijak/šraf, označio sam ga plavom strelicom), ali on se stalno samo vrti, nikako da ga stisnem. Probo sam ga izvaditi i staviti prsten, ali opet jedno te isto. Ne mogu za stisnuti.
Da li tu dođe neki poseban, originalni prsten, pa se zbog toga neda, ili je problem u nečem trećem.
Zbog toga mi i mast curi iznutra i sve mi masno.

IMT_problem.jpg

tako i meni,to je na 533
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Bok dečki :)
Ovak da nekaj pitam imam 539 fergusona i neki dan sam mjenajl onaj lajtung kaj ide od ace pumpe do filtera,jer je slinil pa zaamjenil za novoga,i onda odma zamjenil onoga kaj ide iz jednog filtera na drugi.
E sad nakon kaj sam to zamjenil traktor ne pali da si neznam kaj,sve sam ozračil ali ne pali,jedino na šlepanje prime,i kad prime onda dam puni gas a on dela ko na jedan cilindar i dela pod ler gasom,tak malo klepeče neko vrijeme dok se nekaj ne popravi i onda nakon par minuta prime puni gas,e sad taj dan bu palil na zub ali drugi dan mogu verglati u nedogled i ne pali,zna možda nekaj kaj bi to bilo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh